TOPlist

Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony – 15. díl

nejlepsi_aplikace_ico

V patnáctém díle cyklu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony, ve kterém představíme osm programů, si ukážeme aplikaci pro změnu systémových ikon, pohrajeme si se skrytými systémovými nastaveními, změníme vzhled softwarových tlačítek a podíváme se na zoubek spotřebě baterie. Dále se budeme věnovat zálohování – jedna aplikace slouží pro správu Nandroid záloh, druhá zajistí bezpečí pro vaše kontakty, SMSky, kalendáře, aplikace i jejich data. Nesmí chybět ani další správce procesů – tentokrát osvědčené značky GO – a nástroj pro odstranění systémových aplikací.

V dnešním přehledu jsme opět vycházeli ze seriálu Top Android Apps Every Rooted User Should Know About serveru Android Police, ze kterého jsme vybrali tři aplikace, ale také z nominací čtenářů, jejichž tipy v tomto díle lehce převažují. Pojďme se tedy společně vrhnout na patnáctou sbírku.

Icon Themer

Líbí se vám provedení ikon z launcherů Nova, Apex a ADW? Aplikace Icon Themer vám umožní používat balíčky ikon ve vašem telefonu bez ohledu na právě používaný launcher. Představme si nejprve hlavní vlastnosti:

 • Více než sto balíčků s ikonami je k dispozici v Obchodě Play.
 • Testováno s balíčky a tématy pro launchery ADW, Apex a Nova.
 • Funguje také na oficiálních tématech pro GO.
 • Poradí si i s placenými balíky ikon.

Hlavní výhodou této aplikace je, že zvolené ikony budou použity v celém systému, tedy nejen v launcheru, neboť Icon Themer obchází specifická omezení.

Icon Themer bude fungovat na rootnutém Androidu 4.0 a vyšším, přičemž jedním z požadavků je ROM s JIT. Jestliže nemáte nainstalovaný Xposed Framework, aplikace vás vyzve k jeho instalaci. Zklameme uživatele s ROMkou MIUI, se kterou tato aplikace nefunguje, stejně tak počítejte s možnou nefunkčností v případě, že vámi používaný launcher nahrazuje ikony vlastním grafickým tématem.

Postup pro instalaci je následující:

 1. Nainstalujte Xposed Installer.
 2. Nainstalujte Xposed Framework (z aplikace Xposed Installer).
 3. Aktivujte modul v aplikaci Xposed Installer.
 4. Stáhněte požadovaný balíček ikon z Obchodu Play (balíčky zde většinou najdete jako „Icon Pack“) a aplikujte ho pomocí aplikace Themer.

Autor hlásí úspěšné otestování na telefonech Galaxy S3, Galaxy Note 2, Xperia T / TX / V a HTC One X s launchery Apex, Action, Buzz, Next, Nova a TSF Launcher.

Zbývá dodat, že Icon Themer pořídíte za příbližně 32 korun. Nainstalovat ho ovšem můžete i zdarma z XDA fóra – v tuto chvíli není mezi verzí z Obchodu Play a touto žádný rozdíl, pouze aktualizace přicházejí o den později.

rsujjeMUnbO5La3udKk4yAqb6Ecz8YpNspDPmprSs1J25z7Q zICCW87PtBf oaG8vdB=w124
Icon Themer ? root
Faruq Rasid
Verze v1.5 (14. 5. 2013)
Velikost 1,0 MB
4.0+

Bbw1bFkafblOAAAAAElFTkSuQmCC
31,99 Kč

Trickster MOD Kernel Settings

S první čtenářskou nominací přichází MONT!, který doporučil aplikaci Trickster MOD Kernel Settings. Nuže, k čemu tedy tento nástroj slouží? „Skvěla appka pro kompletní správu hardwaru zařízení. Zobrazuje vytížení i teploty procesoru. Umožňuje upravovat frekvence, governory i schedulery. V placené verzi umí spoustu věcí navíc – od taktování GPU přes úpravy voltáží až po tvorbu vlastních schedulerů a mnohem více. Ideální v kombinaci s Motley kernelem, „must have“ appka pro majitele Nexusu 7. Nevýhodou může být vyšší cena placené verze (cca 60,-) a kompaibilita jen s některými zařízeními. O velmi precizní funkčnosti svědčí hodnoceni 4,9 free verze!“ MONT! je zjevně o kvalitách této aplikace přesvědčen, když dodal: „Jedna z mála aplikací s tak komplexními možnostmi nastavení a monitorování. Konkurenci v podstatě nemá :D“

Trickster MOD Kernel Settings: informace o zařízení Trickster MOD Kernel Settings: informace o zařízení

Trickster MOD Kernel Settings: sekce Nástroje Trickster MOD Kernel Settings: sekce Nástroje

Z popisu v Obchodě Play je evidentní, že se jedná o „utilitku“, která nepatří do rukou nezkušeným uživatelům – mohli by s ní napáchat více škody než užitku. Oficiálně Trickster podporuje tato zařízení:

 • Google Galaxy Nexus (toro, maguro, toroplus)
 • Google Nexus 4 (mako)
 • Google Nexus 7 (grouper) a Nexus 7 3G (tipalia)
 • Google Nexus 10
 • Sony Xperia Z (yuga) a ZL (odin)
 • LG Optimus G
 • Samsunf Galaxy SIII s procesory Exynos i Qualcomm
 • HTC Incredible S (vivo)
 • HTC One X (endeavour)
Trickster MOD Kernel Settings: hlavní nabídka Trickster MOD Kernel Settings: hlavní nabídka

Trickster MOD Kernel Settings: sekce Specifika Trickster MOD Kernel Settings: sekce Specifika

Seznam všech funkcí, které Trickster nabízí, by byl opravdu hodně dlouhý, proto vybíráme namátkově ty, jež nám připadají nejzajímavější:

 • ADB přes WLAN
 • Nastavení minimální a maximální rychlosti procesoru.
 • Statistiky využití CPU.
 • Nastavení síťového názvu zařízení.
 • Uzamčení frekvence.

Jestliže si zakoupíte „donate“ variantu, můžete se těšít na možnost ovlivnit barvy v barevných profilech (pokud to zařízení podporuje), používat profily s přednastavenými frekvencemi CPU, pokročilé nastavení gammy na Nexusu 4, odemknutí a zamknutí bootloaderu a mazání dat na některých zařízeních, zálohu a obnovu kernelu (na podporovaných zařízeních), nastavení limitu teploty procesoru, síly vibrací, hlasitosti reproduktoru i sluchátkového výstupu a řadu dalších „vychytávek“.

To vše se vešlo do programu velkého jen 1,2 MB, který si stáhlo přes sto tisíc uživatelů. Skvělou známku 4,9 zmínil již nominující čtenář, my ještě dodáme, že kromě rootu budete potřebovat fungující BusyBox.

19JHj8Jl6oJWdPvuZqJoVFMvOI7Gi25qtEvDLFGMp5OoU1TE1EKP7os13kobbcvEOZ0=w124
Trickster MOD Kernel Settings
Team Trickster
Verze 1.21.639 (5. 6. 2013)
Velikost 1,2 MB
4.0+

6HXzufH38AJjzp+h4FPHcAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma


60,00 Kč

SoftKeyZ

Trend softwarových tlačítek na displeji rozdělil nejen odbornou a laickou veřejnost, ale také výrobce telefonů – zatímco někteří (výrobci Nexusů, Sony a Motorola) tento koncept přijali, druzí se striktně drží svých osvědčených hardwarových „čudlíků“ (např. Samsung). S aplikací SoftKeyZ můžete proměnit nudná tlačítka v podstatně zajímavější alternativy. To ostatně nabízejí i některé alternativní ROMky, nicméně pokud to není případ té vaší, jistě SoftKeyZ oceníte. Lákadlem může být více než 150 různých softwarových tlačítek, což je sbírka, ze které si určitě vybere každý (pokud byste chtěli přidat nějaké motivy, stačí napsat autorovi e-mail). Nechybí ani záloha výchozího nastavení, ke kterému se můžete kdykoli vrátit.

V tomto případě jsou na místě ještě další upozornění od autora: aplikace modifikuje systémové soubory, takže byste ji měli používat pouze s „flashnutelnou“ zálohou aktuální ROM. SoftKeyZ nebude fungovat na některých derivacích nadstavby Samsung TouchWiz – známy jsou problémy s Note II s Androidem Jelly Bean.

Kromě roota budete potřebovat BusyBox a necelých 40 korun na pořízení aplikace, která bohužel nemá ani zkušební verzi zdarma. Známka 4,3 vypadá poměrně přesvědčivě, byť si tento program dosud nainstalovalo jen něco přes tisíc uživatelů.

SoftKeyZ ? root
Janis Elfert
Verze 11.0 (1. 6. 2013)
Velikost 2,9 MB
4.0+


38,89 Kč

Battery Saver Du&Switch Widget

Aplikace Battery Saver Du&Switch Widget není omezená výhradně na telefony s rootem – naprostou většinu funkcí využijete i na zařízeních bez nejvyšších oprávnění. Jedna funkce, a to poměrně zajímavá, ale root vyžaduje. Dejme slovo čtenáři, který se podepsal jako Hulvát: „Asi bych nespočítal, kolik různých spořičů baterie jsem vyzkoušel – bylo jich opravdu hodně. Nakonec jsem zůstal u tohoto, neboť subjektivně a snad i objektivně skutečně funguje. Do tohoto seriálu jsem ho nominoval proto, že umí ovlivnit rychlost procesoru při zamknuté obrazovce. Může se to zdát jako maličkost, ale výsledek v konečném součtu může příjemně překvapit.“

Co tento nástroj nabízí? V první řadě jsou to tři widgety, optimalizující po tapnutí využití paměti, v prémiové verzi navíc s možností zapínání a vypínání některých funkcí.

Battery Saver Du&Switch Widget: hlavní obrazovka Battery Saver Du&Switch Widget: hlavní obrazovka

Battery Saver Du&Switch Widget: výběr režimu Battery Saver Du&Switch Widget: výběr režimu

Připraveny jsou tři definované režimy:

 • Hlavní režim, ve kterém fungují všechny síťové funkce.
 • Prodloužený pohotovostní režim, který ukončí vše, kromě mobilní komunikace (SMS a volání), čímž prodlouží výdrž na baterii.
 • Režim spánku ukončí všechny operace a moduly, podílející se na spotřebě baterky.

Samozřejmě si můžete nastavit i své vlastní módy podle vašich požadavků a potřeb.

Battery Saver Du&Switch Widget také umí zobrazovat stav akumulátoru v notifikační liště, včetně indikace kritického stavu (pod 20 %) změnou barvy.

Battery Saver Du&Switch Widget: spotřeba baterky aplikacemi Battery Saver Du&Switch Widget: spotřeba baterky aplikacemi

Battery Saver Du&Switch Widget: nastavení a možnosti Battery Saver Du&Switch Widget: nastavení a možnosti

Další funkce v bodech:

 • Odhad času zbývajícího do vybití baterie.
 • Upozornění zvukem na různé definované stavy akumulátoru.
 • Podrobná analýza spotřeby energie, a to nejen aplikacemi, ale také hardwarem (procesor, displej, senzor, Wi-Fi, rádia).

V Obchodě Play najdete verzi zdarma, ale i placenou za skoro 60 korun, která k již zmíněným funkcím navíc přidává inteligentní přepínání režimů (např. podle plánu), pravidelné ukončování nepotřebných běžících úloh s možností nastavení intervalu a ignorování vybraných aplikací. Funkcí, která vyžaduje root, je zpomalení taktu procesoru při zamknuté obrazovce.

Ze stávajících uživatelů citujme Sebastiana Šimona, který ke svému hodnocení napsal následující komentář: „Vyzkoušel a zakoupil už pár aplikací na management baterie a tento mi přijde opravdu na úrovni i po stránce přehlednosti nejlepší.“

UlWz1HG2LDXVlYtanPaqQIIykZB132cQgNArR8vM52E7jaTmfMSzwXHT7VgSGaCPGw=w124
Battery Saver Du&Switch Widget
Dianxzt
Verze 2.2.5 (14. 5. 2013)
Velikost 3,0 MB
2.1+

vUfLiGtgSaOtkMAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

QN8+AAAAAElFTkSuQmCC
59,21 Kč

Nandroid Manager

Naposledy se v tomto kole vracíme k osmému díli seriálu serveru Android Police Top Android Apps Every Rooted User Should Know About, ve kterém se posledním recenzovaným programem stal Nandroid Manager. Jestliže se často pouštíte do editace či nahrazování systémových souborů, nebo flashujete-li alternativní ROMky, měla by pro vás být naprostou samozřejmostí Nandroid záloha. Z ní můžete kompletně obnovit telefon nebo tablet přesně do stavu, v jakém byl před prováděním potenciálně riskantních operací. Co když ale nechcete obnovovat celý systém, ale pouze určité soubory? Právě to umožňuje aplikace Nandroid Manager, mezi jejíž hlavní vlastnosti patří:

 • Zobrazení základních informací o vašich Nandroid zálohách.
 • Možnost prozkoumat obsah Nandroid zálohy.
 • Výpis souborů z Nandroid zálohy.
 • Podpora yaffs2.
 • Přejmenování záložního souboru.
 • Komprimace zálohy do archivu ZIP.
 • Smazání zálohy.
 • Ověření a regenerace MD5 hashe.
 • Obnovení zvolené aplikace a dat ze zálohy.
 • Obnova textových zpráv.
 • Obnova záznamů o hovorech ze zálohy.
 • Kompletní obnova ze zálohy.
 • Nahrání nové recovery.
 • Nástroj pro opravu oprávnění.
Nandroid Manager: dostupné zálohy Nandroid Manager: dostupné zálohy

Nandroid Manager: možnosti recovery Nandroid Manager: možnosti recovery

K dispozici je verze zdarma, která nabízí všechny zmíněné funkce, nebo placená varianta Pro za necelých dvacet korun přidávající tyto možnosti:

 • Obnova přístupových bodů Wi-Fi.
 • Obnova spárovaných zařízení Bluetooth.
 • Obnovení uživatelského slovníku.
 • Obnovení dat prohlížeče.

Zajímavě vypadá také seznam plánovaných funkcí, obsahující například převod zálohy mezi TWRP a CWM, export dat z Nandroid zálohy tak, aby mohla být obnovena na jiných zařízeních či obnovení nastavení launcheru včetně tapety, zástupců a widgetů.

Nandroid Manager: možnosti obnovy Nandroid Manager: možnosti obnovy

Za spokojené uživatele, kteří této aplikaci udělili v průměru skvělou známku 4,7, nechme mluvit Jakuba Sobotku: „Zatím nejlepší program na správu a obnovu dát z nandroid zálohy. Pro plnohodnotné používání ani není potřeba platit za PRO verzi, ale autor si rozhodně odměnu zaslouží. Luxusní věc. Doporučuji.“

Nandroid manažer v současné době podporuje zálohy vytvořené v TWRP a ClockworkMod (v5.xx a v6.xx). Kromě rootu vyžaduje také BusyBox.

PMEWPSQOWYzGJKmK6SINBOEN4Dta0e7AsxXh8C6iWIW
Nandroid Manager * ROOT
Thomas Otero (H3R3T1C)
Verze 1.1 (30. 5. 2013)
Velikost 2,1 MB
2.0+

wKGFVahqn7mHAAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

fE7UQh+1T1cAAAAASUVORK5CYII=
19,60 Kč

GO Cleaner & Task Manager

Spojení „systémové uklízečky“ a správce úloh je nejen na Androidu klasikou. Jeden z mnoha programů pro naše čtenáře vybral Barbánek, který napsal: „Používám GO Launcher EX, GO Locker, GO SMS a další aplikace tohoto vývojářského týmu, takže když jsem se rozhodoval, jak a čím se starat o dobrou kondici mého telefonu, byl GO Cleaner & Task Manager jasnou volbou. Po nějaké době mohu konstatovat, že to byla dobré rozhodnutí – aplikace dělá, co má, navíc má pěkné uživatelské rozhraní.“

Aplikace tedy pochází z dílny osvědčeného GO Launcher Dev Teamu, o jejím úspěchu svědčí více než deset milionů stažení a o kvalitách známka 4,5. Root potřebuje pouze v případě placené verze k vybraným pokročilejším funkcím. Kromě sledování a ukončování aplikací běžících na pozadí umí tento nástroj odstranit zbytečné soubory, promazat cache a uvolnit paměť, což by se v konečném mělo projevit vyšší rychlosti systému.

GO Cleaner & Task Manager: hlavní obrazovka GO Cleaner & Task Manager: hlavní obrazovka

GO Cleaner & Task Manager: optimalizace telefonu GO Cleaner & Task Manager: optimalizace telefonu

Podívejme se na hlavní deklarované funkce a vlastnosti, jak je prezentují autoři:

 • Jedním klepnutím můžete ukončit rezidentní a systémové procesy.
 • Čištění cache, odstranění zbytečných souborů a instalačních balíčků.
 • Kontrola stavu telefonu a nabídka tipů pro automatickou nebo manuální optimalizaci.
 • Nastavení seznamu aplikací, které budou automaticky ukončovány při zhasnuté obrazovce nebo v pravidelném intervalu.
 • Samozřejmostí je i seznam aplikací, které si v žádném případě nepřejete ukončovat.
 • Zjištění rizikových programů, které mají přístup k vašim kontaktům, zprávám a síti.
 • Přesun aplikací na paměťovou kartu.
 • Widgety na domovskou obrazovku v rozměrech 1 x 1 a 4 x 1 (4 x 2 pouze pro GO Widget).
 • Podpora oznámení v notifikační liště.
 • Upozornění na nedostatek paměti.
 • Podrobné informace o hardwaru telefonu.
GO Cleaner & Task Manager: dostupné nástroje GO Cleaner & Task Manager: dostupné nástroje

GO Cleaner & Task Manager: možnosti nastavení GO Cleaner & Task Manager: možnosti nastavení

Prostřednictvím „in-app“ nákupu můžete pořídit verzi Pro, která navíc zvládne:

 • Pokročilé ukončování procesů spuštěných na pozadí.
 • Možnost zabránit aplikaci v automatickém spuštění na pozadí (pouze pro rootnuté telefony).
 • Čištění systému spočívající v odstranění zbytečných souborů, promazání cache, smazání náhledů obrázků, odstranění LOGů, neplatných souborů a prázdných katalogů.
 • Možnost zakázat aplikaci spouštění při startu systému (pouze pro rootnuté telefony).
 • Sledování datových přenosů přes 2G/3G a Wi-Fi s denními a měsíčními statistikami.
 • Možnost povolit či zakázat aplikacím přístup k mobilním datům nebo Wi-Fi.
 • Grafické motivy určené pouze pro verzi Pro.
 • Automatické upozornění, pokud je nějakou aplikaci možné přesunout na paměťovou kartu.
 • Automatická detekce pozůstalých souborů při odinstalaci programů.

Jak se projevuje v konečném výsledku práce tohoto nástroje, vyjadřuje ve svém hodnocení v Obchodě Play Tomáš Povolný: „Mužů doporučit buď tuhle aplikaci, nebo rychlejší telefon.“

Na tomto místě je vhodné upozornit, že aplikace GO sice patří ve svých segmentech k těm nejlépe hodnoceným, varianty zdarma ale poměrně často obtěžují uživatele více či méně vtíravou reklamou.

AzkIlfcs
GO Cleaner & Task Manager
GO Launcher Dev Team
Verze 3.3 (5. 6. 2013)
Velikost 4,5 MB
2.0+

7c+PPwDUl5QZA8f6AAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

Root App Delete

Smysl této aplikace asi nejlépe vysvětlí čtenář Honza M., který ji doporučil s následujícím komentářem: „Potřeboval jsem se zbavit několika otravných programů, které mi do telefonu nainstaloval výrobce. Vyzkoušel jsem Root App Delete a mohu konstatovat naprostou spokojenost – dělá přesně to, co jsem potřeboval“.

Autorovi programu, který publikuje v Obchodě Play pod značkou TopDev, rozhodně nechybí sebevědomí, když Root App Delete v popisku opakovaně prezentuje jako „nejlepší nástroj“. Nabízí dvě základní funkce: zmrazení nebo odinstalaci/odstranění systémových aplikací. Kromě toho umí také zakázat některé systémové služby.

Root App Delete: hlavní nabídka Root App Delete: hlavní nabídka

Root App Delete: smazání systémové aplikace Root App Delete: smazání systémové aplikace

Root App Delete reaguje na nemožnost odstranění aplikací, které jsou v telefonu od výrobce nebo operátora, standardním způsobem. Tento nástroj si nebere servítky a bez problémů odstraní jakýkoli program.

Pozor ale na jednu zásadní věc: jestliže na odstraněné aplikaci závisí nějaký proces či jiný program, může dojít k chybám a v nejhorším případě i zhroucení systému. Neodstraňujte tedy programy, u kterých si nejste zcela jisti jejich funkcí a/nebo nezávislostí na systému či jiných aplikacích. V každém případě doporučujeme nejprve provést zálohu celého systému.

Root App Delete: přesun aplikací na kartu Root App Delete: přesun aplikací na kartu

Root App Delete: správa běžících úloh Root App Delete: správa běžících úloh

Root App Delete je k dispozici zdarma, stáhl si ho již více než milion uživatelů a průměrná známka v hodnocení Obchodu Play je 4,6. Lukáš Najman, který udělil pět hvězdiček, napsal: „Výborný program na údržbu telefonu. Po vyčištění je mobil mnohem rychlejší a šetří místo v telefonu. Konečně jsem i odinstaloval aplikace, které se dříve v telefonu „zakously“ a nešly dát pryč.“

sHPAAQ1TzwsM2C5e1VVwTeyZcv9msQlQlQTALJ6YRMWmIIU2aBTr9F93 iJrwXkH06Q=w124
Root App Delete
TopDev
Verze 6.8.17 (26. 5. 2013)
Velikost 645 kB
1.6+

8CsA2CEdCqA7gAAAAASUVORK5CYII=
Zdarma

Super Backup : SMS & Contacts

Máme tady další „super“ aplikaci na zálohování telefonu. Pokud vám tedy není lhostejný osud vašich dat, poslechněte si argumenty Fifinky, která tento program doporučila: „Dlouho jsem řešila, jak zálohovat data pro případ ztráty telefonu. Vyzkoušela jsem několik různých aplikací a nakonec jsem zůstala u této, protože je jednoduchá a funkční.“

A tímto zálohovacím nástrojem můžete zálohovat aplikace, kontakty, SMS, záznamy o hovorech, záložky a kalendáře na paměťovou kartu nebo na Disk Google. Už nikdy se tak nebudete muset obávat ztráty cenných dat, jejichž hodnota leckdy převyšuje cenu telefonu.

Před instalací upozorníme majitele telefonů, jejichž interní paměť je systémem prezentována jako SD karta, že výchozí umístění zálohy bude pravděpodobně směřovat na interní paměťovou kartu, nikoli na fyzickou microSD.

Pokud máte v úmyslu provést obnovení zařízení do továrního nastavení, ujistěte se že, výchozí složka zálohy je na fyzické paměťové kartě! Pokud není, zkopírujte celou záložní složku ( ve výchozím nastavení SmsContactsBackup) na externí SD kartu a ideálně ještě uložte například do počítače nebo cloudový disk. V opačném případě byste při resetu do továrního nastavení mohli o celou zálohu přijít.

Vlastnosti a funkce Super Backup:

 • Záloha aplikací na SD kartu.
 • Záloha a obnova dat aplikací (pouze pro rootnuté telefony).
 • Dávkové obnovení aplikací z SD karty (pouze pro rootnuté telefony).
 • Zálohování a obnovení kontaktů, textových zpráv, záznamů o hovorech, záložek a kalendáře.
 • Je možné vybrat SMS konverzace, které se mají zálohovat.
 • Odstranění záložních dat z paměťové karty.
 • Možnost naplánování automatického zálohování.
 • Možnost automatické nahrávání souborů zálohy na Disk Google.
 • Zobrazení času poslední zálohy.
 • Možnost změnit složku pro zálohy v Nastavení.
Super Backup: možnosti nastavení Super Backup: možnosti nastavení

Na závěr zmiňme komentář jednoho z uživatelů, který tomtuto programu dal čtyři hvězdičky: „Na negativní recenzi jsem nedal a vyplatilo se. Výpis hovorů a SMS zprávy se zálohovaly nad očekávání rychle. Obnova sice trvala poněkud déle, zato proběhla bez chyb. Hvězdu odebírám za absenci obnovy všech položek najednou.“

Aplikace je k dispozici zdarma s reklamními proužky, nebo ve verzi Pro za 40 Kč bez reklam. Nainstaloval si ji více než milion uživatelů a známka v Obchodě Play je velmi pěkných 4,7.

G8gowIMyC0hbbXToDn9iD79jQ3Mcs8o55E1p0l4lK3gewXtdcXPPqik DhfJP2eBm0g=w124
Super Backup : SMS & Contacts
Mobile Idea Studio
Verze 1.7.5 (16. 2. 2013)
Velikost 614 kB
2.0.1+

38F7JebFlgZpnMAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

APYE1ahkB1L4wAAAABJRU5ErkJggg==
37,81 Kč

Doporučte další aplikace pro rootnuté telefony!

Jsme na konci patnáctého dílu seriálu, ve kterém jsme si celkem představili již více než 120 aplikací. Chcete pokračování? To, zda nějaké bude, je i ve vašich rukách! Určitě máte ve svém telefonu nějaké zajímavé programy, které ke své činnosti vyžadují práva roota. Nenechávejte si je pro sebe a podělte se skrze nás i s ostatními čtenáři – nominujte je přes následující formulář!

V okamžiku, kdy nasbíráme alespoň šest tipů na aplikace, které mají v Obchodě Play hodnocení 4,0 a vyšší, začneme připravovat další díl.

Seriál nemá žádnou uzávěrku, takže kdykoli narazíte na zajímavý program, který by se mohl líbit a/nebo hodit i ostatním uživatelům, neváhejte a napište nám o něm přes formulář, který najdete na konci každého dílu!

Pochopitelně nemá smysl nominovat aplikace, o kterých jsme psali v předchozích dílech (viz seznam pod formulářem).

Aplikace z předchozích dílů seriálu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony

 • 1. díl: Titanium Backup, ROM Manager, ShootMe, Juice Defender: Ultimate Juice, Root Explorer – správce souborů s přístupem k systému, Quick Boot, Wireless Tether, Shark For Root.
 • 2. díl: adbWireless, Move2SD Enabler, Theft Aware, MyBackup, DroidWall – Android Firewall, Button Savior.
 • 3. díl: MarketEnabler, Samba Filesharing, SD Maid, AutoKiller Memory Optimizer, zMooth root, LCDDensity, Keyboard Manager.
 • 4. díl: Root Call Blocker, Virtual Button Bar, LBE Privacy Guard, Dual Mount SD Widget, Hexamob Recovery Pro, Total Commander, Boot Manager, Sixaxis Controller.
 • 5. díl: Screencast Video Recorder, HoneyBar, Game On, WiFi Protector, Undelete for Root Users, Mobile ODIN Pro, Call Master, avast! Mobile Security.
 • 6. díl: AdFree Android, Cerberus proti krádeži, DarkyOTA, Link2SD, Ghost Commander, Voltage Control, AnTuTu CPU Master, SwitchMe Root Profile Manager.
 • 7. díl: ClockSync, AdAway, ES File Explorer, Android Terminal Emulator, Chainfire3D, CallRecorder, FasterFix, Orbot: Tor on Android.
 • 8. díl: Diagnosis – System Information, Android Asistent (18 funkcí), USB/BT Joystick Center 6, Airblocker – Airpush Blokáda, droid VNC server BETA, AppWidgetPicker.
 • 9. díl: DirectoryBind, FasterGPS, Rom Toolbox, AutomateIt, Boot Animation Installer, CacheCleaner NG.
 • 10. díl: InstaWifi, Network Spoofer, GMD GestureControl, DataSync, ADB Toggle (ROOT/USB), DiskDigger, Loggy, Screen Standby Root
 • 11. díl: Lockscreen Policy, Android Tuner, Uninstall Master(Uninstaller), CPU Spy, CPU tuner (Rooted phones), SD-Booster, Gemini App Manager, Root Checker, Rescan Media ROOT, Market Helper
 • 12. díl: GMD Speed Time, BusyBox, Greenify, Triangle Away, DriveDroid, Holo Reboot, GMusicFS, Orange Backup.
 • 13. díl: AppControl, Network Log, Reverse Tether, dSploit, WifiKill, Superuser (od ClockworkMod), Beats Audio, Root Cleaner
 • 14. díl: full!screen, Children Tracker, FolderMount, BBQScreen, SuperBeam | WiFi Direct Share, FPS Meter, StickMount, eXperience
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)