Nexus 6P: uživatelé hlásí problémy s kvalitou hovorů

Nexus-6P-at-event-2-1280×960

Někteří majitelé nového telefonu Nexus 6P narážejí na nepříjemný problém: během telefonátů je druhá strana špatně slyší. Že nejde o ojedinělou chybu, potvrzuje hned několik diskuzních vláken na serveru XDA Developers a na produktovém fóru Google (viz odkazy na konci článku).

Nejčastěji uživatelé hlásí špatnou kvalitu hlasu ze strany majitele Nexus 6P, naopak druhá strana hovoru bývá slyšet dobře a bez potíží. Na obou výše zmíněných webech přitom zaznělo, že problémy nastávají jak při běžném hovoru, tak při přepnutí do režimu hlasitého reproduktoru. Počet těch, kteří potíže zaznamenali a potvrdili, se v tuto chvíli počítá na desítky. Google již zareagoval na oficiálním fóru s tím, že se problémem bude zabývat.

Někteří zvídavější uživatelé se snažili dostat problému na kobylku a došli k závěru, že možnou příčinou je nastavení funkce potlačení hluku. Většina současných telefonů totiž používá kromě primárního mikrofonu i další, který má za úkol zachytávat hluky z okolí. Ty jsou pak následně ze samotného hovoru speciálním postupem odfiltrovány – výsledkem by měla být slyšitelně lepší kvalita hovoru.

Mikrofon pro zachytávání okolního hluku na telefonu Nexus 6P Mikrofon pro zachytávání okolního hluku na telefonu Nexus 6P

Podle některých klientů řeší problém zakrytí tohoto “ruchového mikrofonu,” jiní ale naopak tvrdí, že právě to problém způsobuje. Mezi oběma tábory zatím není žádná shoda, takže je možné, že majitelé objevili podobné, ale technicky různorodé problémy. Potíže s kvalitou hovorů potvrdil také jeden z redaktorů serveru Android Police, který o tomto tématu informoval jako jeden z prvních.

Možné řešení potíží s kvalitou hovorů na telefonu Nexus 6P

Nicholas Fitchett tvrdí, že v jeho případě fungovalo zakázání funkce potlačení okolního hluku skrze upravený soubor build.prop (samozřejmě s nutnými oprávněními roota). “Vypnul jsem funkci potlačení hluku skrze build.prop a můj problém se tím vyřešil.” napsal a dodal: “Pochybuji, že jde i hardwarový problém. Google by měl povolit tuto možnost v nastavení nebo použít lepší software.”

V diskuzích o problému špatné kvality hovoru se postupně objevují další příspěvky, takže nezbývá než doufat, že Google odhalí příčinu, opraví ji a v co nejbližší době vydá aktualizaci.

Telefon Nexus 6P v současné době testujeme a tento problém se u nás neprojevil.

Majitelé telefonů Nexus 6P hlásí problémy s kvalitou hovorů Majitelé telefonů Nexus 6P hlásí problémy s kvalitou hovorů

Zdroje: Android Police, Google product forum, Google product forum, Google product forum, XDA-Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)