5x tipy a triky Google Keep, o kterých možná nevíte

Užitečné triky Google Keep, o kterých jste možná ani nevěděli.

Aplikaci Google Keep asi není třeba dlouze představovat. Zná ji asi každý a snad i většina ji alespoň jednou otevřela a buď jí využívá do teď, nebo zvolila nějakou alternativu. V tomto článku se podíváme na některé užitečné triky Google Keep, o kterých jste možná ani nevěděli, že je aplikace umí.

Triky Google Keep, které se mohou vždy hodit

1. Nahrávání hlasových poznámek

Nahrávání v aplikaci Google Keep není žádnou novinkou, nicméně je to funkce, která se může občas hodit. Představte si, že například spěcháte a potřebujete si udělat rychlou poznámku nebo si potřebujete zaznamenat instrukce na ranní poradě se šéfem a potřebujete je co nejdetailnější. V hlavním rozhraní aplikace v dolní pravé části je ikona mikrofonu. Na ní kliknete a Google Keep začne zaznamenávat zvuk. Bohužel nejde nahrávat hudbu. Aplikace zaznamenává pouze mluvené slovo, které převádí na text. Text můžete editovat, dát mu finální podobu a zvukový záznam posléze smazat.

2. Přepis textu z fotky

Další užitečnou funkcí mezi triky Google Keep je optické rozpoznávání znaků neboli OCR. Na stejné bázi fungují i jiné programy, které vám například v souboru PDF rozpoznají znaky, a vy z PDF můžete kopírovat text do jiných souborů. Google Keep funguje obdobně. Stačí přímo vyfotit nebo již zvolit vyfocený text pomocí ikony fotoaparátu na dolní liště. Text vyfotíte, nebo zvolíte již vyfocený ze složky, kliknete na obrázek, aby se rozšířil, a v pravém horním rohu z nabídky vyberete položku „Načíst text z obrázku“. Text z fotky se vám přepíše do poznámky v uspokojivé kvalitě.

3. Přesunujte poznámky z Google Keep do Google dokumentů

Pokud ve svém prohlížeči na počítači máte otevřené Google dokumenty, klikněte na nástroje a zvolte „Zápisník Keep“. Na pravé straně se vám otevřou vaše poznámky a vy je můžete přetahovat přímo do dokumentu Google. Tahle funkce se hodí například pokud jste zvyklí  dělat si poznámky na cestách, kdy nemáte přístup ke svému počítači.

funkce-google-keep-poznamky-dokumenty-presun

4. Využívejte funkci rozšíření v Chromu

Jestliže budete mít potřebu uložit si nějakou poznámku i s odkazem na web, stáhněte si do prohlížeče Chrome „Rozšíření Google Keep pro Chrome“. Když budete na nějaké stránce a budete si chtít uložit nějaké informace z ní i s odkazem na příslušnou stránku, zvolíte na horní liště odkaz rozšíření Keep s ikonou žárovky. Po kliknutí se vám zobrazí malé okno, do kterého si můžete zapsat poznámky a uložit je ve službě Google Keep. Uvidíte je pak sdílené napříč veškerým vašim zařízením.

funkce-google-keep-poznamky-web-poznamky

5. Zašlete poznámky do jiné aplikace

Mezi další užitečné triky Google Keep patří funkce, kdy můžete své poznámky také sdílet napříč dalšíma aplikacema. V Google Keep stačí zvolit poznámku, v dolní pravé části kliknout na nabídku a dát odeslat. Zde vyberete možnost „Odeslat prostřednictvím jiných aplikací“ a z nabídky vyberete například Gmail, nebo WhatApp. Text z poznámky se vám přiloží do zprávy a vy ho můžete dál odeslat. Tato funkce Google Keep spolupracuje bez problému se všemi textovými aplikacemi.

Pokud by vás zajímaly další tipy a triky, které dokáže tato aplikace, doporučujeme jeden z našich starších článků, kde jsme se věnovali také tipům a trikům pro Google Keep.

Google Keep
Google Keep

Která z funkcí vás zaujala nejvíce?

Zdroj: blog.google

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)