HTC U Ultra oficiálně: Inspirace u LG a bez jack konektoru

HTC U Ultra

I přes to, že HTC dělá velmi povedené vlajkové modely, zažívá poměrně velkou krizi, kdy mají minimální tržby. Důvodem jsou další modely, které jsou buď příliš drahé, nebo jejich výbava je špatná. Nový vlajkový model HTC U Ultra to chce změnit.

HTC U Ultra je obr s dvěma displeji

Začneme u HTC U Ultra, což je v podstatě vlajková loď HTC na poli phabletů pro tento rok. Jelikož představení telefonu přichází mnohem dříve, než bylo u HTC zvykem, není zcela jasné, jestli se má jednat o náhradu HTC 10, anebo se jedná o vyplnění mezery předtím, než přijde HTC 11.

I když se jedná o vlajkový model, nedostal zatím zbrusu nový Snapdragon 835, budeme si muset “vystačit” se Snapdragonem 821, který nicméně nabízí stále dostatek výkonu. Dále tu máme 4 GB RAM a 64 nebo 128 GB vnitřní paměti, která půjde rozšířit pomocí microSD karet. Mnohem zajímavější je to ale u displeje.

OceanNote_6V_IceWhite16Dec30

Na přední straně jsou dva displeje. Hlavní má QHD rozlišení a je 5,7” velký. Pak si ale můžeme všimnout inspirace od LG, kdy nad ním najdeme ještě malý, dvoupalcový displej, který má rozlišení 160 x 1040. Na něm se budou zobrazovat notifikace, kontakty, události, podporuje ale také několik aplikací.

Na spodní straně nalezneme Home tlačítko, ve kterém je zabudována čtečka otisku prstů, která je podle HTC nejrychlejší v historii. Co se týče fotoaparátů, tak hlavní na zadní straně má 12 MPx, podporuje optickou stabilizaci obrazu a má světelnost f/1,8. Na přední straně pak nalezneme 16 MPx selfie kamerku s podporou pořízení širokoúhlých fotografií.

Baterie má kapacitu 3000 mAh, stejně jako v HTC 10. Nicméně u HTC U Ultra nalezneme mnohem větší displej, takže žádný zázrak ve výdrži se čekat nedá. Alespoň podporuje rychlé nabíjení Quick Charge 3.0.

Jack pro sluchátka je pryč

Prozatím to vypadalo, že se jedná na papíře o hodně povedený telefon. Bohužel u HTC si musíme zvykat, že asi u jejich telefonů musí být nějaké ale. Aby se ušetřilo místo, HTC odstranilo 3,5mm audio jack. Jak moc velké mínus to je, záleží asi na každém jinak. Tak jako tak je to velká škoda. V telefonu alespoň zůstaly výkonné BoomSound Hi-Fi reproduktory.

Další změnou oproti HTC telefonům posledních let, jsou skleněná záda. Už nenajdeme typické kovové tělo, jak jsme byli zvyklí z minulých let. Design byl také změněn, nicméně pořád v něm najdeme rukopis HTC.

Telefon už z krabice poběží na Androidu 7 Nougat, který bude doplněn o nadstavbu Sense. Jednou z novinek má být osobní asistent od HTC. Dostupný by měl být telefon v Q1 2017, cena zatím nebyla oznámena. Nebude se ale jednat o nic levného.

Co říkáte na HTC U Ultra? Má šanci uspět?

Zdroj: TZ

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)