Menu

Nejnovější aplikace z Google Play #202: sledujte televize v mobilu

Představíme vám aplikaci, se kterou se budete moci dívat na české a slovenské televize. Dále tu máme nástroj na měření pokrytí Wi-Fi a jednoduchý “poznámkový blok”. Neměli byste přehlédnout také nástroj, s jehož pomocí můžete otestovat svůj telefon a zařízení na zranitelnost BlueBorne. Ano, je tu zase pondělí, a s ním již 202. díl pravidelného cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

WifiHeatmap – prověřte si pokrytí Wi-Fi sítí

Potřebujete zjistit, jaké má pokrytí vaše Wi-Fi? Využijte podklady z Map Google a vytvořte si “tepelnou mapu”, ze které vyčtete, jak je kde silný signál. Stačí se jen projít s telefonem v kýžené lokalitě.

Postup je docela jednoduchý:

  • Spusťte aplikaci a vyčkejte, než dojde k načtení mapových podkladů.
  • Upravte zobrazení tak, aby objekt, kde hodláte provádět měření, zabíral co možná největší část obrazovky.
  • Pohybujte se po objektu a současně s tím označujte prstem na displeji, kde se právě nacházíte.
  • Během tohoto procesu bude postupně vytvořena mapa, zobrazující sílu signálu bezdrátové sítě v jednotlivých místech.

Zjištěná měření mohou například pomoci zjistit, které zdi “tlumí” signál Wi-Fi více než jiné, a kam by případně bylo vhodné umístit další přístupový bod.

Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo něco přes sto uživatelů. Dosavadní průměrná známka je 4,0. Balíček velký 4 MB lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

WifiHeatmap
WifiHeatmap
Developer: swerly
Price: Free

notin – notes in notification – jednoduché poznámky v oznámeních

Notin je další aplikace na vedení poznámek. Od konkurentů se liší především tím, že zobrazuje uložené poznámky v oznámeních, takže je budete mít neustále na očích. Není to tedy systém pro dlouhodobou evidenci, jako jsou například Google Keep nebo Evernote. Hodí se spíše pro případy, kdy si potřebujete udělat rychlou poznámku, kterou během krátké doby nějak využijete (například splníte úkol). Z hlediska funkčnosti se jedná o naprosto základní “poznámkový blok”, který staví na zajímavém nápadu využití notifikační oblasti.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Rychlé vytvoření a uložení poznámky.
  • Neustálé připomínání formou oznámení.
  • Snaha o pěkný design.
  • Snadno použitelné uživatelské rozhraní.
  • Žádné zbytečné nebo složité funkce.

Během tří týdnů tuto aplikaci vyzkoušelo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,5. Instalační balíček velký jen 1,5 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.4 a novějším.

BlueBorne Vulnerability Scanner by Armis – je váš telefon zranitelný?

V uplynulém týdnu byla oznámena zásadní bezpečnostní díra v komunikačním protokolu Bluetooth, a to tzv. BlueBorne. Přes toto rozhraní přitom dnešní telefony komunikují například se sluchátky, chytrými hodinkami, náramky, handsfree a dalším příslušenstvím. S využitím nalezených zranitelností lze ovládnout zařízení, aniž by o tom jeho majitel měl sebemenší ponětí.

Google již vydal opravu v bezpečnostní aktualizaci pro zaří, ta by měla zacelit zranitelnosti objevené výzkumníky společnosti Armis Labs. Stejná chyba však existuje i v systémech Windows, Linux a některých verzích iOS.

Nebezpečí zranitelnosti BlueBorne tkví v tom, že většina zařízení má aktivní Bluetooth, i když to není nutné. Útočník se ani nemusí pokoušet spárovat s cílovým zařízením, aby jej úplně převzal. Celkem bylo zjištěno osm zranitelností, z nichž čtyři jsou označeny jako kritické. K nejzávažnějším problémům patří vzdálené spuštění kódu.

Společnost Armis Labs vydala do Obchodu Play oficiální aplikaci pro testování zranitelnosti. Stačí ji nainstalovat do zařízení, a během několika okamžiků se dozvíte, zda útoky BlueBorne fungují i na vašem zařízení. Pokud je telefon zranitelný (tedy pokud nemáte nejnovější opravy), aplikace může skenovat lokální zařízení Bluetooth a zjistit, zda jsou zranitelná i ta.

Během prvních dvou dní od publikace si aplikaci stáhlo více než pět tisíc uživatelů. Její průměrná známka je 4,3. Balíček velký 2,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Česko-Slovenské televízie – sledujte televize v mobilu

Na závěr tu máme aplikaci, díky které můžete na svém telefonu sledovat české a slovenské televize. Popisek v Obchodě Play je bohužel velmi stručný a nedozvíte se z něj nic podstatného. Komentáře uživatelů však většinou pochvalují funkčnost většiny nabízených TV stanic. Z českých kanálů jmenujme například ČT1, ČT2, Nova 2, Nova Action, Nova Cinema, Nova Gold. Nova HD, Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom a TV Barrandov. K dispozici jsou také tři dětské, čtyři dokumentární a devět filmových stanic. Pochvalu si rozhodně zaslouží moderní uživatelské rozhraní.

Po třech týdnech si tuto aplikaci stáhlo více než tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,3. Instalační soubor velký 17 MB lze použít na zařízeních s Androidem 3.1 a novějším.

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
 

Komentáře

Radeg

radeg 22

18.9.2017 7:21

WifiHeatmap tu má samostatný článek už od pátku.
Že by autor obou článků byl v pátek tak sťatý aby nevěděl co psal?

pospa58

18.9.2017 7:47

Pátek:
WifiHeatmap: zmapujte si pokrytí signálem Wi-Fi
Citace:
Po dvou týdnech v Obchodě Play si aplikaci stáhlo více než TISÍC uživatelů a převažující kladné hodnocení vyjadřuje známka 4,0.
Pondělí:
Nejnovější aplikace…WifiHeatmap – prověřte si pokrytí Wi-Fi sítí
Citace:
Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo něco přes STO uživatelů. Dosavadní průměrná známka je 4,0.
Skutečnost:
Počet stažení 1000 – 5000, průměrné hodnocení od 18 uživatelů – 3,6.
Co dodat?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

18.9.2017 7:56

To: pospa58 a radeg
Ano, tento článek vznikl před páteční samostatnou recenzí. Během té krátké doby se počet stažení a průměrné hodnocení změnilo. Tato data jsou aktuální vždy k době vzniku článku. Aktuální hodnocení vyjadřuje widget pod každou aplikací.

Radeg

radeg 22

18.9.2017 10:40

Tak by to chtělo před samotným publikováním článku provést jeho revizi, nemyslíte?

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

18.9.2017 11:08

To by se musela dělat revize při každé změně počtu stažení. A to, jak snad uznáte, při 808 aplikacích jen v rámci tohoto cyklu opravdu nejde.

Radeg

radeg 22

18.9.2017 12:20

To určitě ne, každý pochopí, že když čte rok starý článek, že počty se mohou lišit. Ale v tomhle případě, když někdo porovná data vydání článku, to vypadá minimálně podivně.

p p

19.9.2017 11:30

Hm tv ma vsude jednu hvezdu pro každého nepoužitelné a k nicemu sracka do telefonu tak nechapu vubec k cemu chvala na aplikaci k ničemu a vubec k čemu je dobry tohle cely psani o nejakych aplikacich absolutne k nicemu

Koltak

19.9.2017 12:46

Česko-Slovenské televízie
Instaluji a náhodně testuji stanice
CZ:
Nova 2 LQ – nefunkční, HQ -jede
Sinema -jede
Nova HD -jede
Cool (stream2) jede
Tv Barandov jede
Čt 1 (Stream1) nefunkční ,(stream2) jede
ZOOM -nefunkční
Dětské:
Minimax,Megamax,JimJam,Ťuki -Nefunkční, a to je škoda, pro malé dítě v tabletu by bylo super…
Dokumentární:
Spektrum, VaisatNature -nefunkční
Slovenské:
JOJ,Plus,Markíza,WAU -nefunkční
Filmové:
AXN,Filmbox,Filmbox+ -nefunkční ..CS Film HQ,Československo HD – Jede
Dál už netestuji…
Takže je to tak napůl, ale zase bych aplikaci nezatracoval, snad všichni vědí jaký je problém u nás s streamováním TV a licencí, když už jede tak plynule a bez sekání (UPC200/20) a Wifi 150n. Pokud se to někomu pořád seká,tak může být problém u něj.. nebo jim nestíhá server ..
Ale i za takový pokus nacpat TV na net zdarma jsem vděčný..

petk0

19.9.2017 15:12

Koltak slovenske TV maju obmedzenie podla lokality, v cesku nefunguju a naopak. vid diskusie, pouzi VPN…

pospa58

19.9.2017 19:54

To: Kilián
Ano, tento článek vznikl před páteční samostatnou recenzí. Během té krátké doby se počet stažení a průměrné hodnocení změnilo.
Pátek:
WifiHeatmap: zmapujte si pokrytí signálem Wi-Fi
Citace:
Po dvou týdnech v Obchodě Play si aplikaci stáhlo více než TISÍC uživatelů a převažující kladné hodnocení vyjadřuje známka 4,0.
Pondělí:
Nejnovější aplikace…WifiHeatmap – prověřte si pokrytí Wi-Fi sítí
Citace:
Aplikace je v Obchodě Play necelé TŘI týdny a za tu dobu si ji stáhlo něco přes STO uživatelů. Dosavadní průměrná známka je 4,0
Takže v pondělním článku psaném dle Vašeho vyjádření před článkem pátečním se v Google play sníží doba uveřejnění aplikace ze TŘÍ týdnu na dva a počet stažení z TISÍCE na STO.
Jak to ten Google asi dělá, že?
No to by ani xxxxx nenapadlo.

Karelk

Karel Kiliánexternista 21

19.9.2017 20:54

pospa58
Chválím Vaše detektivní zaujetí.
Bylo to takto: nejnovější aplikace vznikly ve čtvrtek, kdy jsem věděl, že vyjdou v pondělí. Proto jsem psal o třech týdnech, protože v pondělí by to byly necelé tři týdny. Počet stažení byl v tu chvíli více než sto.
Recenze vznikla v pátek, kdy byla aplikace v Obchodě Play lehce přes dva týdny. Počet stažení byl už vyšší. Nicméně opravdu jsem si, s ohledem na to, kolik programů denně studuji, nepamatoval, zda jsou či nejsou za čísla odlišná.

policak

22.9.2017 12:01

Pan Kilián je kvalitou svých článků smutně proslulý. Stačí si přečíst diskuzi pod jeho srovnáním map od Google a Seznamu.

RSS (komentáře k článku)