LG ukáže displej, který se dá srolovat do kapsy. Budou takové budoucí telefony?

lg-rollable-oled

Společnost LG patří mezi průkopníky a některé inovace v oblasti mobilních telefonů byly přinejmenším zajímavé. Zmínit můžeme například pružný displej v telefonech řady LG G Flex. A u displejů zůstaneme – na veletrhu CES, který se chystá již tento týden, bude k vidění nový displej. Dá se srolovat třeba do kapsy.

LG: Displej, který budeme nosit v kapse?

O podobném konceptu se mluví již velmi dlouho, a proto je vždy skvělé sledovat, když se nějaký kousek skutečně objeví. A pár už jich bylo, ať už se jednalo o Samsung nebo LG. Tato společnost chystá další displej, tentokrát s úhlopříčkou 18″ a OLED technologií, který bude extrémně ohebný a pružný. Pokud bychom se dočkali menší úhlopříčky, klidně by se dal takový displej použít i v mobilních telefonech. Bohužel prozatím nemáme žádné další informace, ale CES je za rohem, takže to je jen otázkou času.

LG-Display-5-zoll-amoled-sid-2013

Budou takhle vypadat budoucí telefony?

Podívejme se nyní o pár let dopředu. Současná podoba mobilních telefonů nemusí vydržet dlouho, již nějaký ten rok si pohráváme s myšlenkou, že by telefony a dotykové displeje mohly mít jen podobu roličky, kterou budeme nosit v kapse. A podobné technologie, jako nyní představilo LG, k tomu svádějí. Podobný vývoj ale musí poznamenat i další části telefonu – elektronika, baterie apod. Jsme ale přesvědčeni, že za pár let se podobných telefonů dočkáme. Těšíte se?

Foldable-phone-concept

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)