Navigace přes Mapy.cz se vás pokusí dostat do cíle rychleji

mapy.cz rychlejší trasa trasy nabídka aplikace

Jeden z nejběžnějších základních požadavků, které kladou uživatelé na navigační aplikace, je vyhledání co nejrychlejší trasy z bodu A do bodu B. Pokud také patříte mezi řidiče (nebo navigátory), kteří chtějí být v cíli nikoli po vzdálenostně nejkratší cestě nebo bez poplatků, ale skutečně co nejrychleji, udělá vám radost novinka v aplikaci Mapy.cz. Populární český nástroj totiž zavádí nabídku rychlejší trasy rovnou při běžící navigaci.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Podobně jako u jiných konkurentů aplikace během jízdy neustále porovnává čas dojezdu s jinými trasami a teď je navíc schopná alternativní rychlejší cestu rovnou i nabídnout za jízdy. Vývojáři zmiňují, že se tak bude dít například při nově vzniklém problému na nastavené trase a v ukázce je zmíněna úspora šesti minut, ale snad bude novinka efektivně reflektovat třeba i drobnější dopravní komplikace a zdržení.

Nabídka “rychlejší trasa” už se prý údajně veřejně testuje, takže ji nejspíš můžete běžně v aplikaci Mapy.cz zahlédnout. Pokud tedy budete mít tu smůlu, že se vaše původní trasa stane tou pomalejší.

Jak moc důvěřujete nalezeným trasám v navigačních aplikacích?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)