Neptune Suite – mozek smartphonu, tabletu i notebooku na vašem zápěstí

Neptune One

Chytrá zařízení dnes začínají dominovat – téměř každý nosí ve své kapse chytrý mobilní telefon a doma využívá služby tabletu, notebooku či stolního počítače. Logickým krokem v dalším vývoji je sjednocení všech těchto přístrojů do jednoho “mozku”, který bude pomocí externích displejů a klávesnic transformován na další přístroje. Tímto směrem se ubírá i koncept Neptune Suite, který představuje chytrý náramek a několik šikovných příslušenství. Jak to celé má fungovat? Výpočetní jednotkou a mozkem je v tomto případě zmiňovaný náramek, který lze nosit stále s sebou a je poháněn Androidem ve verzi 5.0. Zvládne provozovat telefonní hovory, psát zprávy, číst novinky či sledovat vaši denní aktivitu a další užitečné věci, které dnes zvládají chytré hodinky. V případě, že chcete využívat výhody chytrého telefonu, stačí použít externí dotykový displej s baterií, který připomíná mobilní telefon. Nejedná se ale o plnohodnotný přístroj, ale pouze o příslušenství, neboť mozkem stále zůstává náramek. A kdyby i to náhodou bylo málo, lze stejným způsobem k náramku Neptune Suite připojit i větší displej, který připomíná tablet. Ten nabídne dokonce i možnost připojení externí klávesnice a rázem máme z Neptune Suite notebook. Tato trojice příslušenství by měla navíc poskytnout vyšší výdrž na jedno nabití, než plnohodnotné telefony či tablety. Jako další příslušenství poslouží HDMI dongle pro připojení k televizi či bezdrátová sluchátka. Celý koncept zobrazuje následující video.

Introducing Neptune Suite – One Hub, Infinite Possibilities

Introducing Neptune Suite - One Hub, Infinite Possibilities

Neptune Suite 3

Neptune Suite vypadá velmi lákavě, s nasazením se ale počítá až v únoru příštího roku. Cena byla stanovena na 899 dolarů (cca 23 000 Kč) za všech 6 komponent. To je na první pohled možná vysoká částka, ale pokud si uvědomíme, co vše se v dané sestavě ukrývá, ani cena není vysoká. Jsme moc a moc zvědaví, zda se toto zařízení opravdu objeví na trhu a jak bude fungovat v praxi.

zdroj: theverge.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)