Nejnovější aplikace z Google Play #199: audioknihy do kapsy

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#199-audioknihy-do-kapsy

Ukážeme vám, jak můžete zadarmo poslouchat audioknihy. Dále tu máme stylový přehrávač hudby a rádií či aplikaci pro automatickou změnu tapety na pozadí. V závěru uděláme radost těm, kdož si rádi uvaří chutné jídlo. Ano, je tu zase první pracovní den nového týdne a s ním další pokračování našeho cyklu Nejnovější aplikace z Google Play.

Radiotéka: audioknihy do kapsy

Dnešní procházku novými aplikacemi zahájíme v českých luzích a hájích. Popisek programu, za který stojí Český rozhlas, je dostatečně výstižný: “Poslouchejte a stahujte to nejlepší z české i světové literatury: jednoduše, zdarma a bez reklam. Každý týden vám nabídneme přímo do vašeho mobilu nejnovější rozhlasové hry. Můžete je poslouchat přímo, nebo si je načíst do mezipaměti aplikace, abyste měli nerušený poslech i tam, kde už slábne Wi-Fi.”

Soudě dle hodnocení 4,2 je většina uživatelů s tímto programem spokojena. Nejčastější výtka se snáší na chybějící vyhledávání, které však vývojáři slíbili přidat v některé z příštích aktualizací. Uživatelé by se jí měli dočkat ještě v průběhu tohoto roku. Počítá se také s modernizací uživatelského rozhraní.

Během relativně krátké doby si tento program z Obchodu Play nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Instalační balíček velký necelých 8 MB lze použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0 a novějším.

Radiotéka: audioknihy do kapsy
Radiotéka: audioknihy do kapsy

Váš mobilní telefon či tablet může skvěle sloužit jako mediální přehrávač. S aplikací Smart AudioBook Player můžete přehrávat nejen audioknihy, ale třeba i pro hudbu se spoustou zajímavých funkcí.

Style Music

Také další aplikace se bude točit kolem zvuku. Style Music je totiž přehrávač hudby a internetových rádií. Kromě stylového designu, který jeho autor Julian Ostarek prezentuje i v názvu, nabízí celou řadu zajímavých funkcí.

 • Moderní design Material s řadou animací a přechodů.
 • Nabídka více než 50 000 rozhlasových stanic z celého světa.
 • Možnost vyslechnout si jakoukoli skladbu vyhledáním stanice, která ji právě hraje.
 • Aplikace plně podporuje Chromecast a umožňuje streamovat hudbu až do 24bitového FLAC přes Wi-Fi.
 • Prohlížeč složek pro ty, kterým nevyhovují obvyklé hudební knihovny.
 • Informace, biografie a obrázky k jednotlivým interpretům.
 • Díky podpoře Musixmatch FloatingLyrics můžete sledovat na obrazovce text písně.
 • Rozšířené funkce fronty písniček k přehrání.
 • Světlé, tmavé, nebo automatické grafické téma.
 • Zaznamenávání vyslechnutých písniček přes Last.fm.
 • Přehrávání skladeb bez mezer a pauz.

Aplikace není zdarma – stojí 45 Kč. V Obchodě Play je necelé dva týdny a za tu dobu si ji zakoupilo více než sto uživatelů. Balíček velký 6,10 MB můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Style Music
Style Music

Velké oblibě se v oblasti internetových rádií na Androidu těší aplikace TuneIn Radio, která se aktuálně chlubí již více než 100 000 stanicemi.

HD Wallpapers from WallR

Věděli jste, že uživatelé chytrých telefonů kontrolují jejich obrazovku v průměru osmdesátkrát denně? Takřka pokaždé se přitom alespoň krátkou chvíli dívají na tapetu na pozadí domovské obrazovky. Pokud vás nebaví sledovat dokola jeden a ten samý obrázek, možná vás zaujme HD Wallpapers from WallR. Tato aplikace automaticky mění tapetu na pozadí.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Více než sto tisíc tapet v HR rozlišení, rozdělených do deseti kategorií.
 • Vyhledávání na základě klíčových slov.
 • Nastavte si tapetu jedním klepnutím.
 • Stahování tapet a jejich přidání do galerie pro offline použití.
 • Automatická změna tapety.
 • Sdílejte tapety přímo, aniž byste je museli stahovat.

Aplikace je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Průměrná známka je velmi vysoko – 4,7 z 5,0 možných. 7 MB velký soubor můžete instalovat na Android 4.2 a novější.

4K Ultra HD Wallpapers from WallR
4K Ultra HD Wallpapers from WallR

Zajímavé tapety přináší také aplikace Tapety Google, která v poslední aktualizaci přinesla celou řadu novinek.

Recepty – snadná videa

Na závěr tu máme dosud oficiálně nevydanou aplikaci, kterou ocení amatérští kuchtíci a kuchařky. Program, který se v původním znění jmenuje Recipes – easy videos, staví především na komunitě uživatelů, kteří přidávají recepty pro ostatní. Můžete vytvářet inspirativní kuchařská videa, jakož i vyhledávat mezi nejlepšími recepty na Internetu. Craftlog chce změnit starý a nudný formát prezentace receptů v něco, co vás bude opravdu bavit. Pokud nahrajete svůj vlastní recept, aplikace k němu automaticky vytvoří inspirující video, které můžete snadno sdílet.

Nabízené funkce a schopnosti:

 • Snadné sdílení videí s recepty, která jsou automaticky vytvořena z fotografií a videoklipů.
 • Rychlé vyhledávání nejlepších recepty od členů komunity, ale i z celého webu.
 • Chatujte s přáteli o receptech a vaření.
 • Spolupracujte při vytváření receptů s ostatními lidmi.
 • Inspirujte se od ostatních.
 • Přeložte recepty z jiných jazyků.

Craftlog Cooking – android app

Craftlog Cooking - android app

Craftlog Recipes je prostor pro vyhledání a sdílení všech receptů, které byste mohli potřebovat. Můžete snadno publikovat své vlastní rodinné recepty nebo si uložit recept z internetu. Samozřejmě nechybí vyhledávání a filtrování, takže snadno najdete to nejlepší mezi zdravými recepty, veganskými recepty, recepty bez lepku, recepty bez cukru, dietními paleo recepty atd.

Aplikaci pro Android si dosud stáhlo přes deset tisíc uživatelů. Instalovat ji můžete na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším.

🏆 Craftlog Recipes - daily cooking helper
🏆 Craftlog Recipes - daily cooking helper

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)