LG stoupá na vrchol. Letos očekává 60 milionů prodaných telefonů

LG G3 s_4

Není to tak dlouho, co na tom byla mobilní divize LG poměrně špatně – uživatelé byli nepříjemnými zkušenostmi z předchozích telefonů odrazeni od koupě nových přístrojů a jihokorejské společnosti se zkrátka nedařilo. Velký obrat přišel zejména s velmi povedeným modelem G2, který přinesl několik zajímavých inovací (odemykání poklepáním, velmi tenké rámečky či třeba výborný fotoaparát) a pořídilo si jej obrovské množství uživatelů. LG se polepšilo i po softwarové stránce, neboť právě špatná optimalizace a pozdní aktualizace představovaly v minulosti nepřekonatelný problém. Na úspěch tohoto modelu navázal i povedený smartphone G3, který jsme pro vás detailně otestovali.

LG G3 má demontovatelný zadní kryt LG G3 – současný vlajkový model

LG prodá letos 60 milionů telefonů

Společnost LG je opět na nohou a vypadá to, že se situace bude ještě zlepšovat. V roce 2012 prodalo LG 26 milionů chytrých telefonů, o rok později to byl skoro dvojnásobek (47,5 milionu). Analytici očekávají, že tento rok to bude ještě lepší a jihokorejský výrobce prodá okolo 60 milionů smartphonů. LG tak pomalu ale jistě stoupá na vrchol, naopak zatím neohrožený Samsung pomalu ztrácí. Dopředu se dere také čínské Xiaomi, takže nás rozhodně čeká zajímavý rok. Která značka je ta “vaše”?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (26)