Google vydal tovární obrazy Androidu 6.0 pro Nexus 6P

nexus6p_images

Někteří šťastlivci již včera obdrželi zásilku s nejnovějším telefonem Nexus 6P a Google pro ně připravil ke stažení oficiální tovární obraz systému Android 6.0 Marshmallow. Podobně, jako u Nexusu 5X minulý týden, uvolnil vyhledávací gigant více obrazů – konkrétně dvě sestavení: MDB08K a MDA89D. Bohužel není zcela zřejmé, čím se, kromě toho, že MDB08K je novější, od sebe tyto dva firmwary liší. Je možné, že jeden nebo druhý je build určený speciálně pro zařízení Project Fi či verzi operátora T-Mobile, zatímco druhý pro všechna ostatní.

Každopádně pokud se něco pokazí, mají zákazníci rychlou a relativně jednoduchou možnost, jak vrátit svůj Nexus 6P do původního stavu (podrobný postup jsme přinesli ve článku Jak ručně aktualizovat Nexus na Android 5.0 Lollipop aneb Nečekejte na OTA! a platí i pro Android 6.0).

Zatímco Google vydal obrazy s čísly sestavení MDB08K a MDA89D, redaktoři serveru Android Police, který o vydání továrních obrazů informoval jako jeden z prvních, mají na testovacím Nexusu 6P sestavení MDB08H, které v nabídce pro stažení není. Očekávají tak OTA aktualizaci na jednu z uvedených verzí. Z reakcí na serveru XDA Developers i z hlášených OTA aktualizací plyne, že pro běžné telefony by měla být určena verze MDB08K.

Odkazy pro stažení továrních obrazů pro Nexus 6P

Zdroje: Android Police, Factory Images for Nexus Devices, Android Central, Droid Life, The Android Soul, Phandroid, XDA Developers, Android Authority, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)