Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu

odeslani_trasy_ico2

Google včera přinesl novou možnost rychlého odeslání trasy z aktuální pozice do zvoleného cíle přímo z webového prohlížeče Chrome na PC. Funkce umožní poslat trasu přímo do telefonu, takže ji budete mít připravenou ještě předtím, než opustíte kancelář či domov.

Celý proces je přitom zcela jednoduchý: ve vyhledávači stačí zadat “send directions” a stisknout klávesu Enter. Následně se dostanete na stránku se zobrazením aktuální polohy vašeho telefonu v mapě, kde vyplníte, kam chcete jet či jít. Po zadání názvu nebo adresy cílového místa pak klepnete na tlačítko “Send directions to my phone”. Trasa bude následně odeslána do navigace Mapy Google ve vašem mobilním zařízení, kde se automaticky otevře. Celkem jasnou představu o tom, jak celý proces probíhá, si můžete udělat z následující animace.

Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu Google přidává příkaz pro rychlé odeslání trasy z Chrome do telefonu

Celý postup v bodech:

  1. Do adresního řádku či vyhledávacího pole na Googlu zadejte send directions.
  2. Zobrazí se poloha vašeho telefonu v mapě. Máte-li s účtem propojeno více než jedno zařízení, ujistěte se, že je trasa odesílána do správného, skrze rozbalovací nabídku v pravém horním rohu.
  3. Zadejte cílovou adresu a klepněte na tlačítko Send directions to my phone.
Takto vypadá nová funkce send directions Takto vypadá nová funkce send directions

Na českém Googlu tato funkce zatím není k dispozici, nicméně po přepnutí do angličtiny by fungovat měla. Nová funkce do značné míry připomíná minulý týden představené zjištění polohy mobilu či tabletu s Androidem prostým zadáním příkazu “find my phone”, o čemž jsme psali ve článku Google nově najde ztracený telefon po zadání příkazu „Find My Phone“.

Zdroje: Android Central, +Google, CNET, Droid Life, Phandroid, Android Police, Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)