Nexus 10 (2014) se začne prodávat “již brzy”

nexus_10_ico

Včera byl v sekci Zařízení Obchodu Play po několika měsících změněn stav tabletu Nexus 10 (16 GB) z původního “we are out of inventory” (“vyprodáno”) na “comming soon” (“připravujeme” či “již brzy”). To by mohlo znamenat, že v blízké budoucnosti bude představena nová verze tohoto populárního tabletu. K zahájení prodejů by mělo dojít následně, přičemž cena přístroje se 16 GB interního úložiště bude stejná, jako u původní verze, tedy 399 amerických dolarů (asi 8000 Kč).

Nexus 10 již brzy v Obchodě Play Nexus 10 již brzy v Obchodě Play

Očekává se, že oficiální oznámení Nexusu 10 (2014) se uskuteční na výroční konferenci pro vývojáře Google I/O 2014, která se bude konat 25. a 26. června tohoto roku, kde by mohla být představena také nová verze Androidu.

Původní verze desetipalcového Nexusu spatřila světlo světa v listopadu 2012 a vyráběla ji společnost Samsung. 16GB Nexus 10 byl vyprodán loni v říjnu a od té doby nebyl dostupný. Podle dosavadních zpráv připravil novou generaci Google ve spolupráci s firmou Asus (mluvilo se ale také o Samsungu a LG).

Ve hře je pochopitelně i varianta, že se jedná pouze o návrat dosavadního modelu – ostatně zařízení s 10″ displejem, rozlišením 2560 x 1600 obrazových bodů a dvoujádrovým procesorem má stále ještě co nabídnout. S ohledem na skutečnost, že tablet byl vyprodaný více než půl roku, by ale tato verze “příběhu” byla poměrně překvapivá.

Dávalo by podle vás smysl, kdyby Google znovu začal prodávat původní model? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: 4PDA, Phandroid, CNET, Android Geeks.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

a422_ico

Jaké novinky přináší Android 4.2.2?

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
2 min. uložit na později

Komentáře (8)