Google představil nadupaný tablet pro projekt Tango

32

Na začátek této zprávičky bychom nejdříve měli čtenářům připomenout, co je vlastně projekt Tango. Někteří se o něj zajímají více, jiní o něm dnes uslyší poprvé, každopádně ambiciózní projekt Tango od Googlu má jeden jediný cíl – pokusit se zmapovat detailně trojrozměrný svět kolem nás. To samo sebou nese potřebu nějakého zařízení, které umožňuje snímání 3D prostoru, a proto s uvedením projektu přišlo také první zařízení, které 3D snímání umožňovalo a byl jím telefon Miriad 1, který disponoval širokou škálou senzorů.

nexusae0_unnamed-13

Nyní se Google rozhodl projekt Tango opět o něco rozšířit a proto představil nový tablet, který kromě své špičkové výbavy nabídne například dva speciální fotoaparáty. Začneme ale popořadě. Tablet bude disponovat 7 palcovým displejem se zatím neznámým rozlišením, předpokládá se však, že půjde o Full HD. Uvnitř tabletu bude kmitat výkonný čtyřjádrový čip Nvidia Tegra K1, kterému bude dopomáhat 4 GB RAM. Vnitřní uložiště bude dosahovat velikosti 128 GB. Chybět nebude ani podpora LTE, senzor pro sledování pohybu nebo například infračervený snímač pro měření vzdálenosti.

nexusae0_hero_thumb

Přední kamera fotoaparátu slibuje až 120 stupňový pozorovací úhel a naopak zadní 4 Mpx fotoaparát s velikostí pixelů 2 mikrometry. Pravděpodobně půjde o stejný typ objektivu jako u loňské vlajkové lodi HTC One (M7). Zadní fotoaparát navíc umožňuje sledování pohyblivého objektu. Tablet se bohužel do volného prodeje nikdy nedostane a je určený pouze pro vývojáře a to za celkem vysokou cenu 1024 dolarů. První série tohoto tabletu čítá pouze 4 000 kusů, takže pokud jste vývojáři a rádi byste tento tablet, rozhodně neváhejte a zaregistrujte se na stránkách projektu Tango. Na prvním videu se můžete podívat, jak vypadá projekt Tango a druhé video patří již představeném tabletu k tomuto projektu.

Say hello to Project Tango!

Say hello to Project Tango!

Project Tango Tablet Development Kit

Project Tango Tablet Development Kit

Chcete si vyzkoušet mobilní telefony a tablet od Googlu osobně? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow. Neváhejte a registrujte se!

registraceHome

Zdroj: androidpolice

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)