CyanogenMod přidává podporu nových Nexusů

cyanogenmod

V úterý jsme vás informovali, že členové CyanogenMod oznámili zařízení, která jako první dostanou Nightly CyanogenMod 13 (CM13) – nejnovější verzi (noční sestavení) komunitní ROMky, založené na Androidu 6.0 Marshmallow. Seznam zařízení byl poměrně krátký, protože zahrnoval pouhých sedm zařízení. Členové CyanogenMod ale slíbili, že budou tvrdě pracovat na tom, aby se seznam zařízení co nejrychleji rozrostl.

Nyní se ukazuje, že si legraci nedělali a plní své slovo. O 24 hodin později se seznam opravdu rozrůstá o další zařízení, konkrétně o nové Nexusy 5X (kódové označení “bullhead”) a 6P (kódové označení “angler”).

CyanogenMod pro Nexusy

Co je “CyanogenMod Nightly” sestavení?

Jako vždy, noční sestavení (a obzvláště pak první verze) nejsou určeny k běžnému používání. Nejsou stabilní, obsahují spoustu chyb a nikdo vám nezaručí, že bude vše šlapat. Někdy noční sestavení získá přelomovou funkci, jindy zase spadne do bootovací smyčky nebo po instalaci nefunguje vůbec. Používání pravidelných nočních sestavení je tedy spíše možností pro dobrodruha, který se ve vás možná nachází.

CyanogenMod 13 pro nové Nexusy již nyní obsahuje podporu pro Wi-Fi a volání, což je asi to nejdůležitější. Ostatní funkce jsou ale jen otázkou času. Instalaci “Nightly” sestavení rozhodně nedoporučujeme, pokud nejste opravdu velmi zkušený uživatel komunitních ROMek.

Zdroj: AP.

Mohlo by vás zajímat

nexus 6p Nexus 5x

Nexus 5X vs. Nexus 5: Vyplatí se přechod?

Články Daniel Macho Daniel Macho
3 min. uložit na později

Komentáře (14)