Menu

Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu

odeslani_trasy_ico2

Google včera přinesl novou možnost rychlého odeslání trasy z aktuální pozice do zvoleného cíle přímo z webového prohlížeče Chrome na PC. Funkce umožní poslat trasu přímo do telefonu, takže ji budete mít připravenou ještě předtím, než opustíte kancelář či domov.

Celý proces je přitom zcela jednoduchý: ve vyhledávači stačí zadat “send directions” a stisknout klávesu Enter. Následně se dostanete na stránku se zobrazením aktuální polohy vašeho telefonu v mapě, kde vyplníte, kam chcete jet či jít. Po zadání názvu nebo adresy cílového místa pak klepnete na tlačítko “Send directions to my phone”. Trasa bude následně odeslána do navigace Mapy Google ve vašem mobilním zařízení, kde se automaticky otevře. Celkem jasnou představu o tom, jak celý proces probíhá, si můžete udělat z následující animace.

Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu

Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu

Celý postup v bodech:

  1. Do adresního řádku či vyhledávacího pole na Googlu zadejte send directions.
  2. Zobrazí se poloha vašeho telefonu v mapě. Máte-li s účtem propojeno více než jedno zařízení, ujistěte se, že je trasa odesílána do správného, skrze rozbalovací nabídku v pravém horním rohu.
  3. Zadejte cílovou adresu a klepněte na tlačítko Send directions to my phone.
Takto vypadá nová funkce send directions

Takto vypadá nová funkce send directions

Na českém Googlu tato funkce zatím není k dispozici, nicméně po přepnutí do angličtiny by fungovat měla. Nová funkce do značné míry připomíná minulý týden představené zjištění polohy mobilu či tabletu s Androidem prostým zadáním příkazu “find my phone”, o čemž jsme psali ve článku Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu „Find My Phone“.

Zdroje: Android Central, +Google, CNET, Droid Life, Phandroid, Android Police, Android and Me.

 

Komentáře

RRRadek

RRRadek

24.4.2015 22:32

Já doposud používám tak že na pc si dám vyhledat adresu kam chci a potom zadám že chci trasu třeba z domova. No pak stačí v telefonu v mapách jen kliknout na vyhladávací políčko a ejhle první položka je poslední co jsem měl v PC. Tak k čemu ta jejich šaškárna ?

Mach4

Petr MišákAdministrátor 26

25.4.2015 11:07

Asi bych na první pohled souhlasil s “RRRadek” je otázkou kolik lidí ví že to takto funguje (Google tyto data určitě má)? Možná bude pro některé lidi zkousnutelnější dělat tutéž věc, ale jiným způsobem, ale jen hádám :).

Patrikus

Patrikus

26.4.2015 10:41

Ono je viac vecí čo sa cez príkazy do vyhľadávania dajú robiť. Zatiaľ sú to: pridanie poznámky (ktorá sa zobrazí ako notifikácia. V podstate jednoduchá náhrada pushbulletu), nastavenie budíku, alebo ako už boli spomenuté aj nájdenie telefónu a zadanie navigácie. Vyzerá to ale tak, že príkazy budú pribúdať. Inak pekný článok ale mohlo v ňom byť spomenuté viac.

StepanRak

Štěpán Rak 0

z aplikace
27.5.2015 22:47

dělám to stejně jak RRRadek :)

RSS (komentáře k článku)