Levnější Xiaomi telefony již zanedlouho obdrží Android 9 Pie: Společnost oznámila betatestování

levnejsi xiaomi telefony aktualizace android 9 pie

Xiaomi je na tom poměrně dobře, pokud jde o aktualizace nadstavby MIUI, u aktualizací samotného Androidu už je to něco jiného. U mnoho telefonů v minulosti se uživatelé nedočkali ani jedné aktualizace na novou verzi Androidu. V poslední době to ale vypadá, že společnost mění strategii a postupně se zlepšuje. Prémiovější telefony již fungují na nejnovější verzi a nyní společnost oznámila i plány ohledně levnějších telefonů. Nejprve se dostane na betatestování.

Brzy uvidíme levnější Xiaomi telefony s aktualizací na Android 9 Pie

Čínská společnost zveřejnila na fóru nové informace ohledně aktualizací na Android 9 Pie. V následujících týdnech a měsících se aktualizace dočkají majitelé telefonů Redmi Note 5 (Heuréka), Redmi 6 Pro, Redmi S2 (Heuréka). Přesněji nejprve přijde betatestování pro vybrané uživatele a do konce 1. čtvrtletí 2019 i aktualizace na stabilní verzi. Informace se týkají nejprve čínské verze, globální verze bývá většinou mírně opožděná.

Balení Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Nejsou to ale poslední, které obdrží poslední verzi Androidu. Později by se mělo dostat i na telefon Xiaomi Redmi Note 6 Pro (Heuréka). Xiaomi rovněž nedávno oznámilo, že začaly práce na nové verzi nadstavby MIUI 11. Chystaná verze nadstavby už se nedostane na starší telefony jako je Redmi Note 3 anebo Xiaomi Mi 5. Na další detaily ohledně nadstavby si musíme počkat.

Zpravodajství o Xiaomi vzniká za podpory Xiaomi-Czech.cz

Jak jste spokojení s aktulizacemi Xiaomi telefonů?

Zdroj: fonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)