TOPlist

Mobilní Mapy.cz mají skvělou novinku, která šetří čas

Mapy.cz widget vyhledávání navigování navigace

Vývojáři české mobilní aplikace Mapy.cz se v posledních dnech a týdnech pěkně činí. V krátkém sledu jsme se dočkali například automatické nabídky rychlejších tras, souvisejícího upozorňování na objížďky, praktického rychlostního varování nebo zobrazování posledních cílů v navigaci. S poslední uvedenou funkcí je spjata poslední novinka, která do aplikace oficiálně dorazila jen před několika hodinami.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Mapy.cz dostaly svůj vlastní widget, kde jsou mimo jiné právě i nejvyhledávanější místa za účelem navigace. Pokud máte v mobilu nejnovější verzi Map od Seznamu, po tomto šikovném interaktivním zástupci na plochu se určitě mrkněte.

Kromě seznamu dříve zadávaných cílů, jehož délka se dá ovlivnit společně s velikostí widgetu, je k dispozici také okamžité hledání přes lupu a rovněž hlasové příkazy přes mikrofon.

Technicky jde o naprosto banální widget, nicméně svou úlohu plní přesně tak, jak bychom si přáli. Velkou měrou usnadňuje používání své mateřské aplikace, kterou nyní například není potřeba manuálně otevírat pro opakované zadání dřívějšího cíle. I vstup do vyhledávání se díky této novince zkrátil.

K jakému typu navigování Mapy.cz používáte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)