MIUI: Stručné představení oblíbené ROMky (video)

miui hlavni

Některým možná MIUI ROMku není třeba představovat, některým ovšem ano a mezi takové androidisty jsem se až do nedávna počítal i já (v podstatě jsem jen tušil, že něco takového existuje, ale nijak hlouběji se o to nezajímal). Pro ty jsem sepsal výcuc toho nejdůležitějšího, co se říká v následujícím videu. Vdeo bylo i součástí zprávičky o představení prvního MIUI telefonu v Číně.

Introducing Xiaomi Phone with MIUI OS

Introducing Xiaomi Phone with MIUI OS

00:01 – 00:17
Systém MIUI spatřil světlo světa 16. 08. 2010 (tento týden tedy oslavil své první narozeniny). U jeho zrodu stála skupinka mobilních nadšenců, kteří se jednoho dne dali dohromady a začali pilně pracovat na první verzi (údajně jeli po dva měsíce přes noc :)). Dnes má za sebou MIUI přes 50 týdnů (tj. rok) vývoje a vzniklo pro něj 23 jazykových mutací. Celkový počet jeho uživatelů přesahuje půl milionu.

00:24 – 00:37
Mezi hlavní přednosti MIUI patří bohaté možnosti nastavení odemykací obrazovky.

00:38 – 01:11
Neméně bohatý je i výběr témat pro jednoduchou a rychlou změnu základního uživatelského rozhraní. Vybere si opravdu každý – fanoušek Transformers, řemeslník i cestovatel (v jehož případě má inkonka pro Nastavení podobu holandského větrného mlýna a ikonka Gmailu pak vypadá jako Velká čínská zeď). Nezapomnělo se ani na sportovní nadšence a herní závisláky :)

01:12 – 01:30
Na výběr je také několik druhů systémových animací (při listování plochami a seznamem aplikací) a spousta widgetů – zastoupen je např. fotorámeček, knihovnička e-booků, hudební přehrávač, ručičkové hodiny a mnoho dalších.

01:31 – 02:35
Četných vylepšení doznaly i telefonní funkce (které jsou ovšem v mnoha případech šité na míru hlavně čínským uživatelům). Díky propracovenému systému vyhledávání odpadá zdlouhavé listování seznamem kontaktů. Položky v seznamu hovorů lze jednoduše mazat. Nechybí ani třídění kontaktů do skupin a zastoupena je i funkce pro nahrávání hovorů (což možná v našich končinách nebude úplně košer?). Odesílání hromadných SMS (např. v různé svátky) nikdy nebylo jednodušší – k dispozici je databáze mnoha vzorových SMS ke konkrétním svátkům a aby to nebylo tak stereotypní, lze ve speciálním rozhraní pro každého příjemce nastavit jiné oslovení (systém pak všechny SMSky automaticky upraví a každému odešle tu “jeho”).

02:36 – 02:43
Telefon lze s PC propojit pomocí Wi-Fi a veškerý přenos souborů tak může proběhnout bezdrátově – netřeba ztrácet čas hledáním toho zpropadeného USB kabelu :)

02:44 – 02:59
Integrována je také chatovací aplikace s názvem MiLiao. Že jste o ní ještě neslyšeli? No tak to jste totálně OUT (to se tam fakt říká :))

03:06 – 03:19
Pokud náhodou dojde k odcizení telefonu, jeho spláchnutí do záchodu či jiným nechtěným událostem, tak není vše ztraceno (kromě samotného HW). Veškeré důležité věci jako je telefonní seznam, SMSky, seznam uskutečněných hovorů a dokonce i pozice ikon na ploše se zálohují do cloudu.

Při překladu jsem se pokusil o jakés-takés zachování původního stylu, ale vězte, že v originále je to ještě mnohem drsnější reklamština :)

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (32)