5 nejlepších chytrých prstenů na trhu

Nejlepší chytré prsteny
 • Chytré prsteny sledují kvalitu vašeho spánku, monitorují srdeční tep ale také zaplatí pomocí NFC
 • Nejznámějším prstenem na trhu je Oura Ring
 • Na trh přichází prsten, který dokáže spravovat finance

V posledních letech přichází technologický průmysl s neustálými inovacemi. Po chytrých telefonech a hodinkách přicházejí na řadu i chytré prsteny. Ačkoliv zatím nemají takové zastoupení jako jiná zařízení, už teď u nás můžeme najít uživatele této technologie. Kompaktní zařízení, které vám umožní jednoduše provádět platební transakce pomocí NFC čipu, monitorovat kvalitu spánku nebo sledovat aktivní životní styl. V tomto článku se zaměříme na pět nejprodávanějších chytrých prstenů na zahraničním trhu.

1. Oura Ring – nejlepší chytré prsteny na trhu

 • Cena od 7600 Kč, měsíční předplatné 6€ (cca 146 Kč)
 • Kompatibilní se systémem od Android 8.0 výše a od Apple iOS 14

Oura Ring Gen3 patří mezi nejznámější chytré prsteny na trhu. Nabízí řadu funkcí, které ho odlišují od konkurence – sledování spánku, detekci krátkých spánků, měření hladiny kyslíku v krvi, rady ohledně cvičení a nepřetržité monitorování srdečního tepu. Uživatelé také mají přístup k více než 50 zvukovým sezením pro meditaci, zlepšení spánku či zvýšení koncentrace. Jediné nevýhody spočívají v tom, že je nutné platit měsíční členský poplatek a během intenzivního tréninku vám může mírně vadit díky svému objemu.

Oura Ring Gen3 je k dispozici v různých velikostech od 6 do 13 a nabízí výběr z pěti různých barev. Výdrž baterie je velmi dobrá, umožňuje až 7 dní používání po jedno nabití. K zakoupení přímo na jejich oficiální webové stránce.

Introducing the Oura Ring Gen3

Introducing the Oura Ring Gen3

2. Circular ring – elegantní volba pro sledování zdravotního stavu

 • Ceny od 6400 Kč, žádné předplatné
 • Kompatibilní se systémem od Android 6.0 a iOS 11.0

Circular Ring se může pochlubit dvěma velkými výhodami: je voděodolný a odolný proti poškrábání. Bohužel má však i své nevýhody: neposkytuje možnost volby poloviční velikosti a jeho baterie vydrží pouze čtyři dny. Circular Ring spojuje výjimečné schopnosti sledování zdraví s jednoduchým designem. V tomto malém zařízení naleznete monitorování srdečního tepu, měření teploty, sledování spánku, vedené dýchání a budík. Je tak ideální volbou pro ty, kteří hledají kombinaci stylu a funkcionality v jednom.

Máte na výběr ze čtyř různých povrchových úprav a je dostupný ve velikostech 6–13. Nabídne vám až čtyři dny výdrže na jedno nabití. Dostupný k zakoupení na webových stránkách výrobce.

Circular Ring | A closer look

Circular Ring | A closer look

3. Go2sleep Ring – prsten pro kvalitnější spánek

 • Ceny od 2200 Kč, žádné předplatné
 • Kompatibilní systém: od Android 4.3 a iOS 7.0

Prsten od značky SLEEPON přináší hned několik pozitivních stránek. Můžete se těšit na funkci bio-budíku, který vás probudí v nejlehčí fázi spánku a umožní cítit se více odpočatí. Prsten také automaticky synchronizuje data se zdravotním centrem na zařízeních s iOS. Má trochu objemnější design, což může některým uživatelům vadit. Kromě toho nezaznamenává fyzickou aktivitu, takže pokud se více zajímáte o sledování kvality spánku než o denní aktivity, může být právě pro vás ideální. Pomocí analýzy kvality spánku vám pomáhá lépe rozumět úrovním kyslíku v krvi, srdečnímu tepu, fázím spánku a dalším důležitým ukazatelům.

Je dostupný pouze v jedné velikosti a jednom barevném provedení, nabídne vám až 2 noci na jedno nabití a zakoupíte ho na jejich webu.

SLEEPON GO2SLEEP

SLEEPON GO2SLEEP

4. RingPay 2 placení nikdy nebylo jednodušší

 • Cena od 2800 Kč, předplatné dobrovolné(zatím ve vývoji)
 • Aplikace vyžaduje minimálně Android 8 nebo iOS 12.4

Prsten firmy McLEAR je zajímavým přírůstkem do světa chytrých pomocníků. Jednou z jeho hlavních výhod je možnost výběru z polovičních velikostí. Nesoustředí na sledování aktivity nebo spánku; namísto toho vám pomáhá spravovat financování. Můžete provádět platby jednoduše mávnutím ruky nad terminálem. Navíc můžete získávat cashback ve vybraných obchodech, dávat dobročinné příspěvky při každém nákupu a exportovat transakce jako PDF na jiná zařízení. Ačkoli je produkt zatím dostupný pouze ve Velké Británii, už nyní se můžete přidat na waitlist.

McLEAR RingPay 2 je dostupný ve velikostech od 4.5 do 15 a nabízí dvě barevné varianty, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašemu stylu.

RingPay – Simplify Your Payment Experience

RingPay - Simplify Your Payment Experience

5. Ringconn – sledování aktivity a zdraví za dobrou cenu

 • Cena od 5700 Kč, žádné předplatné
 • Kompatibilita se zařízením Android i iOS

RingConn je určený pro aktivní jedince, který nabízí širokou škálu funkcí pro sledování zdraví. Kromě standardního sledování fyzické aktivity a spánku dokáže provádět analýzu kvality spánku, monitorovat stresové hladiny a nepřetržitě sledovat srdeční tep a kyslík v krvi. Prsten také přiděluje denní skóre, které odráží úroveň aktivity. Aplikace pro ovládání je zdarma a nepotřebujete žádné další předplatné.

Je vyroben z titanového kovu, má výdrž až 7 dní na jedno nabití a je odolný proti vodě (IP68). Je dostupný ve 3 barevných variantách. Koupit tyto chytré prsteny můžete na jejich webových stránkách.

RingConn Smart Ring – The Smartest Health Tracker Built for You

RingConn Smart Ring - The Smartest Health Tracker Built for You

Zvažujete pořízení chytrého prstenu?

Zdroj: Esquire

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)