Nejnovější aplikace z Google Play #200: vyměňte ikony aplikací

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#200-vyměňte-ikony-aplikací

Tentokrát tu máme nástroj, se kterým snadno změníte ikony aplikací. Jako další jsme připravili dva přehrávače: jeden na filmy a druhý na hudbu. Nakonec tu máme hlasovou syntézu, která funguje i bez připojení k Internetu. Ano, je tu pondělí a s ním i “jubilejní” 200. díl cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

MaskIt – Customize your icons! – proměňte ikony aplikací

S aktuálním stavem, ve kterém jsou ikony aplikací pro Android, není divu, že mnoho vývojářů vytváří své vlastní modifikace. Podobně jako Adapticons i nová aplikace MaskIt – Customize your icons! nechává vše v rukách uživatele. Vzhled ikonek lze ovlivnit výběrem typu masky, čímž snadno sladíte všechny do jednotného stylu. Nejedná se tedy o tradiční sadu ikon (též “icon pack”), ale pouze o “maskování” přidáním specifického pozadí.

K dispozici jsou čtyři základní styly, které lze navíc přizpůsobit volbou barvy:

 • Google Pixel (kruhové)
 • iPhone IOS 11
 • Xiaomi MIUI 8
 • Samsung Galaxy S8

Jak změnit ikony aplikací? Jednoduše:

 1. Nainstalujte přes MaskIt typ ikon, který se vám nejvíce líbí.
 2. Přejděte do nastavení launcheru.
 3. Nastavte styl, který jste nainstalovali, v sekci pro volbu balíčků ikon.

Podporovány jsou launchery Go, Holo, Nova, Apex, ADW, Action, Arrow a mnohé další. Aplikace stojí 25 Kč a za dva týdny od publikace si ji koupilo přes tisíc uživatelů. Průměrná známka je 3,9. 4 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

MaskIt - Customize your icons!
MaskIt - Customize your icons!

nPlayer – multimediální přehrávač

nPlayer nový přehrávač videí pro Android. Umí je streamovat ze vzdálených zařízení, takže nemusíte zaplňovat interní úložiště ani paměťovou kartu ve svém telefonu. Podporuje celou řadu kodeků, díky čemuž nebudete muset konvertovat videa do MP4 či jiného kompatibilního formátu. Další silnou stránkou je podpora gest, jejichž pomocí můžete nastavit pozici přehrávání, přeskakovat vpřed i vzad, upravit polohu a velikost písma titulků, ovládat hlasitost a jas.

Podívejme se nyní na některé deklarované funkce:

 • Podporuje oficiální audio kodek DTS (DTS HD)
 • Přehrávání videí v plovoucím okně.
 • Přehrává video soubory: MP4, MOV, MKV, AVI, WMV, ASF, FLV, OGV, RMVB, TP apod.
 • Poradí si se zvukovými soubory: MP3, WAV, WMA, FLAC, APE a dalšími.
 • Podporuje soubory titulků: SMI, SRT, SSA, IDX, SUB, LRC, SUP a MLP2.
 • Z hlediska síťových úložišť se umí připojit přes WebDAV, FTP, SFTP, HTTP, SMB/CIFS.
 • Podporuje UPnP/DLNA a cloudová úložiště Amazon Cloud Drive, Box, Dropbox, Google Drive, OneDrive, Yandex.Disk.
 • Poměry stran: výchozí, 1:1, 3:2, 4:3, 5:3, 16:9, 1,85:1.
 • Zvládá vícestopé audio, vložené titulky včetně více stop titulků.
 • Správa souborů: smazat, přesunout, přejmenovat, vytvořit složku.

Aplikace je sice placená a není levná (stojí 130 Kč), nicméně i tak přesvědčila během tří týdnů již více než tisícovku uživatelů k jejímu zakoupení. Průměrné hodnocení 4,6 svědčí o značné spokojenosti. Instalační soubor velký 43 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a novějším.

Pokud by nefungoval odkaz z widgetu, použijte tento.

Pronounce – Free offline Text to Speech – hlasová syntéza

Převod textu na řeč, neboli tzv. “hlasovou syntézu” nabízí ve velmi uspokojivé podobě například Google TTS. Pronounce – Free offline Text to Speech je další aplikace, která to umí. Její největší výhodou má být schopnost fungovat bez připojení k Internetu. Stačí si jen stáhnout příslušné jazykové balíčky. Podporována je celá řada jazyků: angličtina (americká, britská i australská), španělština, portugalština, němčina, francouzština, japonština, korejština, holandština, ruština, ukrajinština, polština a pro nás nejdůležitější čeština.

Pronounce se integruje do systémové nabídky, takže si snadno můžete nechat přečíst zvolené slovo, větu či odstavec z jakékoli jiné aplikace. Program neobsahuje žádné zbytečné funkce, je koncipován pro snadné ovládání a jednoduchost. Tomu odpovídá také moderní a minimalistické uživatelské rozhraní.

Aplikace je zcela zdarma, bez reklam a dodatečných nákupů. Během jednoho týdne si ji stáhlo více než sto uživatelů a její průměrná známka je velice hezkých 4,9. Balíček velký necelých osm megabajtů je možné instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Pronounce - Free offline Text to Speech
Pronounce - Free offline Text to Speech

Libre Music – otevřený hudební přehrávač

Čtvrtou aplikací dnešního přehledu je open-source přehrávač Libre Music, který zatím nebyl oficiálně vydán. Jde o přehrávač zvukových souborů, který podporuje všechny standardní formáty. Lákadlem může být moderní Material Design se světlým a tmavým motivem.

Z mnoha funkcí jmenujme:

 • Podpora pro všech populárních formátů hudby (MP3, FLAC, WAV).
 • Podpora seznamů CUE, včetně těch vložených do zvukových souborů.
 • Moderní a jednoduchý vzhled ve stylu Material Design.
 • Světlé, tmavé a černé grafické motivy uživatelského rozhraní.

Ačkoli většina uživatelů už má nějaký svůj oblíbený přehrávač, který se jim líbí, Libre Music rozhodně stojí za vyzkoušení. Protože aplikace zatím nebyla vydána, nemáme k dispozici její hodnocení. Víme však, že dosud si ji stáhlo více než sto uživatelů a použít ji můžete na Androidu 5.0 a novějším.

Libre Music
Libre Music

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)