Novinka v apce Mapy.cz zpříjemní vyhledávání a navigování

Mapy.cz historie vyhledávání navigování

Vývojáři mobilní aplikace Mapy.cz vložili do tohoto populárního nástroje novou funkci, která nejen řidičům vozidel zpříjemní navigování, případně minimálně vyhledávání požadovaných míst. Prostor totiž dostává historie vyhledávaných výrazů, díky které bude možné se rychle vrátit k cílům, které již uživatel hledal či se k nim nechal navigovat. My už ve svých telefonech tuto novinku v aplikaci Mapy.cz vidíme, konkrétně ve verzi 9.16.0.

Tento nově zavedený seznam se nachází v prostoru s dlaždicemi “Domov” a “Práce” na kartě, kterou otevřete po klepnutí na horní vyhledávací políčko. Technicky nejde o žádnou převratnou věc a stejnou funkci mají také konkurenční navigační aplikace, její zavedení ale určitě potěší. Psát stejnou věc stále dokola na klávesnici rozhodně není příjemné.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

Pokud by vám následně některé položky v seznamu překážely, je možné je snadno odstranit. A to buď potažením řádku na levou stranu, nebo skrze menu vyvolané po dlouhém stisku na dané položce.

Jak často využíváte ruční vyhledávání v aplikaci Mapy.cz?

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)