Menu

Jak nastavit službu Android Pay?

nastavení android

Nastavení Android Pay není vůbec složité. Tato služba umožňuje platby pomocí telefonu a pro její správné fungování je za potřebí několika věcí. V tomto návodu se dočtete, jak nastavit službu Android Pay, abyste jí mohli maximálně využívat.

Obsah článku – Jak nastavit službu Android Pay

 

Jak aktivovat službu Android Pay?

Co je služba Android Pay jsme již psali. Ve zkratce se jedná o mobilní platby neboli platby pomocí telefonu. Chytrý telefon stačí přiložit k terminálu a automaticky se provede platba.

Nyní si popíšeme, co je potřeba k aktivaci této služby. V první řadě potřebujete chytrý telefon s operačním systémem Android 4.4 KitKat a vyšší. Telefon musí podporovat službu NFC. Dále potřebujete aplikaci Android Pay, která je zdarma ke stažení na Google Play. V poslední řadě pak potřebujete účet a platební kartu u banky, která podporuje službu Android Pay. Jestli vaše banka podporuje Android Pay, se dočtete v článku České banky a Android Pay.

Jak přidat platební kartu?

Po splnění všech podmínek se můžete pustit do aktivace. Stáhněte a nainstalujete aplikaci Android Pay. Po zapnutí vás aplikace se službou krátce seznámí. Dále je potřeba zadat platební kartu. Při zadávání karty budete potřebovat její šestnáctimístné číslo. Dále platnost karty ve formátu MM/RR, a nakonec CVC kód, který se nachází na zadní straně. Je to třímístné číslo umístěné zpravidla vedle vašeho podpisu.

Přidání karty je jednoduché a stačí se řídit pokyny. Po zadání všech údajů vás čeká bezpečnostní ověření. To probíhá formou hovoru, nebo pomocí SMS. Po ověření je hotovo. Nyní můžete platit pomocí telefonu na všech místech, kde lze platit bezkontaktně. Po zadání platební karty obdržíte také potvrzovací email s dodatečnými informacemi o Android Pay.

Google Pay
Google Pay
Developer: Google LLC
Price: Free

Dárková karta a věrnostní program

Na domovské stránce v aplikaci Android Pay se v pravém dolním rohu nachází kulaté tlačítko „+“. Po rozkliknutí máte na výběr ze tří možností. První možnost je Přidat kreditní, nebo debetní kartu. V tomto případě je postup stejný, jako u přidání předchozí platební karty.

Druhou možností je Přidat věrnostní program. Do této sekce patří přesně ty kartičky, kterých máte určitě plnou peněženku. Z těch nejčastějších to jsou supermarkety, restaurace, kina, nebo kavárny.

Poslední možností je Přidat dárkovou kartu. V čem se vlastně liší věrnostní program a dárková karta? Věrností program sleduje vaše nákupy a motivuje vás k dalšímu a dalšímu nakupování. Dárková karta je předplacená na konkrétní částku a je vázána ke konkrétní firmě, u které ji lze uplatnit. Pro přidání zvolte možnost, kterou potřebujete, zvolte firmu, pod kterou karta patří a zadejte její číslo. Přidané karty se zobrazí pod vašimi platebními kartami na domovské obrazovce Android Pay.

Seznam podporovaných obchodů se neustále rozšiřuje, ale stále v aplikaci nejsou všechny. Existuje způsob, jak přidat nepodporovanou věrnostní kartu do Android Pay. Aplikace v podstatě zpracuje číslo vaší karty a převede ho na čárový kód. Stačí tedy vybrat jakýkoli podporovaný obchod a zadat číslo karty, kterou chcete přidat. Doporučujeme do poznámek napsat, o jakou kartu se vlastně jedná, abyste v nepodporovaných kartách měli přehled.

Jak platit mobilem přes Android Pay?

Samotná platba probíhá velice rychle a jednoduše. Nejdříve je však potřeba zjistit, kde se dá služba Android Pay využít. Tato místa jsou označena piktogramy, které naleznete na obrázku pod tímto odstavcem. V podstatě jsou to všechna místa, kde se dá platit bezkontaktně.

nastavení android

Před samotnou platbou je potřeba mít zapnutou funkci NFC. Pak už jen stačí přiložit telefon k platebnímu terminálu a během několika vteřin se na displeji zobrazí potvrzení platby. Pokud hradíte částku nižší než 500 korun, telefon není potřeba ani odemykat. Při platbě vyšší částky je potřeba telefon odemknout.

A jak je to vlastně s rootem? V současné době je služba Android Pay pro telefony s rootem nedostupná. Nelze vyloučit, že se to v budoucnosti nezmění, to se ukáže časem. Aplikace však nemá problém s telefony, které byly rootnuté v minulosti. Toho se dá využít pomocí modulu Magisk.

Jedná se o způsob zvaný “systemless” root. V podstatě máte možnost vypínat a zapínat root dle potřeby. Další možností nastavení je vypnout root při vypnutém displeji. Při částkách do 500 korun tak nemusíte nic přenastavovat. Magisk Manager lze stáhnout na apkmirror.com. Pro používání tohoto modulu je nutné mít zařízení s Andoid 5.0 a vyšší.

Nastavení Android Pay a zabezpečení

Pokud patříte mezi lidi, kteří si telefon nezamykají, tak pro vás máme špatnou zprávu. Pokud chcete využívat mobilní platby, tak vás aplikace sama vybídne k vytvoření přístupového hesla. Mimo otisk prstu tak lze vytvořit heslo, číselný PIN, nebo odemykací gesto. Doporučujeme používat minimálně číselný PIN, který je přece jen bezpečnější než ono gesto.

V samotném nastavení Android Pay naleznete pět možností, které můžete a nemusíte využít. Je tu možnost zasílání exkluzivních nabídek a tipů na váš email. Dále propagační oznámení, díky kterým využijete službu opravdu naplno. Oznámení o nákupech vám zašle údaje o proběhlých transakcích. Poslední dvě možnosti vyžadují přístup k vaší GPS. Pokud se ocitnete v blízkosti místa, kde se dá platit pomocí Android Pay, zobrazí se vám informace jak o prodejně, tak o dárkových a věrnostních kartách.

Máte potíže s nastavením Android Pay?

 

Komentáře

PlagueCz

25.11.2017 18:12

Ještě nutno dodat, že pokud máte ROOT, aplikace vám fungovat nebude. Pokud ji chcete využívat a mít zároveň i ROOT, je vhodné použít modul Magisk.

Karl

25.11.2017 19:02

Máte někdo vyzkoušené, když máte zadané v Android Pay dvě platební karty, tak jak vybíráte jakou budete platit?

David Řoutil

25.11.2017 19:29

V tescu jsem dnes zkousel s Mbank a uplne v pohode,jen jsem zapl NFC a hned bylo zaplaceno. doporucuji

cardi

25.11.2017 19:39

no komercka to asi za ten mesic fakt nestihne :D

Roman_ludva

roman ludva 0

25.11.2017 20:06

Tak je tedy doufám,že tentokrát bude FIO banka pružnější s podporou Android Pay než to bylo u plateb mobilem přes 02.Jinak asi budu měnit banku.

Skopek1

skopek1 5

25.11.2017 21:27

Oznámení o prodejně a Oznámení o věrnostních a dárkových kartách nemám v nastavení. Neplatí jen pro nějaký region?
Každopádně tel.je třeba opravdu zabezpečit. S odemknutým tel. bez problémů a bez PIN zaplaceno i 34500. Šlo by i 200000, tedy jde maximální limit karty.

Unitedka

Unitedka23 0

25.11.2017 22:00

Použivá někdo honor 9 ? platby pod 500 mi nejdou s probuzenym telefonem, musím ho mít odemčený, potom to jde uplne normalne, ne ze by mi to vadilo, spis me jen zajima proc to nejde

Unitedka

Unitedka23 0

25.11.2017 22:01

Použivá někdo honor 9 ? platby pod 500 mi nejdou s probuzenym telefonem, musím ho mít odemčený, potom to jde uplne normalne, ne ze by mi to vadilo, spis me jen zajima proc to nejde

Bobolit38

25.11.2017 23:13

Mám honor 8 a při platbě do 500 musím odemknout telefon, jinak platba neproběhne. Nechápu proč to tak je.

Johny_b

Jan Boháček 0

26.11.2017 0:25

Pokud používáte více platebních karet a chcete měnit jejich prioritu při placení, stačí si danou kartu rozkliknout a nastavit ji jako výchozí. Jestliže v nastavení nemáte všechny možnosti, zkuste nejdříve přidat věrnostní, nebo dárkovou kartu.

Radeg

radeg 33

26.11.2017 7:52

Článek je opět polovičatý jako většina článků tady.
Viz první příspěvek v diskuzi.
Dále, ověření via SMS taky není pravidlem. Kdyby redaktoři četli diskuze pod svými články, dočetli by se, že někteří museli aktivovat hovorem.

ok1mlw

26.11.2017 15:11

To radeg :
Kdybys dělal redaktora tak bysme byli všichni šťastný. Takhle jen čteme tvoje pindy.

Tomd

Tomd 0

26.11.2017 18:27

Redeg: Má pravdu, informace o tom jak to funguje na rootnutejch zařízenich je důležitá. Právě pro takokvyhle server.

Radeg

radeg 33

27.11.2017 10:03

Hlavně si myslím, že pokud už vznikl tento zbytečný článek, měl by alespoň shrnout všechny poznatky a zkušenosti, které uživatelé dosud popsali pod dvěma už dříve vydanými články.

Proč zbytečný? Aktivaci této služby s průvodcem samotné aplikace prostě nelze neprovést nebo nějak jinak zmrvit.

To už bych čekal návody jak přidat IMAP účet do emailového klienty a pod. Protože například tohleto je pro neznalé dost velký oříšek. Už jen například to, že takový email jméno@atlas.cz nemá SERVER odchozí a příchozí pošty, jak by někdo očekával, atlas.cz, ale centrum.cz.
Dále vysvětlení co je PORT a TYP ZABEZPEČENÍ a které položky vybrat, kdy VYŽADOVAT PŘIHLÁŠENÍ, apod, by se taky hodilo.

Zrovna nastavení Android Pay trvalo asi minutu a to je potřeba odklikávat jen Přidat, Ano, OK.

PS:
A jestli tu takový návod existuje, tak já ho nenašel. Hledal jsem slovo “email”.

Rkovac1

rkovac190 1

27.11.2017 12:56

2cardi: kde beres tu jistotu?

Johny_b

Jan Boháček 0

27.11.2017 23:10

Děkuji Vám za vaše názory a zkušenosti, článek bude dále upravován a rozšiřován.

cardi

28.11.2017 8:06

rkovac190: to uvidíš sám :) jelikož když nejsou schopni zavést funkční notifikace po platbách tak nestihnou ani tohle :) komedianti z KB

Andy_S

29.11.2017 7:05

Ja bych rad trebas znal postup, jak pridat vernostni kartu obchodu, ktery tam proste neni – konkretne Globus. Je tam jakysik globusy.net a rusky globus gourmet, ale normalni globus ne. A neni jediny…

Radeg

radeg 33

29.11.2017 8:56

@Andy_S:
Vyber cokoli ale vlož kód té Tvé.
Ale musíš vědět, že pod tou “cokoli” máš schovanou tu svou, kterou AP nezná.
Jinak to nejde. Na věrnostní karty AP prostě ne-e :(

Andy_S

29.11.2017 11:13

@radeg: a existuje nejaka appka, ktera podporuje “barcode emulator” u samsungu?

Radeg

radeg 33

29.11.2017 14:41

A proč se ptáš mně?
Se podívej do GP, co máš hledat víš.

Andy_S

29.11.2017 14:54

Protoze jsem prave nenasel nic :D (a byl jsi na rane :) )

Johny_b

Jan Boháček 0

29.11.2017 18:24

Článek byl doplněn o platby pomocí rootnutých telefonů a přidání věrnostní karty obchodu, který se nenachází v seznamu obchodů v rámci aplikace Android Pay. Následovat bude nastavení více účtů, včetně e-mailových klientů pomocí IMAP a POP3 protokolů.

Budeme vděční za další věcné názory týkající se nastavení služby Android Pay.

Radeg

radeg 33

30.11.2017 6:10

Hm, “Další možností nastavení je vypnout root při vypnutém displeji. Při částkách do 500 korun tak nemusíte nic přenastavovat.
Při platbách do 500,- Kč je potřeba telefon probudit, displej svítí, není vypnutý. Bude to fungovat?
Funkce se jmenuje “Vypnout root při vypnutém displeji” a to on není.
Nevím, jen se ptám.

Marián Kyral

30.11.2017 13:13

Android Pay už nějakou dobu bez problémů používám, ale včera jsem na razil v ostravské MHD. Terminál virtuální kartu odmítl, musel jsem vytáhnout tu pravou. Má někdo podobnou zkušenost?

Andy_S

30.11.2017 18:15

marian: zkusil bych se zeptat kodisu; z ovy sice jsem, ale mhd nejezdim.

Rkovac1

rkovac190 1

30.11.2017 18:43

2Marián: nikde se neptej. V některých busech ani na vybraných parkovištích platit nejde. Mají offline terminály

Andy_S

1.12.2017 7:05

@rkovac190: tak to je pekne na prd… :]

Michal Matuška

4.12.2017 5:22

@marian: platím v ostravské mhd, zatím se mi nestalo, že by byla platba odmítnuta.

Rkovac1

rkovac190 1

4.12.2017 20:02

2cardi: dočkej zítřka!

Kubamatejka18

5.12.2017 14:48

Aplikace mi píše:
Službu Android Pay na tomto zařízení nelze použít.
Důvodem může být to, že zařízení je odemčeno, má odemknutý bootloader nebo používá vlastní paměť ROM. Google tak nemůže zaručit, že toto zařízení splňuje bezpečnostní standardy pro službu Android Pay.

Setkal se tu s tím někdo? Víte jak to fixnout? Žádnej ROOT ani nic podobnýho jsem nedělal, mobil mám cca měsíc. (Nubia Z17 mini)

Miroslav Selz

5.12.2017 15:19

Prej že to komerční banka určitě nestihne xD Ani ne 10 dnů a je to tady :)

Radeg

radeg 33

6.12.2017 6:41

@Kubamatejka18:
Android Pay funguje na telefonech a ne na jejich náhražkách.

Terra

Terra98 0

10.12.2017 11:03

Kde najdu seznam vsech obchodu, ze se u nich da platit pres Android pay? Chci mit 100% jistotu a nebyt trapna s prejizdenim po terminalu telefonem a nic nezaplatit… btw mam telefon sparovany s naramkem, takze v blizkosti je telefon vzdy odemcen a zapnu jen prejetim a nemusim zadavat gesto. Bude to taky fungovat? Mam Samsung Galaxy J5 a mBank. A co se tyce nahranych vernostnich karet, verim, ze to funguje tak, ze kdyz to zaplatim pres AP, tak se mi transakce promitne na tu vernostni kartu. Napr. zaplatim v Bille nebo DMku a to, co jsem zaplatila se mi nacte na tu vernostni kartu automaticky… nehodlam se stupidne hlasit do appky, preklikavat a hledat tu vernostni kartu mezi xy dalsimi a pak nejak platit za nakup… jestli to mezi tim nefunguje, tam at to vyvojari dodelaji… jsou za to dost dobre placeni 👍

RSS (komentáře k článku)