Nejnovější aplikace z Google Play #197: natočte si animovaný GIF

Nejnovější-aplikace-z-google-play-197

Představíme vám aplikaci, která dokáže natočit animovaný GIF. Dále tu máme program pro odpočítávání času do zadaného termínu, mluvící budík a nástroj pro klonování aplikací. Ano, jak již správně tušíte, je tu první pracovní den 33. týdne roku 2017, který vám zpříjemníme kvartetem čerstvých aplikací z Obchodu Play.

Hurry – Countdown for Birthday/Concert (& Widgets) – odpočet do důležitého data

Dnešní přehled zahájíme čerstvou aplikací anglického vývojáře Sama Rustona, kterého patrně nejvíc proslavil program Weather Timeline. Tentokrát v jeho portfoliu přibyla aplikace, kterou ocení každý, kdo vyhlíží nějaký důležitý termín, jako jsou Vánoce, svatba, výročí, narozeniny nebo začátek dovolené. Hurry odpočítává zbývající čas do zadaného termínu a zobrazuje ho v oznámeních či ve formě widgetu na domovské obrazovce.

Hurry je tedy malá aplikace, která počítá dny, minuty a sekundy do zadané nadcházející události. Těšíte se na párty, koncert nebo jinou událost? Program vás bude udržovat v očekávání díky neustálému přehledu o tom, kolik času ještě zbývá. Obsahuje všechny velikosti widgetů v různých variantách, takže si stačí vybrat takový, který vyhovuje vaší domovské obrazovce. Údaje lze sledovat i v sekundách, díky čemuž uvidíte, jak čas pěkně plyne. Události můžete sdílet se svými přáteli i rodinou a podělit se tak o své vzrušení.

Po necelém týdnu si tento program stáhlo více než tisíc uživatelů a jeho průměrné hodnocení je velmi pěkných 4,6. Necelé 2 MB velký balíček můžete instalovat na zařízení s Androidem 5.0 a novějším.

Hurry - Countdown to Birthday/Vacation (& Widgets)
Hurry - Countdown to Birthday/Vacation (& Widgets)

Island – pokročilá práce s aplikacemi

Jako druhou tu máme aplikaci, která se jmenuje stejně, jako ostrovní stát – Island. Zatím se jedná o beta verzi, která nebyla oficiálně vydána, takže je nutné počítat s možnými chybami a problémy. Island ale přichází s tak zajímavým nápadem, že se o něj prostě musíme podělit. Tento nástroj vám umožní izolovat nebo klonovat vybrané aplikace nainstalované v telefonu – ať už jako způsob, jak je skrýt, nebo pro testování různých funkcí, aniž by došlo k ovlivnění výchozí instalace.

Co s nástrojem Island můžete dělat?

  • Izolovat aplikace – například pro ochranu soukromí.
  • Klonovat aplikace pro paralelní spouštění, včetně možnosti použít dva nezávislé účty.
  • Zmrazit aplikaci a zabránit jí tak v aktivitách na pozadí.
  • Skrýt aplikaci.
  • Archivovat a případně ji v budoucnosti v případě potřeby znovu vyvolat.

Je-li vaše zařízení nekompatibilní nebo není zašifrováno, můžete toto omezení obejít postupem, uvedeným v diskuzním fóru XDA Developers.

Island je v současnosti k dispozici zdarma a neobsahuje žádné reklamy ani nákupy v aplikaci. Dosud zaznamenal přes deset tisíc stažení a můžete ho instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Island
Island

Clockwise Smart Alarm – upovídaný budík

Nejrůznější aplikace budíků bývaly v počátcích Androidu velkým hitem. Řada uživatelů se ale nakonec spokojila s výchozím programem, dodaným výrobcem, a v aplikacích třetích stran zaujaly pevnou pozici Timely a Sleep As Android. Po dlouhé pauze přichází alternativa, hodná pozornosti.

Clockwise Smart Alarm není obyčejný budík. Čím se odlišuje od většiny konkurentů, je poskytování informací pomocí hlasové syntézy. Můžete si tak po ránu vyslechnout předpověď počasí, dopravní informace nebo aktuální události. Obsah, který vyslechnete, si vyberete sami, včetně pořadí. K dispozici je deset modulů, z nichž jmenujme předpověď počasí, výběr ze serveru Reddit, sociální síť Twitter, zprávy, připomenutí, odpočítávání, předpokládanou dobu jízdy, citát dne, důležité historické události daného dne a zábavný fakt.

Chytrý budík Clockwise je k dispozici zdarma, obsahuje však reklamy a nákupy v aplikaci, jejichž cena se pohybuje kolem 20 korun za položku. V Obchodě Play je tento program dva týdny a za tu dobu si ho stáhlo něco přes stovku uživatelů. Průměrná známka 4,2 svědčí o převažující spokojenosti. 6 MB velkou aplikaci můžete instalovat na zařízení s Androidem 4.4 a novějším.

Clockwise Smart Alarm Beta
Clockwise Smart Alarm Beta

Motion Stills – natočte si animovaný GIF

Společnost Google vypustila v loňském roce aplikaci Motion Stills pro platformu iOS. Její hlavní funkcí byla schopnost natočit krátké video s pokročilou stabilizační technologií a uložit ho jako animovaný GIF. Uživatelé Androidu se mohli cítit poněkud dotčeni, nicméně Google nakonec vydal i verzi pro Android, kterou si můžete stáhnout z Obchodu Play.

Motion Stills je v podstatě kamera s několika softwarovými triky. Ve výchozím režimu můžete zachytit tři sekundy trvající smyčku jako animovaný GIF. Aplikace má vlastní softwarovou stabilizaci, takže konečný výsledek vypadá téměř, jako kdyby byl telefon umístěn na stativu. Všechny pořízené záběry lze exportovat jako GIF nebo v původním formátu. Kvalitu GIFů lze upravit v nastaveních.

V oficiálním popisku v Obchodě Play je aplikace Motion Stills prezentována následovně: “Pohyblivé fotky je aplikace od týmu Google Research, ve které můžete natáčet krátká videa a pomocí našich pokročilých technologií stabilizace a vykreslování je přetvářet na nádherné cinemagrafy nebo pohyblivé panoramatické záběry. Vytvořte smyčku z animací GIF nebo slučte několik klipů do filmů, které můžete sdílet s přáteli.”

Motion Stills - natočte si animovaný GIF Motion Stills – natočte si animovaný GIF

Co tedy s tímto programem můžete provádět?

  • Natáčet krátké třísekundové klipy jediným klepnutím nebo zkrátit až minutové video do stručného klipu pomocí režimu Zrychlený záznam.
  • Sdílet pohyblivé fotky jako videa nebo animovaný GIF přímo s přáteli.
  • Vytvářet filmy sloučením klipů pomocí pouhého přejetí prstem doprava.
  • Prohlížet nahrané klipy ve streamu nebo je procházet po jednom a nechat si je automaticky přehrát.

Za necelé tři týdny si tento program stáhlo více než sto tisíc uživatelů, nicméně jeho známka není zrovna vysoká – 3,7 z 5,0. Motion Stills můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.1 a novějším.

Motion Stills
Motion Stills

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v diskuzi!

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)