Nevyhovují vám balíčky ikon? Vytvořte si jednoduše vlastní ikonky

adapticons balicky ikon

V poslední době už začali i výrobci telefonů implementovat podporu pro vlastní balíčky ikon. Jedná se o jeden z hlavních kroků, kterým si můžete vzhled systému odlišit. Na Google Play najdete stovky povedených balíčků, jenže tu bývá problém s tím, že některé aplikace, obzvlášť ty české, nejsou podporovány. Vedle změněných ikon pak vypadají poměrně špatně. Řešením může být nová aplikace Adapticons.

S Adapticons si můžete jednoduše vytvořit vlastní balíčky ikon

Jde o novou aplikaci, která vyšla teprve na začátku srpna, ale i přesto nabízí již nyní zajímavé možnosti. Nabízí podrobné úpravy ikon na hlavní obrazovce, přitom si ale zachovává jednoduché a přehledné rozhraní.

Hned po spuštění si všimnete seznamu všech vašich aplikací, všem můžete upravit vzhled. Jelikož je aplikace zdarma ke stažení, obsahuje také prémiovou verzi, která se odemkne za částku 1 dolar. Ve verzi zdarma jsou k dispozici celkem tři různé tvary. Po zaplacení částky se jich odemkne dalších patnáct.

Po výběru tvaru pak můžete změnit velikost, pozici ikony, velikost tvaru, můžete ikonu různě otáčet, vybrat si vlastní barvy a dokonce tak importovat vlastní ikonu, která se dá upravit. V neposlední řadě se dá nastavit text pod ikonou a možnost vytvořit černobílou verzi. Poté už jen kliknete vpravo nahoře na Save a ikona se zobrazí na hlavní obrazovce.

Jediná škoda je, že se změna ikony neuplatňuje na celý systém, ale pouze na hlavní obrazovku. Například v menu budou stále originální ikony. Jedná se ale o první verzi této aplikace, do budoucna se tato funkce určitě plánuje. Nicméně pokud používáte nějaký zajímavý balíček ikon a vadí vám, že některé aplikace nepodporuje, můžete si ikony podle této aplikace rychle upravit.

Adapticons
Adapticons

Používáte nějaký balíček ikon, nebo necháváte ikony ve výchozím stavu?

Zdroj: 9to5google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)