Modelová řada Nexus prý příští rok skončí

nexus_ico

“Modelová řada Nexus od Google skončí roku 2015 ;) Ano, tato řada bude nahrazena zařízeními Play Edition (to je současný název, který bude změněn)” – tuto informaci na svém Twitteru prezentoval analytik Eldar Murtazin. V komentáři pak dodal, že v letošním roce budou oznámena dvě nebo tři zařízení Nexus, pak bude následovat konec.

Řada Nexus začala svou dráhu v roce 2010 představením telefonu Nexus One a od té doby jsme pod tímto označením mohli vidět telefony a tablety značek HTC, Samsung, Asus a LG. Úspěch jednotlivých modelů se značně lišil – zatímco například sedmipalcový tablet Nexus 7 od Asusu zaznamenal obrovský úspěch, desetipalcový Nexus 10 z dílny Samsungu stál spíše na okraji zájmu. V případě telefonů můžeme konstatovat, že počínaje Galaxy Nexusem se jednalo o smartphony s velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Hlavním lákadlem Nexusů byl ale čistý Android, který má řadu příznivců, jehož aktualizace byly uvolňovány vždy na prvním místě.

Ačkoli se může opuštění zavedené značky jevit jako špatný nápad, Tom Dawson ze serveru Android Headlines v tom vidí smysl – Nexusy totiž byly značnou částí laické veřejnosti vnímány jako “levná alternativa” k “normálním chytrým telefonům”. Dle Davida Penae z redakce AndroidSPINu je to dokonce “příliš dobrý nápad na to, aby to byla pravda”.

Google, ani jiný věrohodný zdroj, informaci zatím nepotvrdil, proto doporučujeme brát ji s jistou rezervou.

Zdroje: Mobil Telefon, Android Headlines, Eldar Murtazin, Android Spin.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)