Náhled do budoucnosti chytrých hodinek: Žádný řemínek a elektronická kůže

elektronicka kuze

Vědci na univerzitě v Tokiu dokázali vytvořit technologii, která vypadá jak ze vzdálené budoucnosti. Elektronická kůže může fungovat k detekci zdravotních problémů, ale také pro jejich zobrazení přímo na ruce. Jednou by se tímto způsobem mohly nahradit chytré hodinky.

Elektronická kůže dokáže v reálném čase zobrazit srdeční tep

Vývoj této technologie je samozřejmě na začátku, prozatím umí zobrazit na pokožku srdeční tep v reálném čase. Do budoucna je tu ale mnoho možností, jakým směrem se vývoj může vydat. Samotní vědci věří, že za tři roky bychom se mohli dočkat prvních modelů na trhu. Pokud by vše šlo podle plánu, tak by nejprve chtěli nabídnout technologii pro domácí pečovatele. A to z toho důvodu, že by se nemusely používat objemná zařízení pro kontrolu, ale zdravotní stav by šel vidět rovnou na ruce, nebo na jiném místě těla, které bude podporované.

chytre hodinky elektronicka kuze

Výhodou je jednoduchá aplikace. Jednoduše se nalepí tenká vrstva, která má mikrosoučástky, roztahovatelné kabely a malá LED světla, která tvoří jednoduchý displej. Senzory se také budou dát propojit s chytrým telefonem a cloudem. Už v minulosti jsme mohli vidět podobné technologie, ty se ale většinou rychle rozpadly tím, jak se kůže roztahuje a kroutí. To by se zde nemělo dít.

Myslíte si, že tato či podobná technologie může v budoucnosti nahradit hodinky?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)