Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #34 – kvalitnější spánek, úprava navigační lišty a další

Seriál Nejnovější Android aplikace z Google Play je opět zpátky. Dnešní díl jako první nabídne “kecálka” Path Talk pro sociální síť Path. Následovat bude aplikace pro vylepšení vaši softwarové navigační lišty Xtended NavBar. Třetím tipem na aplikaci je Persist+, který dokáže vytvářet zvukové profily podle vašich přání. Předposlední aplikace Sleep Cycle Alarm Clock zanalyzuje váš spánek a probudí vás v té nejvhodnější spánkové fázi. Na závěr jsme pro vás vybrali živou tapetu z vesmíru s názvem PlanetScape 3D Live Wallpaper.

Path Talk

Společnost Path vydala messenger pro svoji sociální síť Path, která nabízí moderní timeline rozhraní a spoustu funkcí typických pro klasické sociální sítě. Díky Path můžete se svými přáteli sdílet svoji náladu, místa, fotografie, hudbu a další. Pro komunikaci můžete nyní používat aplikaci Path Talk. Autoři aplikace uvádí, že si tento messenger neukládá data (zprávy) napořád a místo toho je po 24 hodinách automaticky maže. Path Talk dále umožňuje aktivovat status nedostupnosti z důvodu nízké kapacity baterie či zaneprázdněnosti. Tato Android Aplikace se dále pyšní povedeným systémem rychlých odpovědí prostřednictvím jednoduchého tažení prstu.

Path 1 Path Talk 2 Path Talk 3 Android aplikace

Path Talk
Path Talk
Price: Free+

Xtended NavBar

Xtended NavBar vylepší vaši softwarovou navigační lištu. Pokud jste někdy používali Nova Launcher, určitě víte o tom, že tažením prstu do stran v docku se dokážete přemístit do dalších prostorů, kde si můžete rozmístit libovolné ikony. Tímto způsobem můžete mít hned několik docků, mezi kterými se můžete přemisťovat bez nutnosti posunutí celé vaší plochy. Na podobném principu je založena aplikace Xtended NavBar. Ta pracuje se softwarovou navigační lištou a umožňuje ji posouvat do stran, čímž se dostáváte buďto do tlačítek pro ovládání hudby (médií), nebo do základních ovládacích prvků telefonu. Vše je předvedeno na videu níže. Aplikace funguje pouze na telefonech s rootem a nainstalovaným modulem Xposed Framework.

Xtended NavBar 1 Xtended NavBar 2

Xtended NavBar
Xtended NavBar
Developer: fbarrosodev
Price: Free+

Persist+

Persist+ dostává optimalizaci vašich zvukových profilů na zcela novou úroveň. S touto aplikací můžete provádět základní úpravy hlasitosti pro budík, média, vyzvánění, systémové notifikace, volání (reproduktor). Kromě toho lze vytvářet zvukové profily, které si můžete nadefinovat podle libosti. V předvolbách si lze u stávajících profilů upravit hlasitost pro noční režim a schůzky. O mnoho zajímavější je ovšem vytváření zcela nových profilů, v nichž si můžete upravit hlasitost na základě vaší polohy, událostí z kalendáře apod. Díky této vydařené aplikaci budete mít všechny zvukové profily pod palcem.

Persist+ 1Persist+2Persist+3

Volume Control +
Volume Control +
Developer: Netroken
Price: CZK 89.99

Sleep Cycle Alarm Clock

Sleep Cycle Alarm Clock je inteligentní budík, díky kterému bude váš spánek mnohem kvalitnější. Alespoň to uvádí autoři této aplikace :). Tento budík analyzuje váš spánek a probudí vás v té nejvhodnější spánkové fázi během půlhodinového intervalu před nastaveným časem budíku. Aplikace spolupracuje s pohybovým senzorem vašeho telefonu, jenž na základě vašeho “vrtění v posteli” dokáže rozpoznat, v jaké fázi se zrovna nacházíte. Na přiložených screenshotech aplikace v Google Play si můžete udělat obrázek o ideálním umístění telefonu pro použití této aplikace. V aplikaci si dále můžete prohlédnout grafy vypovídající o vašem klidném/neklidném spaní.

Sleep Cycle Alarm Clock 1 Sleep Cycle Alarm Clock 2 Sleep Cycle Alarm Clock 3

Sleep Cycle alarm clock
Sleep Cycle alarm clock

PlanetScape 3D Live Wallpaper

V obchodě Google Play se objevila další skvělá živá tapeta. V této si užijete pohled na krásy vesmíru. Grafický kabát této živé tapety je na velmi vysoké úrovni. Určitě vás potěší i široké možnosti přizpůsobení. V nastavení této tapety lze zapínat/vypínat jednotlivé efekty (poletující stíhačky, mraky), dále lze měnit barvy jednotlivých planet a slunce. Dokonce lze zvolit i několik pohledů na tapetu(z různých úhlů). Jedna varianta nabízí živou prohlídku vesmíru. Na komentovaný pohled této tapety a jejího nastavení se můžete podívat ve videu níže.

  PlanetScape 3D Live Wallpaper 1 PlanetScape 3D Live Wallpaper 2

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

mothership

mothership

23.6.2014 8:37

Nutno dodat, že xposed nepodporuje ART, pouze dalvik

mouzi

mouzi

23.6.2014 10:07

Umisteni telefonu u te aplikace analyzovani spanku je opravdu bomba, proste staci spat skoro celou noc s telefonem u hlavy, to je rozhodne zdrave.

Roman

Roman

23.6.2014 10:16

@mouzi:
Si na noc nastavíš mód “Letadlo”.

sinco

sinco

23.6.2014 10:21

Pokud vypnes WiFi,GSM a BT, coz delam ja, tak by jsi pak mohl klidne spat s tel. kousek od hlavy.

Libor Foltýnek

23.6.2014 10:40

mothepship: což vůbec nevadí, ART je stejně zatím víceméně experiment bez zásadního přínosu, ale zato se spoustou nekompatibilit.

mouzi: je to úplně jedno

Ta tapeta se mně líbí, akorát nastavení je odfláknuté a po přenastavení to občas spadne. Uvidím, co na to baterka :)

mothership

mothership

23.6.2014 11:33

Libor Foltýnek: pro mě je rychlost celkem zásadní přínos, rozdíl mezi ART a dalvik je znát jak na N5, tak i na starší čtyřce..

Libor Foltýnek

23.6.2014 11:57

mothership: zajímavé, co jsem četl testy a ohlasy, tak ART byl dokonce i pomalejší (při startu aplikace).
Ale OK, respektuju, to je na životě zajímavé, že různí lidé mají různé priority, to je v pořádku :)

mothership

mothership

23.6.2014 13:45

Libor Foltýnek: vaše testy a ohlasy si strčte za klobouk, na rychlost telefonu si potrpím a ART tohle zvládá na jedničku a znatelně rychleji než dalvik..

Libor Foltýnek

23.6.2014 15:00

mothership: omlouvám se, nevěděl jsem, že si píšu s hulvátem.

Valter

Valter

23.6.2014 15:36

Xtended NavBar na LG G2 nefunguje :(

Orbit09

23.6.2014 16:34

G2 má ART, proto nefunguje.

pan_cerny

z aplikace
23.6.2014 16:46

@ Libor Foltynek: +10000 internetu. :-)

mothership

mothership

z aplikace
23.6.2014 18:54

Libor: vy jste ale.. proč by jinak Google s dalším androidem nepočítal s dalvikem?

bzum

24.6.2014 0:14

Taky pouzivam ART +vykreslovani GPU a zadna z mych 234 aplikaci s tim nema problem, nektere jsou rychlejsi, u jinych jsem zmenu nepostrehl. Jinak na profily pouzivam smart volume control+, jen je skoda, ze to neumi prepinat 2G/3G a nevypne zvuk sms. Roman a sinco, jsou lide, co si nemohou jen tak nastavit mod letadlo.

bezdomovec

bezdomovec

24.6.2014 20:20

Vážení,
souhlasím s tím že ART je už v současné době přínosem. Rozdíl v rychlosti je citelný. Mám ho zapnutý na Nexusu 7 2013 a na žádný problém jsem dosud nenarazil.

RSS (komentáře k článku)