TOPlist

Elektromobily Tesla dostávají nášup nových funkcí! Přináší nové streamovací platformy i lepší navigaci

tesla software aktualizace
  • Tesla vydává pravidelnou aktualizaci s označením 2024.26
  • Obsahuje nové streamovací služby, lepší navigaci a další vylepšení
  • V zimě i v horku se bude hodit plánování teploty

Auto Tesla, to je vlastně tablet s koly a volantem. A jako takové se může učit novým kouskům, aniž by opustilo vaši garáž. Pojďme se podívat, co přináší nejnovější aktualizace s označením 2024.26.

První novinka je zaměřená na multimédia. Pokud posloucháte rádi při řízení hudbu – a kdo ne? – oceníte podporu dvou nových streamovacích služeb. Obě fungují buď aktivní Wi-Fi připojení nebo prémiovou konektivitu. Ta vás vyjde na 199 Kč měsíčně.

YouTube Music a Amazon Music

Tyto streamovací služby není třeba představovat. Každá nabízí přes 100 milionů skladeb, záleží jen na vás, pro kterou se rozhodnete.

Dostupnost v Česku je u obou služeb neznámá, musíme počkat na více informací.

YouTube Music
YouTube Music
Amazon Music: Songs & Podcasts
Amazon Music: Songs & Podcasts

Rodičovská kontrola

Nyní můžete ve vozidle aktivovat rodičovskou kontrolu pomocí kódu PIN. Můžete nastavit maximální rychlostní limit a omezit akceleraci na Chill. Vynutíte bezpečnostní funkce, jako je upozornění na rychlostní limity, automatické nouzové brzdění a varování před čelním nárazem.

tesla rodičovská kontrola Rodičovská kontrola

Rodičovskou kontrolu povolíte ve vozidle nebo v mobilní aplikaci Tesla. Přejděte do části Ovládací prvky > Bezpečnost > Rodičovská kontrola. Postupujte podle pokynů na obrazovce a zadejte kód PIN. Řidiči nemohou deaktivovat ovládací prvky ani změnit nastavení bez opětovného zadání kódu PIN.

Tesla
Tesla

Vylepšená navigace a předpověď počasí

Nyní, když zadáte cíl navigace, můžete vybrat dílčí cíl (například konkrétní terminál na letišti) a získat tak přesnější podrobnosti o trase.

Stavový řádek vozidla nyní zobrazuje kromě teploty také místní povětrnostní podmínky. Pokud je kvalita vzduchu špatná, vozidlo také zobrazuje symbol AQI a hodnotu indexu. Klepnutím na teplotu na dotykové obrazovce zobrazíte podrobnosti o místní předpovědi počasí, jako jsou povětrnostní podmínky, denní maxima a minima a pravděpodobnost deště. Tato funkce vyžaduje prémiovou konektivitu.

Plánování dobíjení a teploty

Z přepracované nabídky nebo mobilní aplikace Tesla naplánujte nabíjení nebo teplotní přípravu pro své vozidlo. Můžete vybrat místo, naplánovat jednorázovku, opakovat konkrétní časy nebo dny v týdnu a také ovládat, kdy se nabíjení spustí a zastaví.

tesla plánování dobíjení a teplotní příprava Plánování dobíjení

Chcete-li naplánovat nabíjení a přípravu před jízdou, klepněte na Ovládací prvky > Rozvrh.

Na kterou funkci se těšíte nejvíce?

Zdroj: NotaTeslaApp

Libor Foltýnek
O Autorovi - Libor Foltýnek

Libor Foltýnek je redaktor s rozsáhlými zkušenostmi v oblasti technologií a fotografie. Jeho práce je charakterizována důkladným výzkumem, poutavým vyprávěním a praktickými radami, které zpřístupňují… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)