Aplikaci Google Camera už můžete mít bez rootu i na nových Xiaomi telefonech

aplikace google camera xiaomi telefony

Port aplikace Google Camera se stal velmi oblíbeným pro mnoho uživatelů. Dokázal v některých případech totiž dramaticky vylepšit kvalitu výsledných fotografií. A to díky funkci HDR+, která je oficiálně dostupná pouze pro Pixel telefony. Díky portu si ji ale mohli užít i majitelé jiných telefonů. K fungování aplikace je potřeba podpora Camera2 API, což většina Xiaomi telefonů v základu postrádá. Obejít to jde přes odemknutý bootloader a příkaz ve fastbootu, případně i přes root telefonu. Blýská se ale na lepší časy, nové Xiaomi telefony mají podporu Camera2 API rovnou. To znamená, že se dá aplikace Google Camera spustit bez nutnosti zasahovat do systému.

Aplikace Google Camera funguje na nových Xiaomi telefonech

Xiaomi telefony, které používají čipsety Qualcomm Snapdragon 710 nebo Qualcomm Snapdragon 845 už mají ve výchozím nastavení podporu Camera2 API. To znamená, že ke spuštění aplikace Google Camera není potřeba odemčený bootloader, root zařízení nebo třeba Magisk modul. Přesněji jde momentálně o pět zařízení, jejich seznam naleznete níže:

 

aplikace google camera nove funkce

To je hodně dobrá zpráva, protože Xiaomi telefony mají perfektní poměr ceny/kvality. Jenže hlavně ve fotoaparátech oproti konkurenci zaostávají (Mi Mix 2S a Mi 8 jsou výjimky), takže Google Camera může hodně pomoct s výslednou kvalitou. Obzvlášť příští rok se může jednat o velkou věc, pokud tento trend bude pokračovat a v nových Xiaomi telefonech se objeví podpora Camera2 API defaultně. Mohlo by se tak dostat na zlepšení kvality fotografií v nižší a střední třídě bez větší námahy. Nejlepší port aplikace Google Camera pro svůj telefon můžete najít na stránkách XDA.

Používáte port aplikace Google Camera na svém telefonu?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)