LG G2 dostává Lollipop neoficiálně skrz Paranoid

G2 Paranoid

Majitelé loňské, úspěšné vlajkové lodi od jihokorejského výrobce LG – modelu G2 – byli výrobcem ujištěni, že jejich smartphone dostane aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Dojít by k tomu mělo již začátkem příštího roku. Pro ty, kteří však nechtějí čekat, nebo by na svém telefonu rádi okusili kouzlo téměř čistého Androidu, však přichází Lollipop ve své nejaktuálnější verzi 5.0.1 a to již nyní prostřednictvím oficiálního sestavení populární komunitní rom Paranoid Android. Vedle neoficiálních sestavení CyannogenModu 12 se tak jedná o další custom rom na bázi Androidu 5.0 pro tento telefon.

Paranoid G2

Jedná se však stále o testovací alpha verzi, která není určena pro denní použití a čeká ji ještě dlouhý vývoj. Dle autorů se sice u této custom rom na G2 občas projevuje pouze občasné zkreslení při hovorech, nicméně jinak by měla být bez vážnějších problémů. Zrovna tak ještě nejsou implementovány všechny funkce typické pro Paranoid Android, jakými jsou například PIE nebo Hover. Během krátkého testování na redakčním LG G2 fungoval Paranoid Android skutečně bez většho množství chyb. Ovšem pro první sestavení komunitních rom, běžících na zbrusu nové verzi Androidu, bývá zvykem, že jejich stabilita není na takové úrovni, která by umožňovala každodenní bezproblémové použití. Nejinak tomu je i v tomto případě a během testu se párkrát stalo, že se telefon na chvíli “zamyslel”, při návratu z menu na domovskou obrazovku se zase muselo čekat na znovu-načtení launcheru, nebo mu probuzení ze spánku trvalo déle než je obvyklé. Rom je tedy zatím spíše ve fázi, kdy lze použít na první seznámení s Androidem 5.0 ale ne na běžné použití. Je však rozhodně dobré vědět, že na LG G2 vývojáři pamatují a poskytují mu také, z jejich strany oficiální, podporu. Pokud chcete nejnovější Paranoid Android vyzkoušet i na svém telefonu, vše potřebné naleznete v příslušném vlánknu na fóru XDA-developers.

 

Zdroj: XDA-developers.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)