Nadstavba MIUI 10 na OnePlus telefonech? Ano a rovnou i s Androidem 9 Pie

miui 10 oneplus telefony nadstavba rom

Je běžné, že se vytváří speciální ROM založené na čistém Androidu, které jsou následně k dispozici pro jiné telefony, aby si mohli uživatelé nahradit například nadstavbu výrobce za čistý Android. Je ale celkem vzácné vidět to, aby se nadstavba výrobce převáděla na jiné telefony. Komunita z XDA to nyní dokázala s nadstavbou Xiaomi MIUI 10, kterou si můžou instalovat majitelé OnePlus 6 a OnePlus 6T.

OnePlus telefony se špetkou softwaru Xiaomi? Není problém

Tento nový port je založen na MIUI 10 a Androidu 9 Pie. K instalaci je potřeba telefon OnePlus 6 či OnePlus 6T s minimální aktualizací OB8 (9.0.7). Samozřejmě je k instalaci potřeba mít ROOT práva, podobně jako při instalaci jiných ROM. Jelikož se jedná o port, tak několik věcí je prozatím nefunkčních.

Chyb je ale překvapivě málo. Hlavním neduhem, který tato nadstavba MIUI 10 má, je nefunkční NFC, na opravě se ale pracuje. Dále pro aktivaci světla musíte mít aplikaci třetí strany a stejně tak i u fotoaparátu. Využít se dá výchozí OnePlus aplikace fotoaparátu anebo Google Camera. Další chyby můžete najít na fóru XDA Developers, kde zároveň najdete i potřebné soubory ke stažení a další důležité informace.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Líbí se vám více nadstavba MIUI 10 anebo čistý Android?

Zdroj: XDA-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)