10 nejlepších balíčků ikon pro váš launcher

balicku_ikon_ico

Jednou z nejlepších vlastností operačního systému Android je nesporně jeho přizpůsobitelnost. Uživatel si může změnit téměř všechno, počínaje launcherem, přes způsob oznamování, až po ikonky aplikací. Právě na poslední segment se zaměřují profesionální grafici a studia, vytvářející balíčky ikon, které stačí stáhnout a nainstalovat. Relativní maličkost pak může proměnit vizuální dojem z prostředí v úplně jiný zážitek. V tomto článku vám představíme deset balíčků ikon, s jejichž pomocí můžete přiblížit grafické vyznění systému svým představám.

V tomto článku vám představíme deset balíčků ikon V tomto článku vám představíme deset balíčků ikon

Silhouette

Tento balíček ikon od Prodigy Arts přichází se zástupci v podobě tmavých siluet s barevným stínováním, což dohromady působí poměrně působivým dojmem. Ikony jakoby vystupují z obrazu a plavou nad tapetou. Autor obrázků uvádí, že je vytvářel v rozlišení 512 x 512 obrazových bodů, a teprve následně je zmenšil na systémem požadovaných 192 x 192 bodů. Zajišťuje tak, aby se nevytratily detaily a tím ani kvalita. Sbírka obsahuje přes 800 ikonek všech možných populárních programů, nicméně pokud by vám nějaká ikonka chyběla, stačí autorovi poslat požadavek přímo z aplikace.

Balíček ikon Silhouette si dosud stáhlo přes půl milionu uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,2. Mezi podporovanými nechybí ani výchozí Google Now Launcher.

SILHOUETTE Icon Pack
SILHOUETTE Icon Pack

Glim

Pokud naopak místo pocitu trojrozměrnosti dáváte přednost plochému uživatelskému rozhraní ve stylu Material, patrně vám bude blíže tato sada ikon od Maximiliana Keppelera. Obsahuje přes 1500 obrázků a další v placené verzi. Různé barevné varianty ikon lze také použít pro aplikace, jako jsou Číselník, Hangouts, Gmail, ikona seznamu aplikací a mnoho dalších.

Součástí aplikace je seznam ikony s vyhledáváním, nástroj pro vystavení požadavku na vytvořené nové ikony či možnost stahovat si tapety z cloudu. Autor také slibuje rychlou při kontaktu e-mailem nebo na sociálních sítích.

Ikony Glim si stáhlo více než 100 000 uživatelů a jejich průměrná známka je 4,5.

Glim -  Flat Icon Pack
Glim - Flat Icon Pack

Cryten

Směrem k pastelovým barvám, plochému, čistému provedení a kulatým tvarům se ubírá placený balíček ikon Cryten, obsahující více než tři tisíce položek s tím, že nové přibývají ve formě aktualizací každý týden. Součástí je také přes šedesát HD tapet na domovskou obrazovku či minimalistický widget s analogovými hodinami. Ikony jsou roztříděné do několika kategorií, nechybí funkce vyhledávání a náhledu.

Funguje s launchery jako jsou Action, Adw, AdwEX, Apex, Atom, Aviate, Everything.me, GO, Inspire, KK, Lucid, Next, Nine, Nova, Smart, Solo, TSF, CM Theme Engine a dalšími.

Balík Cryten se chlubí více než 80 tisíci stažení a průměrnou známkou 4,7. Pokud chcete ušetřit, využijte aktuální 50% slevy.

Cryten - Icon Pack
Cryten - Icon Pack

Polycon

Zcela zdarma nabízejí vývojáři z TheArc Labs svůj balíček Polycon, který deklarují jako “krásný a plochý ve stylu Material.” Určitě je nač dívat – kromě tematicky laděných vektorových ikonek nabízí tato aplikace také řadu tapet, jež mohou umocnit zážitek z prostředí.

Polycon podporuje většinu známých launcherů, mezi nimiž nechybí Action, AdwEX, Adw, Apex, Atom, Aviate, Epic, GO, Inspire, KK, Lucid, Next, Nine, Nova, Smart, Solo, TSF, CM Theme Engine a další.

Tento balík zatím zaznamenal více než sto tisíc stažení a jeho průměrná známka je 4,5.

Polycon - Icon Pack
Polycon - Icon Pack

Sunshine

Podobně, jako mnohé z dalších balíčků ikon, i tento staví na barevné paletě Material. V současnosti obsahuje bezmála 1700 ikonek, které by měly pokrýt většinu často používaných programů. Případné požadavky na další ikonky lze zasílat přímo z rozhraní aplikace.

Autoři deklarují Sunshine jako “sadu krásných, pečlivě vytvářených ikon, která koresponduje s pokyny společnosti Google.” Podporovány jsou například launchery Aviate, Arrow, Action, ADW, Apex, Nova, Smart, Go, Next, Holo, Holo HD, Mini, CM Theme Chooser, Asus, Everything me, Lightning Launcher, Z Launcher a Launchy Widget.

Sadu Sunshine si stáhlo přes sto tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,4.

Sunshine - Icon Pack
Sunshine - Icon Pack

Rondo

Další z mnoha balíčků ikon bude vyhovovat příznivcům kulatých tvarů. V sadě je více než dva tisíce ikon, přičemž každé dva týdny jsou přidávány další. Stáhnout si můžete také jednu z devatenácti tapet, nebo použít jednoduchý widget v podobě analogových hodin.

Ikony jsou roztříděné do kategorií pro lepší přehlednost, nechybí možnost požádat autory o vytvoření ikony, nebo maskování ikonek, jež nejsou součástí balíčku.

Podporovány jsou launchery Nova Launcher, Apex Launcher, Action Launcher, Smart Launcher, Atom Launcher, ADW Launcher, Go Launcher, Holo Launcher, Unicon, Beautiful Icon Styler, Aviate, Themer, Launchy Widget, KK Launcher, Nine Launcher a řada dalších.

Také Rondo má na svém kontě přes sto tisíc stažení a průměrnou známku 4,4.

Rondo – Flat Style Icon Pack
Rondo – Flat Style Icon Pack

Flatee Icon Pack

Vývojář Samer Zayer si očividně věří, když nabízí své balíčky ikon zásadně jen jako placené. Jeho sada Flatee sice existuje nějaký ten pátek, ale relativně nedávno se dočkala přepracování. V nabídce najdete bezmála 1500 plochých, kulatých ikonek a další přibývají v týdenních aktualizacích. Ani v tomto případě nechybí možnost stažení tematicky sladěných tapet. Aplikace nabízí vyhledávání a možnost zaslání požadavku na vytvoření nové ikony.

Flatee Icon Pack je podporován launchery Apex, Nova, ADW, Action, Smart, Holo, Aviate, GO, TSF a dalšími.

Tento balík se může pochlubit více než deseti tisíci nákupy a průměrnou známkou 4,6.

Flatee - Icon Pack
Flatee - Icon Pack

Quada

Další povedený balík Maximiliana Keppelera obsahuje přes dva a půl tisíce ikon inspirovaných stylem Material, které jsou ovšem tentokrát čtvercového tvaru. Zástupci nejoblíbenějších programů jsou k dispozici v 15 až 20 barevných provedeních. Z cloudu k nim lze přímo z aplikace stáhnout více než sto tapet.

Samozřejmě ani u tohoto balíčku nechybí vyhledávání ikon a možnost vystavení žádosti o novou ikonku.

Balík Quada si zakoupilo zatím jen něco přes tisíc uživatelů a průměrná známka v Obchodě Play je 4,7.

Quada - Icon Pack
Quada - Icon Pack

Elun

Ještě nemáte dost plochých ikonek? Pak je tu balík Elun, obsahující přes 3370 obrázků a více než třicet tapet. Ikony jsou kulaté, naprosto ploché, bez jakýchkoli stínů a podobných efektů – hlavním směrem je zde jednoduchost. Ikony řazeny v několika kategoriích s vyhledáváním a náhledy. Autor navíc každý týden přidává nové ikony.

Podporovány jsou launchery Action, Adw, AdwEX, Apex, Atom, Aviate, Everything.me, GO, Inspire, KK, Lucid, Next, Nine, Nova, Smart, Solo, TSF, CM Theme Engine a další.

Balíček ikon Elun zatím zaznamenal více než deset tisíc nákupů a jeho průměrná známka je 4,8.

Elun - Icon Pack
Elun - Icon Pack

Neon Glow

Nebaví vás design Material a hledáte něco úplně jiného? Pak by se vám možná mohl zalíbit tento balíček, který prozáří vaši obrazovku světlem neonů. Nabídka čítá skoro 1700 ikonek, ke kterým průběžně přibývají další. S vyhledáváním pomůže vyhledávač, případné požadavky na další ikony lze odeslat přímo z programu.

Obsahuje také UHD tapety, které budou fungovat na každém smartphonu, bez ohledu na rozlišení obrazovky.

Mezi podporované launchery patří Nova, Apex, Action, Atom, Go, Aviate, Solo, Holo, Tsf, Smart, Next, Inspire, KK, Lucid, Nine, Themer, Unicon, Xgels, CM11 a CM12 Theme Engine.

Poslední z dnešních balíčků ikon si koupilo více než pět tisíc zákazníků a průměrné hodnocení je 4,6.

Neon Glow - Icon Pack
Neon Glow - Icon Pack

Objevme společně více balíčků ikon pro váš launcher!

Zatímco tento přehled vychází ze článku Top 10 Best Icon Packs for Android serveru Android Headlines, naši čtenáři jistě znají a možná i používají balíčky ikon, které v seznamu nejsou. Pojďme společně objevovat další sady ikonek, jimiž můžete vylepšit uživatelský zážitek a přizpůsobit vizuální vyznění systému blíže svým představám! Znáte či dokonce používáte nějaké pěkné balíčky ikon? Dejte nám o nich vědět v diskuzi pod tímto článkem! Pokud se sejde dostatečný počet tipů, připravíme pokračování, založené na vašich doporučeních.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)