Menu

Dočkáme se tabletu od Googlu do 6 měsíců?

Spekulace o tom, že by Google mohl vydat svůj vlastní tablet (po vzoru telefonů řady Nexus), se šíří už více než rok. Na jaře se například spekulovalo o tom, že by výrobcem mohlo být LG. Potom se ale dlouho nic nedělo. Až teď se nechal Eric Schmidt slyšet v rozhovoru pro jedny italské noviny, že bychom se “měli do 6 měsíců dočkat tabletu nejvyšší kvality”. Mohlo by to znamenat právě vydání vlastního tabletu od Googlu, nebo alespoň silnou spolupráci a reklamu pro nový tablet renomovaného výrobce. Bude určitě zajímavé sledovat, jaký hardware bude v takovém tabletu osazen, a jak si bude stát např. v porovnání s iPadem 3, který je podle některých analytiků očekáván už v únoru 2012.

Zdroj: Engadget

 

Komentáře

Elrol

Elrol

20.12.2011 11:33

Tablet alá Nexus přímo od Google by byl fajn a dávalo by smysl, kdyby ho Google připravoval. Na druhou stranu Schmidtovým výkřikům bych nepřikládal moc velkou váhu – je už jimi proslulý a kdo si bude za půl roku pamatovat, co kde povídal pro nějaké italské noviny, že ano? Podobné jeho prohlášení z poslední doby je, že do půl roku bude GoogleTV ve většině prodáváných TV… no, kdo tomu věří, ať tam běží…

Ale tablet by opravdu dával smysl a bylo by to od Google jen rozumné vzhledem k tomu, jakou popularitu získává poslední Nexus Galaxy.

Martin P.

Martin P.

20.12.2011 16:45

Na trhu není místo pro další top tablet. Google potřebuje jen vlajkovou loď Androidu, protože když má vlajkovou loď u smartphonu, tak ať má i tablet. Portfolio by pak bylo kompletní.

O nějaké konkurenci iPadu si nechte zdát, dokud iPad gTab nebudou SW kompatibilní. Tablety sou sice zajímavá věc, ale na rozdíl od smartphonů, nebo notebooků mají moc malou množinu zákazníků.
Tablet bez ohledu na OS je jen doplňkem k ostatní elektronice, nebo prostředek na konzumaci obsahu. Takže vám ten trh sám neporoste dokud se nebude rozrůstat to okolo nebo to druhé. Ale co si budeme říkat zprávy o další konkurenci iXYZ sou čtené bez ohledu jak to dopadne.

RSS (komentáře k článku)