Facebook testuje nový vzhled Messengeru, máte jej už také?

fb_messenger

Aplikace Messenger, která patří k sociální síti Facebook, již několik moderně designových prvků obsahuje. Je jich ale poskrovnu. Stále však vypadá o chlup lépe než aplikace Facebooku samotného. Na první pohled je vidět, že na aplikacích pracuje několik týmů vývojářů. Zatímco ti, kteří píší aplikaci pro sociální síť, uvízli někde na půli cesty a příliš nových designových změn k vidění není, tým, který se stará o Messenger, je o něco odvážnější. Nyní totiž testuje širší využití androidího designového jazyka Material Design.

Co se ve Facebook Messengeru mění?

Jednou ze změn, které může Messenger docílit využitím Material Designu, je čistší vzhled. Tou asi nejviditelnější změnou je kulaté plovoucí tlačítko (FAB), které slouží pro vytvoření nového vlákna konverzace.

Kromě plovoucího tlačítka si ale také můžeme všimnout dalších drobnějších rozdílů. Například toho, že stavová lišta byla zprůhledněna. Také je zřetelně vidět, že ikony na záložkách jsou menší a tmavší, nebo že mezi jednotlivými konverzacemi zmizely šedé dělící čáry. Také ikonky uživatelů se znatelně zmenšily.

Zdá se, že tato změna byla spuštěna na serveru Facebooku, tudíž nemusíte hledat žádnou aktualizaci, která by vám nový vzhled aktivovala. Také je ale pravděpodobné, že Facebook testuje stylem A/B, čili že někdo nový vzhled dostane, někdo zatím ne. Pokud se změna projeví právě u vás, dejte nám to vědět i se svými postřehy ohledně použitelnosti.

Zdroj: AP.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)