Nejnovější Android aplikace z Google Play #34 – kvalitnější spánek, úprava navigační lišty a další

aplikace hlavni 34

Seriál Nejnovější Android aplikace z Google Play je opět zpátky. Dnešní díl jako první nabídne “kecálka” Path Talk pro sociální síť Path. Následovat bude aplikace pro vylepšení vaši softwarové navigační lišty Xtended NavBar. Třetím tipem na aplikaci je Persist+, který dokáže vytvářet zvukové profily podle vašich přání. Předposlední aplikace Sleep Cycle Alarm Clock zanalyzuje váš spánek a probudí vás v té nejvhodnější spánkové fázi. Na závěr jsme pro vás vybrali živou tapetu z vesmíru s názvem PlanetScape 3D Live Wallpaper.

Path Talk

Společnost Path vydala messenger pro svoji sociální síť Path, která nabízí moderní timeline rozhraní a spoustu funkcí typických pro klasické sociální sítě. Díky Path můžete se svými přáteli sdílet svoji náladu, místa, fotografie, hudbu a další. Pro komunikaci můžete nyní používat aplikaci Path Talk. Autoři aplikace uvádí, že si tento messenger neukládá data (zprávy) napořád a místo toho je po 24 hodinách automaticky maže. Path Talk dále umožňuje aktivovat status nedostupnosti z důvodu nízké kapacity baterie či zaneprázdněnosti. Tato Android Aplikace se dále pyšní povedeným systémem rychlých odpovědí prostřednictvím jednoduchého tažení prstu.

Path 1

Path Talk
Path Talk

Xtended NavBar

Xtended NavBar vylepší vaši softwarovou navigační lištu. Pokud jste někdy používali Nova Launcher, určitě víte o tom, že tažením prstu do stran v docku se dokážete přemístit do dalších prostorů, kde si můžete rozmístit libovolné ikony. Tímto způsobem můžete mít hned několik docků, mezi kterými se můžete přemisťovat bez nutnosti posunutí celé vaší plochy. Na podobném principu je založena aplikace Xtended NavBar. Ta pracuje se softwarovou navigační lištou a umožňuje ji posouvat do stran, čímž se dostáváte buďto do tlačítek pro ovládání hudby (médií), nebo do základních ovládacích prvků telefonu. Vše je předvedeno na videu níže. Aplikace funguje pouze na telefonech s rootem a nainstalovaným modulem Xposed Framework.

Xtended NavBar 1

Xtended NavBar for Xposed Framework

Xtended NavBar for Xposed Framework

Xtended NavBar
Xtended NavBar

Persist+

Persist+ dostává optimalizaci vašich zvukových profilů na zcela novou úroveň. S touto aplikací můžete provádět základní úpravy hlasitosti pro budík, média, vyzvánění, systémové notifikace, volání (reproduktor). Kromě toho lze vytvářet zvukové profily, které si můžete nadefinovat podle libosti. V předvolbách si lze u stávajících profilů upravit hlasitost pro noční režim a schůzky. O mnoho zajímavější je ovšem vytváření zcela nových profilů, v nichž si můžete upravit hlasitost na základě vaší polohy, událostí z kalendáře apod. Díky této vydařené aplikaci budete mít všechny zvukové profily pod palcem.

Persist+ 1

Volume Control +
Volume Control +

Sleep Cycle Alarm Clock

Sleep Cycle Alarm Clock je inteligentní budík, díky kterému bude váš spánek mnohem kvalitnější. Alespoň to uvádí autoři této aplikace :). Tento budík analyzuje váš spánek a probudí vás v té nejvhodnější spánkové fázi během půlhodinového intervalu před nastaveným časem budíku. Aplikace spolupracuje s pohybovým senzorem vašeho telefonu, jenž na základě vašeho “vrtění v posteli” dokáže rozpoznat, v jaké fázi se zrovna nacházíte. Na přiložených screenshotech aplikace v Google Play si můžete udělat obrázek o ideálním umístění telefonu pro použití této aplikace. V aplikaci si dále můžete prohlédnout grafy vypovídající o vašem klidném/neklidném spaní.

Sleep Cycle Alarm Clock 1

Sleep Cycle: Sleep Tracker
Sleep Cycle: Sleep Tracker

PlanetScape 3D Live Wallpaper

V obchodě Google Play se objevila další skvělá živá tapeta. V této si užijete pohled na krásy vesmíru. Grafický kabát této živé tapety je na velmi vysoké úrovni. Určitě vás potěší i široké možnosti přizpůsobení. V nastavení této tapety lze zapínat/vypínat jednotlivé efekty (poletující stíhačky, mraky), dále lze měnit barvy jednotlivých planet a slunce. Dokonce lze zvolit i několik pohledů na tapetu(z různých úhlů). Jedna varianta nabízí živou prohlídku vesmíru. Na komentovaný pohled této tapety a jejího nastavení se můžete podívat ve videu níže.

  PlanetScape 3D Live Wallpaper 1

Planetscape 3D Live Wallpaper

Planetscape 3D Live Wallpaper

Planetscape 3D Live Wallpaper
Planetscape 3D Live Wallpaper

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)