Nakupujete v Obchodě Play? Jak? (Víkendová hlasovačka a diskuze)

nakupujete-v-obchode-play-jak

Je to bezmála sedm let od okamžiku, kdy mohli Češi začít nakupovat placené aplikace v Obchodě Play. Ten se v té době ještě jmenoval Android Market a oním slavným dnem bylo 30. září 2010, kdy vývojář Eric Chu přislíbil, že během 14 dnů bude Android Market přístupný dalším 18 zemím včetně České republiky. Dnes již nákupy v Obchodě Play považujeme za samozřejmost. Můžete zde pořídit nejen aplikace, ale také knihy, filmy a hudbu. Jak jste na tom vy – naši čtenáři? Nakupujete v Obchodě Play? Pokud ano, jakou platební metodu volíte? Na to se budeme ptát tento týden v rámci Víkendové hlasovačky a diskuze.

Nákupy v Obchodě Play

Jak jsme říkali výše, v Obchodě Play můžeme nakupovat od podzimu roku 2010. Tehdy jsme dokonce připravili podrobný návod, nicméně od té doby se mnoho věcí změnilo. Nejen název z Android Marketu na Obchod Play, ale i podporované platební metody. Také přidání platební metody je dnes podstatně jednodušší – Obchod Play si o její zadání řekne buď při zadávání účtu Google, nebo při pokusu o první nákup.

Ačkoli v zahraničí podporuje Obchod Play celou řadu platebních metod, v Česku dává k dispozici jen dvě: platební kartu (debetní či kreditní) a platbu přes fakturu u operátora (podporuje O2 a T-Mobile). Podrobnosti na toto téma najdete na oficiálních stránkách nápovědy. Kromě PayPalu nejsou podporovány ani takzvané “dárkové karty“, a to ani v případě, kdy vám je někdo pořídí v zahraničí, a vy se je pokusíte uplatnit v Česku. V tomto směru už dlouho očekáváme změnu, protože dárkové karty jsou pro Google způsobem, jak rozšířit zákaznickou základnu. Mohou je totiž použít například děti, nebo uživatelé, kteří z nějakého důvodu nemají platební kartu.

Od října 2013 můžeme v Obchodě Play nakupovat hudbu Od října 2013 můžeme v Obchodě Play nakupovat hudbu

Připomeňme si ještě v bodech, jak Google postupně zpřístupňoval jednotlivé sekce svého Obchodu pro české uživatele:

Nakupujete v Obchodě Play? Jak?

Dostáváme se k anketní otázce tohoto kola Víkendové hlasovačky: Nakupujete v Obchodě Play? A pokud ano, jak platíte?

V diskuzi pod článkem se můžete pochlubit, za kolik korun jste již v Obchodě Play nakoupili, co kupujete nejčastěji a jakou nejvyšší částku jste zaplatili za jednu aplikaci, písničku, film či knihu. Budeme také rádi, když nám napíšete, jaké platební metody byste v Obchodě Play rádi viděli. Pokud naopak v tomto zdroji aplikací a zábavy nenakupujete, napište nám, proč.

Hlasovačka z minulého týdne

Před týdnem jsme se v rámci tohoto cyklu ptali, kolik operační paměti v chytrém telefonu stačí? Ukázalo se, že naše čtenářská obec z velké části souhlasí s tvrzením manažera společnosti Huawei, podle kterého nikdo nepotřebuje ve smartphonu více než 4 GB RAM. Právě pro tuto hodnotu hlasovalo 35 % z vás. Dalších 31 % pak považuje za dostačujících 3 GB RAM. K méně náročným uživatelům, jež považují za vyhovující 2 GB operační paměti, patřilo 20 % hlasujících. Více než 4 GB RAM pak požaduje 10 % respondentů, kteří se zapojili do ankety.

Hlasovačka z minulého týdne Hlasovačka z minulého týdne

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (63)