Menu

Nevyhovují vám balíčky ikon? Vytvořte si jednoduše vlastní ikonky

V poslední době už začali i výrobci telefonů implementovat podporu pro vlastní balíčky ikon. Jedná se o jeden z hlavních kroků, kterým si můžete vzhled systému odlišit. Na Google Play najdete stovky povedených balíčků, jenže tu bývá problém s tím, že některé aplikace, obzvlášť ty české, nejsou podporovány. Vedle změněných ikon pak vypadají poměrně špatně. Řešením může být nová aplikace Adapticons.

S Adapticons si můžete jednoduše vytvořit vlastní balíčky ikon

Jde o novou aplikaci, která vyšla teprve na začátku srpna, ale i přesto nabízí již nyní zajímavé možnosti. Nabízí podrobné úpravy ikon na hlavní obrazovce, přitom si ale zachovává jednoduché a přehledné rozhraní.

Hned po spuštění si všimnete seznamu všech vašich aplikací, všem můžete upravit vzhled. Jelikož je aplikace zdarma ke stažení, obsahuje také prémiovou verzi, která se odemkne za částku 1 dolar. Ve verzi zdarma jsou k dispozici celkem tři různé tvary. Po zaplacení částky se jich odemkne dalších patnáct.

Po výběru tvaru pak můžete změnit velikost, pozici ikony, velikost tvaru, můžete ikonu různě otáčet, vybrat si vlastní barvy a dokonce tak importovat vlastní ikonu, která se dá upravit. V neposlední řadě se dá nastavit text pod ikonou a možnost vytvořit černobílou verzi. Poté už jen kliknete vpravo nahoře na Save a ikona se zobrazí na hlavní obrazovce.

Jediná škoda je, že se změna ikony neuplatňuje na celý systém, ale pouze na hlavní obrazovku. Například v menu budou stále originální ikony. Jedná se ale o první verzi této aplikace, do budoucna se tato funkce určitě plánuje. Nicméně pokud používáte nějaký zajímavý balíček ikon a vadí vám, že některé aplikace nepodporuje, můžete si ikony podle této aplikace rychle upravit.

Adapticons
Adapticons
Price: Free+

Používáte nějaký balíček ikon, nebo necháváte ikony ve výchozím stavu?

Zdroj: 9to5google.com

 

Komentáře

Martin Velký

3.8.2017 15:37

Google Launcher

Michal Švarc

3.8.2017 16:16

Nemyslim si, ze nejak jednoduse pujde zmenit ikony v celem systemu, kdyz Android porad nepodporuje temata…
Ale dobry napad. Balicky ikon mi vetsinou prijdou nepouzitelne, protoze pulka ikon pak vypada lepe, druha pulka ale zase daleko hure, takze si clovek moc nepomuze :-D

Michal Švarc

3.8.2017 16:20

Btw to zkousim a jeste to neni ono. Chtelo by to nejake smart upravy na vsechny ikony, kdy pokud napriklad budu chtit kruhove, tak ty, co uz kruhove jsou to nezmeni atd.
Tohle upravovani po jedne ikone nemuze nikoho bavit :-)

Nick Cave

3.8.2017 16:50

na tohle mám Icon Changer free

Daniel Sykora

4.8.2017 15:11

Jednoduše používám Icon pack studio od Smart launcheru, udělá to icon pack který pak zkonvertuje do formátu pro jakýkoliv launcher a instaluje APK. Tohle adapticons je k ničemu, článek vypadá spíš jako placená propagace.

Radegast12

Radegast12 0

4.8.2017 16:50

já používám Cobalt Icon Pack, podle mne ty nejkrásnější ikonky: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dustinb.icons.cobalt

MauiWowie

MauiWowie 0

16.5.2018 20:54

Zdravím, ja na svem SG Note3 s Oreo 8.1 mam FBO icon pack a jak na obrazovce tak i v menu změní ikony.. Plus sama apka má nastavení a možnost úpravy vzhledu ikon..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ronald.flat.black.and.orange.iconpack

RSS (komentáře k článku)