Google Messenger ve verzi 1.3 přidává rychlé odpovědi na zprávy

google_messenger_ico

Google v rámci tradiční aktualizační středy uvolnil mimo jiné i novou verzi své aplikace Messenger (nezaměňovat za stejnojmennou aplikaci Facebooku!). Nová verze s číslem 1.3 přichází s funkcí, na kterou mnozí uživatelé čekali, a většina konkurenčních programů ji již poměrně dlouho má – možnost rychlé odpovědi na doručenou zprávu bez nutnosti otevírat program.

Funguje to prostě: po přijetí zprávy se zobrazí obvyklé oznámení, ve kterém ale přibylo tlačítko pro odpověď. Klepnutím na toto tlačítko se uživatel dostane do (poněkud překvapivě) celoobrazovkového režimu, ve kterém může reagovat na doručenou SMS. K dispozici je také klávesa pro rychlý přístup ke smajlíkům, jež coby odpověď v mnoha případech dostačují. V případě, že uživatel bude chtít přejít do aplikace, nechybí v nabídce tlačítko pro její otevření.

Co přináší Google Messenger 1.3?

Další novinky verze 1.3:

  • Rychlé odpovídání na zprávy.
  • Podpora animovaných GIFů.
  • Widget.
  • Vylepšení týkající se výkonu a opravy chyb.

Aktualizace na verzi 1.3 bude uvolňována postupně v průběhu následujících dnů. Pokud se vám nechce čekat, můžete si stáhnout instalační balíček sami – v takovém případě ale budete muset v nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Aplikaci Google Messenger si dosud nainstaloval více než milion uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,3. Uživatelé na ní oceňují především jednoduchost a funkčnost. Používat ji můžete na zařízeních s operačním systémem Android 4.1 a vyšším.

Messages
Messages

Zdroje: 9to5Google, APK Releases, Android Police.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)