Garmin si připravil miniaturní navigaci do auta. Spoléhá na virtuálního asistenta

garmin speak

Garmin Speak je nová navigace do auta, která již na první pohled zaujme netradičním designem. Připomíná spíše takové větší hodinky. Někomu také může připomínat chytrý reproduktor Amazonu Echo Dot. A právě s tímto reproduktorem toho má hodně společného. Uvnitř totiž najdeme virtuální asistentku Alexu.

Navigace Garmin Speak má malý 1,5″ velký displej

Displej této GPS navigace Garminuvelikost jen 1,5″, jde o OLED displej a je ohraničen LED světlem. Na displeji se zobrazují jednoduché a dobře čitelné znaky, jako třeba šipky, které určují směr jízdy. Má v sobě zabudovaný reproduktor, ale nicméně jde propojit i s reproduktory v autě. A to buď pomocí Bluetooth nebo pomocí kabelu.

Introducing Garmin Speak™ with Amazon Alexa

Introducing Garmin Speak™ with Amazon Alexa

O chytrost se stará asistentka Alexa od Amazonu, díky tomu se dá například streamovat hudba, zjistit informace o počasí, zprávách a samozřejmě vám také bude podávat informace o řízení. Zkrátka vše, co umí Amazon Echo reproduktor, umí i tato navigace. Mínus pro nás je nyní v tom, že neumí Česky, a i samotná funkčnost není v České republice tak dobrá, jako třeba v USA.

Pro správné fungování navigace je také potřeba mobilní telefon, kde se propojí ve speciální aplikaci se stejným názvem jako samotná navigace. V zahraničí už se tato navigace prodává. A to za cenu 150 dolarů, to je v přepočtu bez DPH 3 200 Kč. S poplatky a DPH by se tak cena mohla vlézt do 5 tisíc Kč.

Garmin Drive™
Garmin Drive™

Co říkáte na takovou miniaturní navigaci? Myslíte si, že bude mít úspěch?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)