Menu

Jak změnit ikony aplikací na vaší ploše? (návod)

android ikony hlavni

Operační systém Android v sobě ukrývá vcelku komplexní přizpůsobitelnost. Většina základních – “Stock” – launcherů toho nenabídne tolik, co naopak zvládají alternativní řešení z Google Play. Jednou z užitečných a zároveň velmi jednoduchých funkcí většiny launcherů je změna ikon aplikací. My si v tomto krátkém návodu ukážeme, jak si změnit vaše stávající ikony a na závěr vám doporučíme některé z nejlepších balíčků ikon v obchodě Google Play.

Jak aplikovat balíčky ikon na vaši plochu?

Tento jednoduchý návod je určen pro většinu známých launcherů, jako například Nova, Apex, Action Launcher, Go Launcher, ADW. Abyste mohli alternativní balíčky ikon nainstalovat, budete muset používat některý z uvedených launcherů. Vývojáři balíčku ikon v jejich popiscích v obchodě Play vždy uvádí, pro jaké launchery jsou ikony kompatibilní. Většinou se jedná o launchery uvedené v první větě tohoto odstavce, kompatibilita se ovšem může lišit.

ikony android

Pro demonstrativní ukázku jsme si do našeho redakčního telefonu – Meizu MX3 –  nejprve nainstalovali launcher Nova. Poté jsme si stáhli balíček ikon z Google Play (GEL – Icon Pack). Když už máme launcher i balíček ikon nainstalován, vydáme se do nastavení launcheru. Zde je nutno uvést, že většina launcherů nabídne rozmanitá nastavení, a proto k úpravě ikon nemusí vést vždy stejná cesta. V případě Nova launcheru musíme nejprve stisknout tlačítko nastavení samotného launcheru. Abychom vstoupili do nastavení ikon, stiskneme položku Vzhled a chování. Hned prvním nastavením je Motiv ikon, což je přesně to, co ke změně ikon potřebujeme. Výběrem této položky se nám zobrazí všechny balíčky ikon, které máme v zařízení nainstalovány. K jejich aplikaci na ně stačí pouze ťuknout. Když se pak domovským tlačítkem vrátíte na plochu, vaše ikony by měly být změněny.

Nastavení vlastních ikon

Některé launchery podporují úpravu ikon dle vašich preferencí. Nemusíte tak spoléhat na to, jak je balíček ikon primárně nastaven, ale můžete si k jednotlivým aplikacím přiřadit libovolné ikony. Jak na to? Nejprve musíte dlouze podržet prst na ikoně, jejíž vzhled chcete upravit. Nova Launcher vám po delším stisknutí naservíruje několik nastavení, v nichž lze najít možnost Editovat. Po stisknutí této možnosti se vám na displeji zobrazí název aplikace (který lze přepsat) a pak také její ikona. Na první pohled skrytá možnost – rozkliknutí ikony aplikace – vás dostane do podrobných úprav. Vzhled vaší ikony lze nahradit buďto předdefinovanými ikonami, ikonami z vaší galerie, nebo ikonami z nainstalovaných balíčků.

Především balíčky ikon pak obsahují stovky nejrůznějších ikonek, takže se vám určitě nestane, že byste si nevybrali. Zajímavý způsob, jak si ikony přizpůsobit dle svého, je použít obrázky z vaší galerie. Pokud v sobě máte “grafického” ducha, není nic jednoduššího, než vytvořit ikony svépomocí (např. v Adobe Photoshop), následně je přetáhnout z PC do vaší galerie a v nastavení Nova launcheru je aplikovat.

Výběr zajímavých balíčků ikon

Závěrem si ukážeme některé z balíčků ikon, které nám při procházení obchodu Play padly do oka. Jestliže používáte nějaký jiný a rádi byste jej doporučili ostatním, napište nám prosím název aplikace, případně i odkaz do Google Play, v komentářích.

Stamped Black Icons

Stamped Black Icons
Stamped Black Icons
Developer: UPpack
Price: Free

Moonshine – Icon Pack

 

Komentáře

Caszidy

Caszidy

31.5.2015 15:41

Králem icon packů je samozřejmě Vertumus alias Viktor Vucinic. Z jeho tvorby lze doporučit v podstatě cokoliv, vypíchnu jen geniální Cryten, Elun, Vopor, Yitax a chystaný napjatě očekávaný “material design stock icon pack” Rewun. Vertumus je proslulý gigantickým počtem zpracovaných ikon ve svých balíčcích (zde nemá konkurenci), stejně jako pravidelnými každotýdenními updaty.
Z dalších tvůrců bych doporučil ještě Samera Zayera (Flatastico, Paper a další), nebo Ryana Kellyho (Flatro, Hexacon).

Tomas

Tomas

31.5.2015 17:55

Jedna z věcí co mi vadí na Androidu – nejdou měnit ikony v originálním launcheru. Velká škoda, rád bych si ikony změnil ale jiný launcher nechci. Tak třeba to přijde s Androidem M.

Marek

Marek

31.5.2015 18:38

Čekal bych v tuto dobu trochu jiná témata, než jak “kouzelně” změnit ikony v custom lanucheru…

nobel

z aplikace
31.5.2015 19:00

v případě LG ikony měnit jdou díky Smart World a v nabídce je mnoho možností. v jiných launcherech (Nova…) fungoval knock on pouze přes notifikační lištu.

Peliximus

Peliximus

31.5.2015 19:34

Koho moc nebere material design, tak tady je jeden tip na hromadu (4800 HD icon) zdarma. Mám je v mobilu a prostě super. DCikonZ od Daniel Czarnomorski.
https://play.google.com/store/apps/developer?id=Daniel%20Czarnomorski&hl=cs

Vladimr_sladk

Vladimír Sladký 0

31.5.2015 19:41

Tak to já už se spíš nemůžu dočkat, až v GO Launcheru konečně odstraní ten bug, že asi každý 2. den tam mám místo originál ikon (které se mi líbí nejvíc) ikony o které vůbec nestojím, takže úplně nejrychlejší je právě každé ty 2 dny obnovovat konfiguraci GO Launcheru ze zálohy – zlatá stará dobrá verze EX, než to domršili na tu verzi Z a zatím se mi nechce vracet, protože pořád doufám (když už jsem jim to hlásil), že to jednou opraví … :-(

SeppWinkler

SeppWinkler

1.6.2015 12:27

Dajte si dobrý pozor na kúpu akejkoľvek aplikácie od štúdia Go Launcher EX. Kedysi som si kúpil Go Launcher Ex, Go SMS aj Toucher Pro Premium. Všetko fungovalo dobre až po najbližšiu reinštaláciu telefónu. Potom sa prémiové funkcie stratili, nedali sa doinštalovať a aplikácie začali ponúkať ich opätovnú kúpu. Vývojári nekomunikujú, alebo odpisujú prihlúple rady, ktoré nepomáhajú, tvária sa, akoby nerozumeli otázke. Google s tým nič robiť nechce, takže čistá strata. Toto je výhoda “krabicových verzií”, vždy sa dajú znova nainštalovať, bez ohľadu na aktualizácie a pod.

Michal

Michal

1.6.2015 15:04

Já bych určitě ještě zmínil Belle UI Icon Pack :)

vyky

vyky

25.10.2015 0:25

jak si nastavit na plochu tv lg smart ikony např radia skype at.děkuji

RSS (komentáře k článku)