Menu

Co bude s Cyanogen? Firma se zaměří na Modular OS

U Cyanogen se v poslední době dějí věci. Firma se plně zaměřuje na budoucnost. První velkou změnou bylo “přemístění” CEO Kirka McMasterse do pozice výkonného předsedy. Krátce na to nový CEO Lior Tal publikoval na blogu změny a nový přístup společnosti do budoucna. Tím má být Modular OS.

Cyanogen Modular OS: Mody na prodej

Společnost se zaměří na “nový druh operačního systému”. Ten bude samozřejmě nadále vycházet z Androidu, se kterým má celý Cyanogen veliké zkušenosti. Změní se to, že výrobci hardwaru nebudou muset kupovat celý operační systém. Místo toho se upraví na tzv. Mody a ty budou po částech prodávat vždy podle toho, o kterou funkci budou mít výrobci zájem.

Také by to mělo pomoci s rychlejšími aktualizacemi, kdy hlavně u nižších modelů je tendence rychle opouštět softwarovou podporu. Zatím ale k tomu nebyly prozrazeny další informaci, ani jak přesně by to mělo probíhat.

Cyanogenu se v poslední době moc nedařilo, prodeje nebyly velké a podle několika zpráv museli propouštět. Takže se snad novému CEO povede společnost oživit, byla by škoda přijít o jednu z nejpopulárnějších ROM třetích stran.

Používáte na svém telefonu ROM od Cyanogen?

zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

jakwubecnevedejkdosem

z aplikace
11.10.2016 22:04

Obsah článku k, ale nemohu rozluštit ten nadpis. Dá mi někdo nápovědu? :D

Arduino

z aplikace
11.10.2016 23:17

Som sice slovak ale ten nadpis by google translator prelozil lepsie… A nema tam byt aj ,,co bude sE cyanogen? Ved bez e-cka sa to neda moc precitat…

Daevis

David TrlicaRedaktor 22

11.10.2016 23:20

Omlouvám se, kouzlil jsem a kouzlil s titulkem, až se to trochu překombinovalo. Opraveno :)

coyd

12.10.2016 7:10

jeste muselY propoustet bych opravil :)

Zogoth

zogoth 2

12.10.2016 11:16

To už neumíte ani opsat jméno? Žádný Kirk McMasters ale Kirt McMaster, mimochodem pěkně arogantní pitomec.

RSS (komentáře k článku)