Mobilní divizi LG se nedaří. Prodělává stovky milionů dolarů

Mobilní divizi LG ztrata

Trh s mobilními zařízeními je hodně přecpaný, mnoho společností má minimální zisk, někteří ale hodně prodělávají, jako třeba HTC nebo v posledních dvou letech i LG. Mobilní divizi LG se nedařilo ani v posledním kvartálu, kdy hlásí ztrátu 331 milionů dolarů.

Mobilní divizi LG se nedaří, ztráta za 3Q je 331 milionů dolarů

To je v přepočtu 7,3 miliardy korun. Naposledy byla mobilní divize v zisku v roce 2015. Od té doby už ale nějaký ten měsíc uběhl a společnost se stále nedokáže vyhrabat nahoru. Společnosti uškodily i různé experimenty, jako třeba s LG G5, který je prodejní katastrofa.

Další důvodem, proč se LG telefony tak dobře neprodávají, jsou různé problémy, ať už jde o bootloop, nebo třeba problémy s displeji. Mezi další důvody, proč jsou nízké prodeje, se dá připočítat i podivné rozhodnutí o tom, mít různé funkce pro jednotlivé trhy. LG telefony se pak neprodávají a strašně rychle jím padá cena. Například letošní vlajkový model LG G6 už podle serveru Heuréka koupíte za 10 tisíc Kč.

Vlastníte telefon od LG? Pokud ne, co vám na nich nejvíce vadí?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

android_lost_ikona

Android Lost: Když ztratíte telefon

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (16)