Menu

Facebook testuje velkou aktualizaci Messengeru, která přináší integraci SMS a podporu více účtů

faceboom messenger
Facebook testuje velkou aktualizaci Messengeru, která přináší integraci SMS a podporu více účtů
Ohodnoťte článek

Facebook se chystá na velkou aktualizaci svého Messengeru a testuje ji na některých svých vybraných uživatelích tak, jak to má ve zvyku. Nedávno jste se mohli dočíst, že Messenger projde změnou designu, což už se ve většině případů stalo (pokud ne, podívejte se, zda nemáte zakázané automatické aktualizace).

Facebook opět „vylepšuje“ Messenger. Co bude nového?

Facebook se rozhodl, že jej pošle ve stejných stopách, které nedávno vyšlapal Instagram, tedy obdarováním podpory více účtů. Nicméně tak trochu se domníváme, že se nejedná o krok, který by byl nějak přínosný pro každého uživatele. Spíše si myslíme, že je funkce zaměřena spíše na pracovně marketingové využití, protože právě uživatelé, kteří pracují zejména v oblasti komunikací, často žonglují s mnoha různými účty a potřebují se na nejrůznějších zařízeních přihlašovat ke svým i několika účtům.

Druhým hlavním rysem aktualizace, kterou Facebook právě testuje na vybraných „Androidích subjektech“, je integrace zpráv SMS. V tomto případě se jedná tak trochu o zvláštní krok ze strany Facebooku. Integraci SMS již do své aplikace totiž v roce 2012 přidal, načež ji v listopadu 2013 zase odstranil. Tehdy odstranění Facebook zdůvodnil tím, že byl o integraci SMS zpráv do aplikace velmi malý zájem a tuto možnost téměř nikdo nevyužil.

facebook messenger

Chystaná a současně testovaná aktualizace je samozřejmě oficiální, a je doplněna komentářem:

Millions of people share phones with their family and friends. Until now, there hasn’t been an easy way for people to access their individual Messenger accounts from shared devices. To address this, we’ve launched a feature on Android to enable multiple people to log in and use Messenger from a single phone.

Miliony lidí sdílí telefony se svou rodinou a přáteli. Až dosud zde nebyl žádný snadný způsob, jak lidem zpřístupnit individuální účty Messengeru na sdílených zařízeních. Na tuto adresu jsme na Androidu spustili funkci umožňující více lidem se přihlásit a používat Messenger na jednom telefonu.

Podporu více účtů tak nějak chápeme i nechápeme. Vždyť o řešením takovýchto problémů sdílených zařízení by se měl postarat už sám Android vytvořením několika uživatelských účtů (toho konkrétního zařízení). Integrace SMS je pak z naší strany spíše nepochopená. Zavedení, zrušení, znovu zavedení, tomu opravdu moc nerozumíme. Jak se ale prosadí, bude na samotných uživatelech této sítě.

Zdroj: PA

Komentáře

honzah

honzah

12.2.2016 10:14

na svetandroida dat jako hlavni fotku iphone… kdyby na tom iphonu bezel android tak samozrejme nic nenamitam

doubt2doubt

doubt2doubt

z aplikace
12.2.2016 10:22

honzav napiš o tom prezidentovi, ten tvojí podnětnou připomínkou bude zajista rád zabývat

Krusty

Krusty

z aplikace
12.2.2016 10:31

#doubt2doubt raději rovnou řediteli zeměkoule :-)

j.svoboda

j.svoboda

z aplikace
12.2.2016 10:33

Plne souhlasim s Hanzahem. To je opravdu velmi trapny…Ne kvuli Iphonu ale kvuli androidu…

Daniel Macho

Daniel Macho

12.2.2016 10:35

Honzah, J.Svoboda: Myslím, že je úplně jedno, jaký smartphone je na ilustračním obrázku. Zkuste se spíše zaměřit na obsah článku, ten už je o něco zajímavější :-)

honzah

honzah

12.2.2016 10:45

daniem macho: obsahy clanku na svete androida casto za moc nestoji, takze u nekterych clanku me zajimaji spise obrazky, jako u tohoto

Fan Da

Fan Da

z aplikace
12.2.2016 10:47

Daniel Macho, nic ve zlém ale pokud jsem na stránce co se jmenuje svět androida. A na ilustračním obrázku se objeví jiný telefon než s androidem, tak bych se asi zamyslel…. Svět androida je bohužel již nuda a plná trapností.

Jan Dolejš

Jan Dolejšexternista

12.2.2016 10:54

Děkujeme za komentáře. Facebook i jeho messenger je multiplatformrní a je tedy celkem jedno, na kterém telefonu běží. Zkuste se prosím spíše zaměřit na to podstatné. :) Obrázek jsem i tak změnil, aby zvědavé oči nerozptyloval od obsahu.

j.svoboda

j.svoboda

z aplikace
12.2.2016 13:03

Melte si co chcete ale na android webu nema co delat ios a jeste takhke na prvnim miste co clovek hned vidi… Max pri porovnavani…

cardi

cardi

12.2.2016 13:28

Kdyby tak lepe zapracovali na optimalizaci..:X tenhle update bude jedna velka blbost

Javanese

Javanese

z aplikace
12.2.2016 13:36

Pokud vás něco nebaví,tak proč se tím zaobírate a ztrácíte čas dalším komentářem? Pořiďte si obrazkovou knížku, nebo pexeso :-)

Martin P.

Martin P.

12.2.2016 13:54

Když vidím ten printscreen a zmíňku o …přináší integraci SMS… jen aby nebylo tel číslo u FBM povinné. Přeci jen zatím ho spousta lidí k smůle FB tam nemá.

cardi

cardi

12.2.2016 14:02

Javanese: to mělo být na mě? spamatuj se a dej se do klidu

Javanese

Javanese

z aplikace
12.2.2016 14:23

Cardi: seš mimo mísu, mrkni se na komenty níže a snad pochopíš na koho to bylo;-) i když s tím „spamatuj se“ mám jisté pochybnosti :-P

Tomáš Pavlat

Tomáš Pavlat

12.2.2016 14:49

Cardi: O jaké optimalizaci mluvíš? Mám LG G4 a nechápu co by se tam mělo sekat. Vše jede naprosto svižně a plynule.

nosac

nosac

z aplikace
12.2.2016 18:34

Lidi, pište komentáře k článku a ne nezmysli. Pokud web svetandroida někoho nebaví, nemusí ho sledovat. Máme demokracii. To Vám za chvíli bude vadit i vyraz iPhone v textu?

Boston1

Boston1

z aplikace
12.2.2016 19:05

Fb prostě potřebuje další a další data uživatelů. Vše bude určitě podmíněno spoustou oprávnění. Proto fb ani jeho další součásti v mobilu nemám. Vadí mi ta spousta oprávnění.

RSS (komentáře k článku)