Nejnovější aplikace z Google Play #196: zabraňte zhasínání obrazovky

Nejnovější aplikace

Představíme vám šikovnou aplikaci pro nastavení času zhasínání obrazovky. Dále tu máme program pro správu SMS a virtuální graffiti v rozšířené realitě. Další novinkou je nástroj pro obcházení mobilní verze webových stránek. Ano, zase je tu pondělní ráno, které vám chceme zpříjemnit 196. pokračováním seriálu Nejnovější aplikace z Google Play.

Vortex SMS – správce SMS s mnoha “vychytávkami”

Aplikací na správu krátkých textových zpráv najdete v Obchodě Play nespočet. Velmi oblíbená je například Textra. Autoři této novinky však patrně usoudili, že dokážou nabídnout trhu něco navíc. Jejich aplikace Vortex SMS sází na automatický odpovídač, který je její součástí. Další zajímavou funkcí je přesměrování textových zpráv. V praxi funguje prostě: v aplikaci určíte, na jaké číslo mají být přeposílány přijaté zprávy. Vždy tak budete vědět o všech přijatých zprávách, včetně informace o odesílateli a času přijetí.

Pokud dbáte na své soukromí, určitě oceníte možnost uzamknutí aplikace před nepovolaným přístupem. Ke SMSkám se pak dostane jen ten, kdo zná správné heslo nebo kód. Zamykat přitom nemusíte celou aplikaci, ale také pouze vybrané konverzace. Nechybí ani funkce automatického odeslání zprávy v zadaný den a čas, což se může hodit například pro odesílání přání k narozeninám, svátkům a dalším událostem.

Jako klíčové vlastnosti autoři jmenují:

 • Automatické odpovědi na přijaté zprávy.
 • Přesměrování přijatých SMS na jiné číslo.
 • Zámek aplikace nebo vybraných konverzací.
 • Plánované odesílání SMS v zadaný den a čas.
 • Vlastní barva pro každý kontakt.
 • Uživatelsky nastavitelný oznamovací tón pro každý kontakt.
 • Široké možnosti přizpůsobení.
 • Černé grafické téma pro AMOLED obrazovky.
 • Rychlá odpověď z oznámení.
 • Označit jako přečtené z oznámení.
 • Seznam blokovaných kontaktů.
 • Vícenásobný výběr.
 • Archivace starých konverzací.

Vortex SMS je v Obchodě Play necelé tři týdny a za tu dobu si aplikaci stáhlo více než sto uživatelů. Průměrná známka 3,8 sice není nejlepší, ale autoři stále pracují na vylepšeních a opravách. 7 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Vortex SMS
Vortex SMS

DeAMPify – zobrazte si plnohodnotné webové stránky

AMP (Accelerated Mobile Pages) je projekt Googlu, jehož cílem je nabídnout formát publikování informací optimalizovaný pro mobilní webové prohlížeče. Mel by zajišťovat především rychlejší načítání. V praxi ho poznáte především podle jednoduššího formátování a obvykle i zkratky amp v adresním řádku. Pokud se vám tato podoba webových stránek z nějakého důvodu nelíbí, mohl by vás zaujmout nástroj DeAMPify.

Důvodů k zobrazení “plnohodnotné” verze stránek může být více – například pokud chcete vidět web v té podobě, v jaké je servírován stolním počítačům. Často také ve variantě pro AMP chybí některé podstatné prvky – například diskuze pod články. Tento postup však doporučujeme pouze v případech, kdy máte rychlé připojení, neomezené množství dat a nevadí vám vyšší využití sítě.

Po instalaci aplikace zajišťuje zobrazení stránek v jejich původní podobě (tedy bez použití protokolu AMP). Stačí zvolit DeAMPify jako výchozí aplikaci pro zpracování. Uvedený postup však funguje jen v případě, kdy otevíráte odkaz z jiné aplikace a můžete si vybrat aplikaci k jeho otevření. Pokud surfujete v Chrome, DeAMPify nemá jak zasáhnout do dění.

Program DeAMPify je k dispozici zdarma, nicméně prostřednictvím nákupů v aplikaci si za 65 Kč můžete zakoupit verzi Pro. Ta nabídne odstranění reklam, možnost nastavení výjimek a integraci a automatizačním nástrojem Tasker.

DeAMPify je v Obchodě Play deset dní a za tu dobu si ho stáhlo více než tisíc uživatelů, přičemž známka 4,3 svědčí o jejich převažující spokojenosti. Jen 3 MB velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

DeAMPify
DeAMPify

Caffeine – nastavte si zhasínání obrazovky podle potřeb

Uživatelům Linuxu či macOS určitě nebude aplikace Caffeine neznámá. Na obou zmíněných systémech je používána jako způsob, jak zabránit displeji ve zhasnutí z úsporných důvodů. Na Androidu nabízí úplně to samé: usadí se jako dlaždice v rychlém nastavení (pod oznamovací oblastí), odkud můžete snadno přepínat mezi několika časy pro automatické zhasnutí obrazovky. Volit můžete mezi 5, 10 a 30 minutami, případně lze nastavit, aby se displej vůbec nezhasínal. Čas se přitom nastavuje tím nejjednodušším možným způsobem: opakovaným klepnutím na dlaždici Caffeine. Pokud jste někdy používali alternativní ROMku CyanogenMod 13, možná vám bude tato funkce povědomá.

Nastavení vypadá následovně:

 1. Na úvodní obrazovce tahem dvěma prsty stáhněte oznamovací oblast, čímž byste se měli dostat k rychlému přístupu.
 2. Klepnutím na ikonu tužky přepněte do režimu úprav.
 3. Přetáhněte prstem dlaždici Caffeine mezi aktivní ikony rychlého přístupu a ukončete režim úprav.
 4. Klepnutím na ikonu pak můžete nastavit požadovaný čas pro zhasínání obrazovky.

Caffeine je k dispozici zdarma, neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikaci. Program je prakticky úplně nový, zatím si ho stáhlo jen něco přes sto uživatelů a jeho průměrná známka je 4,7.

Caffeine
Caffeine

LandmARk: AR-based virtual graffiti – virtuální graffiti v rozšířené realitě

Na samotný závěr tu máme dosud oficiálně nevydanou aplikaci LandmARk, která je zatím teprve ve stádiu alfa testování. Jmenuje se LandmARk: AR-based virtual graffiti a jak už název napovídá, půjde tu o virtuální graffiti v rozšířené realitě. Tedy konkrétněji jde o nástroj pro přidání kresby a textu na jakoukoli geolokaci. Stačí vyfotit snímek a nakreslit či napsat do něj, co vás napadne. Jak už to u graffiti bývá, celé dílko nevytváříte jen pro sebe, ale také pro ostatní – v tomto případě další uživatele aplikace. Ti si pak na daném místě mohou prohlédnout váš výtvor. To je samozřejmě poněkud omezující, ale na straně druhé – na rozdíl od skutečného graffiti – nemusíte ničit cizí majetek sprejováním.

S programem LandmARk se v podstatě jakékoli místo na světě může stát vaším virtuálním plátnem. V podstatě se jedná o komunitní aplikaci, ve které můžete kreslit a psát na různá místa v rozšířené realitě a ostatní uživatelé je pak mohou v tomtéž místě prohlížet. Tato kombinace rozšířené reality a geolokace vám umožní vytvořit virtuální umělecká díla po celém světě.

LandmARk Alpha demo – Version Alpha_0.07

LandmARk Alpha demo - Version Alpha_0.07

Program je v současné době k dispozici zdarma, neobsahuje žádné reklamy či nákupy v aplikacích. Zatím si ho nainstalovalo přes padesát uživatelů, a pokud ho chcete vyzkoušet i vy, připravte si zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

LandmARk: AR-based virtual graffiti (BETA)
LandmARk: AR-based virtual graffiti (BETA)

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)