Menu

Google Messenger ve verzi 1.3 přidává rychlé odpovědi na zprávy

Google v rámci tradiční aktualizační středy uvolnil mimo jiné i novou verzi své aplikace Messenger (nezaměňovat za stejnojmennou aplikaci Facebooku!). Nová verze s číslem 1.3 přichází s funkcí, na kterou mnozí uživatelé čekali, a většina konkurenčních programů ji již poměrně dlouho má – možnost rychlé odpovědi na doručenou zprávu bez nutnosti otevírat program.

Funguje to prostě: po přijetí zprávy se zobrazí obvyklé oznámení, ve kterém ale přibylo tlačítko pro odpověď. Klepnutím na toto tlačítko se uživatel dostane do (poněkud překvapivě) celoobrazovkového režimu, ve kterém může reagovat na doručenou SMS. K dispozici je také klávesa pro rychlý přístup ke smajlíkům, jež coby odpověď v mnoha případech dostačují. V případě, že uživatel bude chtít přejít do aplikace, nechybí v nabídce tlačítko pro její otevření.

Co přináší Google Messenger 1.3?

Další novinky verze 1.3:

  • Rychlé odpovídání na zprávy.
  • Podpora animovaných GIFů.
  • Widget.
  • Vylepšení týkající se výkonu a opravy chyb.

Aktualizace na verzi 1.3 bude uvolňována postupně v průběhu následujících dnů. Pokud se vám nechce čekat, můžete si stáhnout instalační balíček sami – v takovém případě ale budete muset v nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Aplikaci Google Messenger si dosud nainstaloval více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,3. Uživatelé na ní oceňují především jednoduchost a funkčnost. Používat ji můžete na zařízeních s operačním systémem Android 4.1 a vyšším.

Android Messages
Android Messages
Developer: Google LLC
Price: Free

Zdroje: 9to5Google, APK Releases, Android Police.

 

Komentáře

uni

uni

30.4.2015 14:12

A už to konečně konverzuje do ASCII nebo diakritika furt baští znaky..?
Nešel by screenshot z DualSIM GUI?

Stanislav Ošmera

30.4.2015 16:05

Bohuzel porad zadne orezavani unicode znaku. Celkove skoro zadne nastaveni.
ja doporucuji pro jednoduchost aplikaci 8sms

uni

uni

30.4.2015 17:13

Nakonec jsem zakotvil u ChompSMS, ono najít ASCII a mulitSIM podporu není až tak snadné (navíc aby to při určení z jaké SIM nehonilo po nějakých menu…). V tuto chvíli jsem dosáhl statu quo a nemám sílu do toho více vrtat, resp. nevím, co by mi jiná aplikace měla přinést.
Ale radši bych použil stock aplikaci, než 3rd party, ale Google jaksi není schopen.

bejzbi

bejzbi

30.4.2015 17:22

A co kdyby umožnili konečně zakázat notifikace, nebo kdyby aplikace začala načítat zprávy všechny najednou místo toho, aby se načítala jedna po druhé..

Tom_kvapil

Tomáš Kvapil 0

30.4.2015 18:01

Nechápu proč Google vytvářel novou aplikaci, když SMS umí i Hangouts a lze jednoduše přepínat mezi SMS a Hangoutem…

Red74cze

RedRose 5

1.5.2015 23:45

jojo… smysl teto aplikace mi silne unika… stock aplikaci na SMS v mobilu mam, k tomu Hangouts taky umi SMS a tato je jako dalsi navic… k čemu…?!

Ян

Ян

5.5.2015 8:49

Smysl je jednoduchý, někdo prostě Hangouts nepoužívá a ta stock aplikace je designově hnusná a stará… Tato je prostě jednoduchá, přehledná a v moderním designu, tomu také odpovídá známka v obchodě ;)
Jinak co se týče ořezávání znaků, to v dnešní době ještě někoho trápí? V době flat tarifů je každému jedno kolik sms pošle, případně pokud někdo na flat nemá, tak při té směšné ceně sms, že by někoho těch pár znaků navíc zabilo? :D

RSS (komentáře k článku)