HTC Desire se aktualizace na 2.3 nedočká – nebo ano? (2x aktualizováno)

htc-logo-1

Podle zpráv na facebookové stránce výrobce HTC se pro model Desire s aktualizací na nejnovější verzi mobilního Android OS 2.3 Gingerbread už nepočítá. Důvodem má být nedostatečná paměť tohoto zařízení, konkrétně potřeba “nacpat” tam vedle samotného OS i prostředí HTC Sense, které v poslední verzi také zabírá pořádný prostor:

Our engineering teams have been working hard for the past few months to find a way to bring Gingerbread to the HTC Desire without compromising the HTC Sense experience you’ve come to expect from our phones. However, we’re sorry to announce that we’ve been forced to accept there isn’t enough memory to allow us both to bring Gingerbread and keep the HTC Sense experience on the HTC Desire. We’re sincerely sorry for the disappointment that this news may bring to some of you.

Aktualizováno 15.6. 15:00: HTC UK na své facebookové stránce před hodinou uvedlo, že Gingerbread se nakonec konat bude. Spekuluje se ale o tom, zda to bude i s nejnovějším Sense 3.0, anebo se zůstane u předchozí verze:

Contrary to what we said earlier, we are going to bring Gingerbread to HTC Desire.

Aktualizováno 16.6. 8:00: HTC připsalo další podrobnosti ohledně implementace OS 2.3 v Desire. Kvůli nedostatku paměti prý budou v aktualizaci chybět některé aplikace, samotný Sense by měl zůstat celý:

To resolve Desire’s memory issue and enable the upgrade to Gingerbread, we will cut select apps from the release. Look for status updates starting next week. We apologize for any confusion.

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

htc_desire_android_23_update_live-small.jpg.pagespeed.ce.5416vhl3Yy

Android 2.3 pro HTC Desire

Zprávičky Tomáš Očadlý Tomáš Očadlý
1 min. uložit na později
No Image-01

World of Warcraft na Androide

Zprávičky Milan Menšík Milan Menšík
1 min. uložit na později
cher-wang htc

Srovnání displejů Super LCD vs ostatní

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později

Komentáře (68)