Nejnovější aplikace z Google Play #201: kouzla rozdělené obrazovky

Nejnovější-aplikace-z-Googl

Máme pro vás nástroj, který dokáže spouštět dvě aplikace v režimu rozdělené obrazovky. Dále jsme přichystali šikovnou kalkulačku a program pro streamování videa. Nakonec je tu internetová nástěnka, na které můžete sdílet texty, obrázky a videa. Ano, je tu opět pondělí, první den pracovního týdne, které vám snad alespoň trochu zlepšíme 201. dílem cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Split-screen creator – ovládněte rozdělené obrazovky

Split-screen creator je malý ale šikovný nástroj, který dokáže najednou spustit dvě aplikace v režimu rozdělené obrazovky. Nebudete tak muset ručně otevřít jednu aplikaci, spustit režim rozdělené obrazovky a poté zvolit druhou aplikaci. Obě aplikace nastartují společně v tomto módu po klepnutí na jednu ikonu.

Jako zásadní funkce a vlastnosti jsou jmenovány:

 • Vytvořte klávesové zkratky pro automatické spuštění dvou aplikací v režimu rozdělené obrazovky.
 • Spusťte stejnou aplikaci ve dvou různých oknech.
 • Podporuje další zkratky pro aplikace.
 • Podpora balíčků ikon.
 • Možnost skrýt ikonu z domovské obrazovky.

Princip fungování je pak poměrně prostý: v podporovaném launcheru přejděte na widgety a zkratky, kde v seznamu naleznete položku Split-screen creator. Přidejte nového zástupce domovskou obrazovku a vyberte dvě aplikace/zkratky, které bude otevírat. Samozřejmě je nutná podpora ze strany systému, takže budete potřebovat Android 7.0 a vyšší, který s nativní podporou rozdělené obrazovky přišel.

Split Screen Launcher for Android

Split Screen Launcher for Android

Během jednoho týdne zaznamenal tento program více než tisíc instalací a má průměrnou známku 3,9.

Split-screen creator
Split-screen creator

Mi Calculator – kalkulačka od Xiaomi pro všechny

Na telefonech značky Xiaomi najdete ROMku MIUI, jejíž součástí je i celá řada aplikací. Patří k nim i kalkulačka, která je obecně považována za velmi zdařilou. Až do konce srpna si ji mohli užívat pouze majitelé mobilů Xiaomi, nicméně to se změnilo. Aplikace Mi Calculator je nyní ke stažení v Obchodě Play, a to bez jakýchkoli omezení.

Mi Calculator umí nejen matematické, ale i vědecké výpočty, hypoteční kalkulačku, obsahuje na jednom místě převodníky měn a jednotek. Autoři jako hlavní výhody jmenují:

 • Možnost upravit historii výpočtu a zobrazit předchozí výsledky.
 • Trigonometrické funkce, logaritmy a další doplňkové funkce ve vědeckém kalkulátoru.
 • Aktualizované směnné kurzy v univerzálním převodníku měn.
 • Výpočet splátky půjčky nebo hypotéky.
 • Převody jednotek délky, plochy, objemu, rychlosti, času a hmotnosti v konvertoru jednotek.

Během necelých dvou týdnů si tuto aplikaci stáhlo více než tisíc uživatelů a její hodnocení je 4,6. Instalační balíček velký 6 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Calculator
Calculator

Mixer Create – pořádejte vlastní přímé přenosy

Microsoft si zjevně uvědomuje, že by neměl zanedbávat Android jako platformu, pokud si chce udržet svou pozici. Proto pro systém se zeleným robotem vydal celou řadu aplikací, včetně svého kancelářského balíku Office. Necelé dva týdny je v Obchodě Play další produkt této společnosti – Mixer Create. Tato aplikace umožňuje živě streamovat, co právě děláte. Je určena hlavně pro hry, můžete ji však použít téměř pro cokoli. Tato aplikace je určena výhradně pro vytváření živých přenosů – pro jejich sledování má Microsoft samostatný program. Můžete natáčet předním nebo zadním fotoaparátem, nebo streamovat obsah obrazovky telefonu. Navíc je zde chat, který můžete použít pro komunikaci.

S aplikací Mixer Create můžete:

 • Dělat přímé přenosy například z hraní hry, nebo pomocí fotoaparátu zařízení.
 • Během streamování můžete chatovat s diváky vašeho kanálu.
 • Používat mobilní zařízení pro správu chatu při vysílání na jiných zařízeních, jako je počítač nebo konzole.
 • Přijmout pozvánky a účastnit se společného streamu s až třemi dalšími přáteli, kteří vysílají na počítači, konzoli nebo jiných mobilních zařízeních.
 • Upravit nastavení profilu a kanálu.

Mixer Create zaznamenal během necelých dvou týdnů přes tisíc stažení a má průměrnou známku 4,5. 15 MB velký instalační soubor lze použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším.

Mixer Create
Mixer Create

Pro streamování zvuku a videa můžete použít také aplikaci Bambuser, které jsme v minulosti věnovali samostatnou recenzi.

Findit – vaše internetová nástěnka

Pomocí Findit si můžete zdarma založit svou vlastní webovou stránku, nebo přesněji řečeno internetovou nástěnku. Příspěvky z této stránky pak lze snadno sdílet například na sociální sítě. Můžete zde vystavovat texty, obrázky a videa, a naopak sledovat, co publikují vaši přátelé. Findit může být prostorem, kde budete sdílet aktuální novinky se svou rodinou a kamarády.

Během tří týdnů zaznamenala aplikace pro Android více než 500 stažení. Zatím má pět hodnocení, všechny známkou 5,0. 22 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Findit
Findit

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)