Nexus 8 na fotografii byl podvrh

nexus8_ico

Před několika dny byl na webu Android.com publikován snímek s neznámým tabletem, který většina médií prezentovala jako údajně připravovaný Nexus 8. Záběr byl později nahrazen jiným a v rukách dívky se objevil všem dobře známý Nexus 7. O kauze informoval v úterý Matěj Machytka ve zprávě Spekulace: unikl na internet snímek Nexu 8?

Pokud se podrobně podíváte na původní záběr s osmipalcovým tabletem, můžete zahlédnout několik nepřesností. V první řadě: celý obraz displeje je jaksi nepřirozeně roztažený. Je to dobře patrné z ikon aplikací Flipboard a Pocket, jež mají ve skutečnosti čtvercový tvar, ovšem na obrázku jsou protáhlé do výšky. To svědčí o tom, že na původním snímku mělo vyobrazení normální rozměr, ale po úpravách ve snaze napasovat obraz na jiný rozměr displeje došlo k deformaci.

Podívejme se dále na vyměněný záběr s Nexem 7 – zde je vidět naprosto stejný obraz, který je ale také mírně upraven. Je to znatelné při pohledu na nerovnost linií třech softwarových tlačítek a na širokém černém proužku nad nimi. Na aktuálních Nexech 7 je zmiňovaná ploška dvakrát menší. To samé platí i pro přední kameru, u které je očividné, že byla vložena z jiného obrázku.

Vypadá to, že na původním záběru byl tedy Nexus 7, který se editoři v průběhu zpracování rozhodli změnit k nepoznání. Když pak upravená verze vzbudila na webu zájem veřejnosti v domnění, že se jedná o nový tablet, byl do obrazu vrácen původní záběr.

Můžeme se jen dohadovat, jaké cíle sledovala společnost Google tím, že původně upravila tablet k nepoznání a následně ho nahradila reálným obrazem. Možná, že se skutečně chystá osmipalcový Nexus a tohle byl test, jak na takový produkt bude veřejnost reagovat.

Zdroj: 4PDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)