Nejnovější aplikace z Google Play #198: pro bezpečnější surfování

Nejnovější-aplikace-z-google-play-198

Představíme vám aplikaci pro bezpečnější surfování po Internetu i jednoduchý cestovatelský zápisník. Dále máme připravenou vychytanou tapetu pro (S)AMOLED displeje a aplikaci pro učení cizích jazyků. Ano, je tu začátek dalšího pracovního týdne, který se vám pokusíme zpříjemnit výběrem čtyř zbrusu nových aplikací.

Travellite – cestovatelský deník

Je vaším koníčkem cestování a rádi byste se občas podívali na nějaké statistiky? Aplikace Travellite vám ukáže, kde už jste byli, a kam byste se mohli vydat příště. Pointa tohoto programu je velice prostá: postupně zadáte všechny země, které jste navštívili. Na mapě světa je pak uvidíte barevně odlišené. K jednotlivým cestám můžete napsat své zážitky, zkušenosti a přidat fotografie. Své výlety pak můžete vyhodnotit z hlediska statistiky. Do příštích verzí autoři chystají možnost editace již uložených cestopisů.

Aplikace Travellite je v Obchodě Play dva týdny a za tu dobu zaznamenala přes padesát stažení. Její průměrná známka je 3,1. Necelých 5 MB velký instalační balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.1 a novějším.

Travellite
Travellite

Podstatně podrobnější metodou, jak sledovat, kdy jste se kde nacházeli, je Časová osa v Mapách Google.

Kaspersky Secure Connection: VPN service – bezpečnější surfování

Pokud internetovému připojení použijete VPN, můžete se spolehnout na to, že komunikace jdoucí z/do vašeho telefonu bude bezpečně zašifrována. K tomu ale potřebujete dvě základní věci: aplikaci a poskytovatele VPN připojení. Jednou z možností je Kaspersky Secure Connection, umožňující bezpečnější surfování po webu díky šifrování odesílaných a přijatých dat. Pokud hledáte bezplatnou službu, pak vězte, že s touto aplikací můžete denně prosurfovat zdarma až 200 MB, což asi většině českých uživatelů bude stačit.

K základním vlastnostem patří:

  • Ochrana při připojení přes veřejnou Wi-Fi.
  • Ochrana veškeré komunikace před třetími stranami.
  • Možnost přístupu k více stránkám a obsahu.

Ať už tedy pracujete v online bankovnictví, nakupujete, sledujete videa či se realizujete na sociálních sítích, nikdo nebude moci číst vaší komunikaci. Všechna data, která odesíláte a přijímáte, jsou totiž přenášena přes šifrovaný, bezpečný kanál, navíc zůstane utajena vaše poloha a IP adresa.

Kaspersky Secure Connection: VPN service je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu si ho stáhlo více než pět tisíc uživatelů. Zatím má průměrnou známku 4,0. 17 MB velkou aplikaci lze instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Kaspersky Fast Secure VPN
Kaspersky Fast Secure VPN

Protože VPN fungují jako zprostředkovatel mezi zařízením a Internetem, je nutné vybírat spolehlivou a především důvěryhodnou službu. V minulosti odborníci důrazně varovali před nebezpečnými VPN aplikacemi pro Android, nicméně v případě bezpečnostní firmy Kaspersky jistě není čeho se bát.

AMOLED LiveWallpaper FREE – živá tapeta

Živé tapety jsou sice proti minulosti na ústupu a tak se jim i na našem webu věnujeme spíše výjimečně, tentokrát však učiníme výjimku. AMOLED LiveWallpaper se, jak už název naznačuje, orientuje na zařízení s obrazovkami typu (S)AMOLED, kterým by měl vyhovovat díky převažující černé barvě. Na tmavém pozadí se pak pohybují kontrastní barevné částice, které mohou reagovat na dotek a/nebo pohyb telefonu. Samozřejmě můžete tapetu vyzkoušet i na jiných typech displejů, nicméně s ohledem na technologii bude prostě nejlépe vypadat na AMOLEDech.

Tapeta je v Obchodě Play necelé dva týdny a za tu dobu ji vyzkoušelo více než sto uživatelů. Průměrná známka 4,9 svědčí o jejich převažující spokojenosti. 12 MB velký balíček lze použít na zařízeních s Androidem 2.3 a novějším.

Pokud vás tato tapeta neoslovila, můžete zkusit další z několika desítek živých tapet od tohoto vývojářského studia, případně se podívejte na výběr pěti živých tapet, které jsme doporučovali před rokem.

Amoled
Amoled

LingoBites – učení cizích jazyků jinak

Na závěr tu máme aplikaci pro ty, kteří se chtějí učit cizí jazyk. LingoBites je nový způsob, jak si procvičit jazyk pomocí krátkých článků napsaných talentovanými autory z celého světa. Výukový program kombinuje to nejlepší z moderních jazykových učebních technik se zajímavými příběhy, které vám pomohou učit se, aniž byste o tom přemýšleli.

Základní vlastnosti vypadají následovně:

  • Přístup k zábavným článkům různých žánrů založený na tom, co chcete číst.
  • Vybírejte si texty podle úrovně obtížnosti, díky čemuž budete postupně číst stále náročnější příběhy.
  • Můžete dokonce filtrovat podle témat, která vás zajímají, jako například “počasí” nebo “jídlo”.

Příběhy můžete také poslouchat, což oceníte, například pokud jste na cestách a chcete trénovat své ucho a správnou výslovnost jazyka. LingoBites je navržen tak, aby vám pomohl učit se cizí jazyk svým vlastním tempem. Příběhy, které jste si přečetli, můžete sdílet s ostatními.

Aplikace zatím nebyla oficiálně vypuštěna do Obchodu Play, takže víme jen to, že ji zatím zkusilo přes tisíc uživatelů a lze ji instalovat na Android 4.4 a vyšší.

LingoBites
LingoBites

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)