FOTO: Tablety Archos A5S a A5H

No Image-02

Pravidelně vám přinášíme informace o vývoji tabletů od společnosti Archos. Po několika měsících unikly reálné fotografie dvou chystaných tabletů. Jejich velkým dnem bude 15. září, kdy je společnost oficiálně představí na tiskové konferenci.

Malou ochutnávku toho, co nás 15. září čeká, zajistil americký úřad pro telekomunikace (FCC), který zveřejnil fotografie tabletů. Obyčejně tento úřad zveřejňuje pouze názvy schvalovaných zařízení, případně vybrané parametry. Jelikož společnost Archos nemá s FCC podepsanou úmluvu, na jejímž základě úřad nesmí sdělovat důvěryhodné informace, nebylo obtížné fotografie rozšířit po internetu.

V půlce září by měly být představeny dva modely, a sice A5S (model 7501) a A5H (model 7502). Půjde o internetové multimediální tablety o pěti palcové uhlopříčce displeje (4.8″ – 5″), mezi základními funkcemi by němělo chybět Wi-Fi, bluetooth, FM rádio (přijímač i vysílač), konektory microUSB, HDMI a slot pro microSD karty. Mezi nepotvrzené parametry patří podpora 3D OpenGL grafického akcelerátoru, dnes už běžné čidlo polohy a rozlišení displeje 800 x 480 bodů, skrze HDMI pak rozlišení až 1160 x 652 pixelů. Zajímavá by také byla podpora TV vysílání, 500GB úložný prostor, 7 hodin provozu na baterii a tloušťka tabletu pouze 1cm. Rozdíl mezi tablety A5S a A5H by měla tvořit podpora 3G sítí, kterou do vínku dostaně zřejmě model A5H.

O tabletech Archos se mluví již opravdu dlouho, stejně dlouho je také nafukována bublina okolo jejich funkcí a parametrů. Definitivní tečku za tímto příběhem proto čekejme 15. září a doufejme, že se dostanou i na český trh.

Foto: Engadgetmobile.com

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)