TOPlist

Tip pro aplikaci Mapy.cz: příjemné vyhledávání a navigování

Mapy.cz historie vyhledávání navigování

Mobilní aplikace Mapy.cz obsahuje zajímavou funkci, která nejen řidičům vozidel zpříjemňuje navigování, případně minimálně vyhledávání požadovaných míst. Aplikace totiž obsahuje historii vyhledávaných výrazů, díky které je možné se rychle vrátit k cílům, které již uživatel hledal či se k nim nechal navigovat. Tato zajímavá funkce se v aplikaci Mapy.cz vyskytuje od verze 9.16.0.

Tento seznam se nachází v prostoru s dlaždicemi „Domov“ a „Práce“ na kartě, kterou otevřete po klepnutí na horní vyhledávací políčko. Technicky nejde o žádnou převratnou věc a stejnou funkci mají také konkurenční navigační aplikace. Psát stejnou věc stále dokola na klávesnici rozhodně není příjemné.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

Pokud by vám některé položky v seznamu překážely, je možné je snadno odstranit. A to buď potažením řádku na levou stranu, nebo skrze menu vyvolané po dlouhém stisku na dané položce.

Jak často využíváte ruční vyhledávání v aplikaci Mapy.cz?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)