Menu

Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony – 4. díl

Máte rootnutý telefon, vyzkoušeli jste všechny aplikace, které jsme vám doporučili v předchozích třech dílech cyklu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony, a stále hledáte něco nového? Pak jsme tady se čtvrtým pokračováním a další várkou programů, k jejichž plnohodnotnému běhu budete potřebovat root.

Root Call Blocker

Pokud máte v seznamu konkrétní čísla, od kterých nechcete přijímat hovory, pak by vás mohla zaujmout tato aplikace, která všechny nežádoucí otravy zablokuje. Většina podobných programů má drobný, leč nepříjemný nedostatek – než je hovor odmítnut, telefon přinejmenším jednou zazvoní. Právě to je bod, ve kterém Root Call Blocker překonává konkurenci.

Root Call Blocker totiž rozpoznává příchozí hovory na úrovni systému, takže je může blokovat mnohem efektivněji. Nežádoucí volání zablokuje ještě předtím, než telefon vůbec začne zvonit, tudíž se ani nedozvíte, že se vás narušitel soukromí snažil kontaktovat. Aplikace nabízí mnoho dalších funkcí, jako jsou protokoly volání, z nichž můžete dodatečně zjistit, kdo a kdy vám volal (resp. se o to snažil), disponuje více metodami odmítnutí, podporou profilů, filtrováním podle masky, umí třídit kontakty do skupin, automaticky odpovídat přes SMS a ještě mnohem více.

Aplikace sice stojí 5,98 dolarů, ale v Google Play je ke stažení také zkušební verze zdarma, takže si ji můžete nejprve vyzkoušet.

Root Call BlockerRoot Call Blocker

Root Call Blocker Trial
Fahrbot Mobile
Verze1.8.3.7 (19. 3. 2012)
Velikost1,5 MB
2.1+


Zdarma


92,63 Kč

Virtual Button Bar

Jestliže vlastníte zařízení s chybějícími, nefungujícími, nebo špatně dostupnými hardwarovými tlačítky, pak vám tato aplikace může ušetřit nemálo času a starostí. Jejím cílem je nahrazení hardwarových tlačítek jejich softwarovou emulací na obrazovce.

Virtual Button Bar nabízí různé přizpůsobitelné funkce, jako jsou uživatelsky definovatelná tlačítka a jejich pozice, animované zamykací obrazovky, nebo možnost změnit přednastavené akce pro hardwarová tlačítka (nastavení zvuku, spoušť fotoaparátu, atd.). Aby Virtual Button Bar ladil se systémem, je připraveno několik vizuálně odlišných variant. Nastavit lze též průhlednost a velikosti tlačítek.

I v tomto případě je k dispozici jak placená verze, tak zkušební varianta zdarma.

Virtual Button BarVirtual Button Bar

Virtual Button Bar (Trial)
Opotech
Verze2.7 (29. 1. 2012)
Velikost308 kB
2.1+


Zdarma


29,76 Kč

LBE Privacy Guard

Pravděpodobně jeden z nejlepších strážců osobních údajů, který jsme kdy viděli. Funguje podobně, jako softwarový firewall, s přidanými prvky Windows User Account Control (UAC).

LBE běží na pozadí a sleduje ostatní aplikace, jak žádají o nejrůznější oprávnění. V případě, že nějaký program chce například otevřít seznam kontaktů, nebo číst SMS, zobrazí se dialogové okno, kde můžete požadavek schválit, nebo zamítnout.

Snadno tak například zjistíte, že nainstalovaná aplikace vyžaduje přístup k SMS zprávám, aniž by k tomu měla pádný důvod. Bez LBE Privacy Guardu by se k SMSkám v tichosti dostala, neboť jste jí to povolili při instalaci. S tímto programem ale můžete jednoduše zakázat přístup.

S pomocí LBE můžete také určit, které aplikace mají mít přístup k síti, což je na chytrém telefonu s omezeným datovým tarifem doslova dar z nebes. Zásadní výhoda je ale následující: pokud instalujete novou aplikaci, nemáte možnost udělit jí jen vybraná oprávnění. Buď schválíte všechny požadavky, nebo program nenainstalujete. S LBE můžete práva “očesat” jen na ta, jež aplikace opravdu nezbytně potřebuje ke svému životu.

LBE Privacy GuardLBE Privacy Guard

LBE Privacy Guard
Lamian
Verze3.0.1009 (7. 3. 2012)
Velikost855 kB
2.0+


Zdarma

Dual Mount SD Widget

Nemožnost přistupovat k paměťové kartě v okamžiku, kdy je telefon připojen k počítači v režimu “mass storage,” může být poměrně nepříjemná, protože nemůžete pracovat s daty nebo aplikacemi, které jsou uloženy na SD kartě. Dual Mount SD Widget je jednoduchým a praktickým řešením tohoto rébusu, protože umožňuje přistupovat ke kartě z telefonu i z PC, ačkoli je telefon připojen.

Aby aplikace fungovala správně, je nutné nejprve vypnout systémové automatické připojení USB úložiště, a místo něj používat Dual Mount SD Widget.

Dual Mount SD Widget

Dual Mount SD Widget
Protocol – X
Verze3.29 (3. 3. 2012)
Velikost148 kB
1.5+


18,38 Kč

Hexamob Recovery Pro

Smazali jste si někdy omylem všechna data z telefonu? Nevěšte hlavu, ani sebe! Naštěstí máme aplikace, jako je Hexamob Recovery Pro, které vám mohou zachránit nejen původně zkažený den.

Hexamob Recovery Pro je nástroj pro obnovu dat, který je navržen tak, aby dokázal zachránit smazané soubory jak z paměťové karty, tak i z vnitřní paměti telefonu. Nabízí možnost vyhledávání konkrétních typů souborů, jako je hudba, video, obrázky a další.

Musíme ale upozornit, že tato aplikace nefunguje na tabletech.

Hexamob Recovery ProHexamob Recovery Pro

http://www.youtube.com/watch?v=yCQJg-vbgYg

Hexamob Recovery Pro *root*
Hexamob
Verze2.1 (5. 10. 2011)
Velikost7,9 MB
2.1+


23,76 Kč

Total Commander

Total Commander je tradiční (“dvouokenní”) správce souborů doslova nabitý funkcemi, založený na populární aplikaci dobře známé uživatelům Windows.

Určitě se teď v duchu ptáte – “proč je na seznamu aplikací pro rootnuté telefony?” Jednoduše proto, že Total Commander plně podporuje root a s jeho pomocí se dostanete i do takových zákulisí souborového systému, kam vás většina obdobných aplikací vůbec nepustí.

Total Commander zatím není k dispozici v Obchodu Play, ale můžete si stáhnout jeho nejnovější beta verzi z oficiálního webu.

Total CommanderTotal Commander

Total Commander
Ghisler Software GmbH
Verze1.0 rc5 (23. březen 2012)
Velikost1,2 MB


Zdarma

Boot Manager

Pokud jste někdy měli problém s výběrem ideální alternativní ROMky, nebo s ROMkami rádi experimentujete, pak je Boot Manager tou správnou aplikací právě pro vás. Tento důmyslný program vám umožní mít v telefonu až pět různých ROMek najednou, přičemž při spuštění telefonu si jednoduše vyberete, kterou z nich chcete načíst.

V současnosti Boot Manager plně podporuje zařízení Motorola Droid, HTC Droid Incredible, HTC Thunderbolt, Vision a HTC EVO 4G. Jestliže váš přístroj na tomto krátkém seznamu chybí, není to ještě důvod ke zklamání – sám autor tvrdí, že by Boot Manager měl fungovat i na jiných zařízeních, jen prostě nejsou “plně podporována.” Pozor ale v případě Samsungů – na těch Boot Manager údajně nefunguje.

Boot Manager ProBoot Manager Pro

Boot Manager Pro
Init 2 Winit Apps
Verze3.2.3 (26. 2. 2012)
Velikost953 kB
2.2+


55,50 Kč

Sixaxis Controller

Ze všech aplikací dnešního dílu je tato rozhodně nejzábavnější. Sixaxis Controller dovoluje připojit PS3 ovladač a hrát s ním hry na vašem telefonu či tabletu.

K tomu asi není moc co dodat ;)

Sixaxis ControllerSixaxis Controller

Sixaxis Controller
Dancing Pixel Studios
Verze0.5.4 (8. 3. 2012)
Velikost139 kB
2.2+


30,52 Kč

Máme za sebou další sadu čítající osm nejlepších nástrojů pro rootnuté telefony, které byste měli vyzkoušet. Jako vždy se na závěr obracíme na vás: pokud víte o nějaké skvělé aplikaci pro telefony s rootem, nominujte ji přes formulář níže. Příští – již pátý – díl našeho cyklu Nejlepší aplikace pro rootnuté telefony bude poslední, který přebíráme (a doplňujeme) z Android Police. Další pokračování již budou postavena výhradně na vašich doporučeních.

Zdroj: Android Police.

 

Komentáře

Haluska

Haluska

17.4.2012 7:03

Jen pro doplnění.

Total Commander neni potřeba stahovat z fóra http://www.ghisler.com/android.htm

Libb76

Libb76

17.4.2012 7:13

Děkuji, dnešní výběr je mimořádně výživný.
Jen bych upozornil na problém, který mám s Total Commanderem -přestože nastavím “root všude” a povolím root access v SuperUser, tak se složky ve skutečnosti nenamountují jako read/write, muísm to udělat “vedle” v RootExploreru a až pak to funguje. Nezkoumal jsem to zatím do hloubky, ale zdá se, že TC umí pouze využít namountování r/w někým jiným a sám to neudělá :-(

Jinak s Dual Mount SD Widget jsem měl výkonnostní problémy, jinak by to byla moc fajn aplikace (HTC Incredible S, CM7.1)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

17.4.2012 7:31

To: Libb76
Děkuji za pochvalu :)
Mohu slíbit, že další díly (hlavně ty založené na tipech od čtenářů SA, tj. od 6. dílu dále) budou ještě výživnější ;). Ale nepředbíhehme.
Každopádně za zkušenosti velmi děkuji. Určitě budou užitečné i pro ostatní.

Fery

Fery

17.4.2012 7:57

Ten LBE Privacy Guard vypadá zajímavě, má někdo zkušenosti s funkci a hlavně s jestli nežere moc baterie?

Fery

Fery

17.4.2012 7:59

Jinak pěkný článek, v těch předchozích jsem něco zkusil, ale konečně člověk pozná na co je ten root dobrý. Fakt pěkně sepsáno.

Peter

Peter

17.4.2012 8:57

Naozaj VÝBORNÝ ČLÁNOK, veľká vďaka autorovi, LBE Guard je naozaj úžasná app :-)

Len jedna otázka – pri Virtual Button Bar je uvedené, že program okrem iného ponúka “možnost změnit přednastavené akce pro hardwarová tlačítka (nastavení zvuku, spoušť fotoaparátu, atd.)”.
Nech robím čo robím, u mňa to nefunguje… vám to ide?

P.S. Mám Sensation s ICS.

Libb76

Libb76

17.4.2012 9:01

Fery: LBE co se funkčnosti týče, vypadá velice dobře, občas nahlásil přístup celkem nečekaně, občas očekávatelně (widgety s počasím chtějí polohu apod.), co se baterky týče, zatím nevím jistě, co přesně ji žere, měnil jsem víc věcí najednou :-(

cartman

cartman

17.4.2012 9:25

LBE pouzivam dlhodobo a rovnako dlho mi v statistike baterie pise 1%. Pamat sa drzi okolo 26-27MB.

Nikishek

Nikishek

17.4.2012 10:01
Karelk

Karel Kiliánexternista 22

17.4.2012 10:06

To: Nikishek
Já myslím, že je to jasné :). Na konci článku je “Zdroj: Android Police” (včetně hyperlinkového odkazu).
Vyplynulo to i z diskuze: “Mohu slíbit, že další díly (hlavně ty založené na tipech od čtenářů SA, tj. od 6. dílu dále)”

Nikishek

Nikishek

17.4.2012 10:16

Oh, tak to se omlouvám, nevšiml jsem si zdrojů :)

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

17.4.2012 10:21

To: Nikishek
Stane se :)
Je pravda, že pod tím formulářem to maličko zaniká.
Rozhodně se ale snažíme zdroje přebíraných informací a článků důsledně uvádět :)

Lukáš

Lukáš

17.4.2012 11:17

LBE už používám docela dlouho a v Nastavení – Baterie jsem ho ještě v životě nezaznamenal… a funguje bezchybně, fakt dobrá app

NoDicz

NoDicz

17.4.2012 14:49

Super díl, kvuli tomuhle serialu jsem si poridil znova root ;) díky za program LBE Privacy Guard, něco takového mi chybělo :) už se těším na čtenářské tipy

ic

ic

17.4.2012 16:12

Ten LBE Privacy Guard vypadá super… škoda jen toho firewallu, ten je takový dost povrchní, takže raději zůstanu u DroidWall-u. Snad tam časem doplní nějaké další vlastnosti, abych ho mohl používat. Protože zatím oproti DroidWall-u neumí nastavit tolik systémových aplikací, nemá whitelist a neumí přidávat vlastní iptables pravidla. Jinak nastavování práv aplikacím je príma. A UX se LBE Privacy Guardu taky moc povedlo… všechno nastavení je takové pěkné intuitivní.

Lukáš

Lukáš

17.4.2012 16:42

No v LBE můžeš zaškrtnout, jestli je daná aplikace “trusted”, což vlastně vytváří obdobu white listu.. a u toho firewallu nevim, zatim jsem si nevsiml, ze by nefugoval

xxx

xxx

17.4.2012 17:21

Já si stále myslím, že funkčnost LBE by měla být v systému od počátku a pro všechna oprávnění. Jako to má Nokia a u HLOUPÝCH S40 – aplikace chce oprávnění? Povolit, zakázat, povolit jednou.

merkurer

merkurer

17.4.2012 18:11

Zdravím ! :) Přemýšlím o tom LBE… Myslíte, že má smysl, když člověk ,,moc´´ ( vlastně vůbec ) newarezákuje a má Avast!Mobile security ( nemyslíte taky, že avast s něčím takovým příjde ? ) ? Když už se také podrobuje rizikům custom rom ( sice CM7, takže myslím, že bezpečí :D ) ? Taky jsem tady někde viděl reakci, že by čínské neOpen-source aplikaci taková práva a úlohy moc nesvěřil… Co si o tom myslíte ? Prý má také sám cyanogenmode takovéto možnosti, ale já jsem je nikde nenašel… Kde by mohly být ( htc wf, cm7 nightly build ) ? Jaké má když tak LBE přednosti ? A taky – jak je řešeno přidělování oprávnění starším již nainstalovaným aplikacím ? Asi bych byl lenivý a ani bych neměl čas to snad stovce aplikaci po jedné přidávat :/ Díky předem za odpovědi, merkurer. P.S. samozřejmě pochvala SvětuAndroida.cz za perfektní články ;)

smates

smates

17.4.2012 20:22

Co takhle udelat neco podobneho ale pro tablety s ICS.Mam 7″ tablet s rozlisenim 1024×600 a je docela problem s aplikacema aby regulerne fungovaly.

Karelk

Karel Kiliánexternista 22

19.4.2012 11:09

To: Haluska
Děkuji za přínosný postřeh.
Odkaz upravím :)

Majk

Majk

20.4.2012 22:16

Díky moc! Už scháním PS3 ovladač :D

PavelŽ

PavelŽ

23.4.2012 9:22

To Libb76:

Nová verze Total Commaderu (1.0 rc6) uvolněná 20.4.2012 má již popsané potíže s rootem vyřešeny.

madizon

madizon

8.5.2012 20:50

Dobrý den, měl bych dotaz k tomu LBE, ikdyž jsem ho nainstaloval a následně spustil, dal jsem next podruhé next a hodilo mi to chybu: že se nemůže spustit LBE, pokud tuto chybu čtu poprví, tak ať restartuju telefon, telefon jsem restartoval, dokonce jsem se koukal i do Superuser jestli je aplikace povolená, ale pořád mi to hází stejnou chybu, nevíte někdo proč?
Díky za odpověď

RSS (komentáře k článku)