Motorola XOOM proti IPADu propadla. Sto tisíc prodaných kusů za měsíc a půl

Motorola-Logo

Podle Deutsche Bank prodala Motorola za méně než měsíc a půl (prodej začal 24. února) 100 000 kusů svého tabletu XOOM, což je v průměru kolem 75 000 kusů za měsíc. Některé zdroje tento výsledek považují za propadák. Ostatně není se čemu divit – v květnu 2010 dosáhl Apple IPAD jednoho milionu prodaných kusů za 28 dnů.

Metodika, kterou se k číslu prodaných kusů došlo, je mírně řečeno poněkud polemická. Analytici Deutsche Bank použili údaje společnosti Google, na základě kterých vypočítali prodejní výsledky Motoroly XOOM. Vycházeli z celkového počtu padesáti milionů prodaných zařízení s operačním systémem Android. Poté vzali do úvahy graf zastoupení jednotlivých verzí, pravidelně poskytovaný Googlem, podle kterého má Android 3.0 pouze 0,2% podíl. Vycházeje ze skutečnosti, že Motorola XOOM je jediným komerčně dostupným tabletem s operačním systémem Android 3.0 (podíl testovacích kusů konkurenčních výrobců bude pravděpodobně zanedbatelný), došli k výslednému číslu sto tisíc.

Cena XOOMu začíná na šesti stech amerických dolarů (asi 10 300 Kč), což znamená celkové tržby ve výši přes 60 milionů dolarů. Motorola zahájila prodej s ne zrovna osvědčenou verzí operačního systému a s dost vysokou zaváděcí cenou. Jen tyto faktory samy o sobě zrovna nejsou ideálním marketingovým tahákem. Ve srovnání s prodejností IPADů vypadá číslo 100 tisíc takřka jako David proti Goliášovi, nicméně pro první tablet svého druhu je to docela slušný výsledek, co myslíte?

Zdroj: Android Phone Fans a Droid Life

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)