TOPlist

Mapy.cz zavádí skvělou novinku pro automobilovou navigaci

Mapy.cz kolona navigace info zpoždění

Jednou z nejšikovnějších funkcí moderních navigačních systémů je rozhodně informování o aktuální dopravní situaci a schopnost vyhnout se zdlouhavé koloně někudy jinudy. Navigování s přihlédnutím k zácpám nebo vytíženosti různých dopravních uzlů si nedávno osvojily také Mapy.cz a jejich vývojáři evidentně dál odškrtávají položky ze seznamu dalších vychytávek. Nyní bylo například oznámeno, že se uživatel může po kliknutí na ikonu dozvědět, jak na tom konkrétní kolona je z hlediska času.

Pod symbolem dopravní zácpy v červeném trojúhelníku se nachází mimo jiné informace, od kdy do kdy by v ní řidič byl a jaké by při projíždění danou oblastí nabral zpoždění. Přesnou podobu této novinky vidíte v přiloženém náhledu.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

V komentářích na Facebooku bylo stránkou Mapy.cz později doplněno, že zpoždění se bude zobrazovat až v případě, kdy kolona stojí za zmínku. Na dálnicích půjde konkrétně o hodnoty přesahující tři minuty, na ostatních komunikacích pak bude hranice pět minut.

Jak se vám líbí navigace v Mapy.cz?

Zdroj: Mapy.cz

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)